Skocz do zawartości

State of Decay 2


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Gra zadebiutowała w UK na 2 miejscu. Obecność w GP widać nie przeszkadza w sprzedaży pudełek, a podejrzewam, że odsetek sprzedaży cyfrowej też jest większy niż średnia biorąc pod uwagę, że tak debiutowała jedynka i gra jest kojarzona raczej z cyfrową dystrybucją.

 

Wracam do domu i przenoszę bazę :pawel:

Odnośnik do komentarza

jakieś szybkie sposoby na poprawę morale? przeprowadziłem się teraz do nowej bazy. w dolinie wybrałem posterunek policji na północy. mam 2 outposty, w tym jedną pierniczoną kafejkę więc mają stały dostęp do ekspresso i ma być zielona buzia, baza rozbudowana, jest gdzie spać, mają wodę a i tak marudzą niewdzięcznicy. ciągle :| zamiast podkowy na ryjku. 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Colin napisał:

jakieś szybkie sposoby na poprawę morale? przeprowadziłem się teraz do nowej bazy. w dolinie wybrałem posterunek policji na północy. mam 2 outposty, w tym jedną pierniczoną kafejkę więc mają stały dostęp do ekspresso i ma być zielona buzia, baza rozbudowana, jest gdzie spać, mają wodę a i tak marudzą niewdzięcznicy. ciągle :| zamiast podkowy na ryjku. 

 

Jak wejdziesz w "community" to jak najedziesz na każdą z osób, to przeglądają ich stan będziesz miał dokładnie wypisane co u każdej osoby powoduje wzrost/spadek morale i o ile dokładnie punktów - w ten sposób możesz zająć się w pierwszej kolejności tymi aspektami które u wszystkich powodują największy spadek morale. Możesz mieć np. takie coś "Spotted infestation: -10" no i jeśli to się pojawia u kilku osób, to wiesz, że jak zlikwidujesz infestation, czyli źródło tego czynnika, to zniknie ten podpunkt po stronie rzeczy które zmniejszają morale u kilku osób, morale każdej osoby się poprawi i tym samym wzrośnie ogólny miernik morale całej grupy. 

 

Jak będziesz robił na oślep, to możesz nic nie zyskać, bo np. przy 10 zapasach żywności nie będą już odczuwali braków i nie będzie to pomniejszało morale, a Ty będziesz latał za żarciem, by mieli 30 na stanie, co w żaden sposób na morale już nie wpłynie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

przejrzę ich później jakie mają zachcianki. te infestation mam cały czas mimo że w okolicy na bieżąco je kasowałem, chyba że przeszkadza im w innej dzielnicy za górą i rzeczką. wczoraj pograłem nieco dłużej i wciągnęło jak cholera. teraz trzeba sfarmić nieco zasobów, przygarnąć ze 2 nierobów i baza nabierze kształtu.

przy okazji jeszcze, mając punkt medyczny na 3 levelu gdzie leczy urazy wszelkiej maści, to ile trzeba czekać aż łaskawie jakiś darmozjad poczuje się lepiej? co ważniejszych leczę na szybko gotowymi zestawami ale reszta mogła by się sama ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Tak infestation mają duży wplyw na to, zobacz tak jak mówi Don w zakładce morali czego brakuje, u mnie morale spadaly jak miałem za dużo ludzi w bazie i za mało łóżek więc pozybyłem się darmozjadów i wybudowalem dodatkowe. Nie miałem wieżyczki to wpływalo na kilka osób negatywnie to też cyk i macie, ktoś tam miał awanturnicze nastawienie to też go wyje.bałem na pysk i elko :lapka: 

 

1 minutę temu, Colin napisał:

przy okazji jeszcze, mając punkt medyczny na 3 levelu gdzie leczy urazy wszelkiej maści, to ile trzeba czekać aż łaskawie jakiś darmozjad poczuje się lepiej? co ważniejszych leczę na szybko gotowymi zestawami ale reszta mogła by się sama ogarnąć

Ciężko powiedzieć ile dokładnie czasu, ale ja zmieniając postać dostawałem info, że ktoś tam wyleczył się np z flesh wounds itp, możesz też wejść w punkt medyczny i aktualną postacią użyć tego punktu żeby wyleczyć wszystkie statusy (ale zjada to zasoby leków oczywiście). 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady :xboss: wieczorem znowu przysiądę do dłuższej sesji to obadam. trochę zasobów muszę uzupełnić bo po przeprowadzce i po remoncie materiałów zabrakło. w sumie jeśli dobrze kojarzę to z poprzedniej miejscówki mogę surowce odzyskać. odpalę później to zerknę. kurna wciąga ta gra. tak jak towarzysz kermit napisał, 2-3h lecą nie wiadomo kiedy.

Odnośnik do komentarza

Ja mam morale EMPOWERED dzięki dwóm outpostom, jeden daje wodę i morale a drugi prad i morale. Wczoraj wyczyściłem wszystkie plague heart na mapie, ale moim leaderem jest sheriff i mam buga, że nie rusza dalej fabuła. Widzę w internecie, że nie tylko ja tak mam. Zatem dzisiaj planowana jest przeprowadzka do nowej mapy. 

 

Wczoraj w walce straciłem jedna postać [*]

Nie wiem jak bugi na XO, ale na PC sa co chwile problemy z synchronizacja między graczami. 

Odnośnik do komentarza

gram sobie optymalizuje outposty, znajduje survivorow do ekipy wszystko super ok wylaczam gierke

 

no ale wiadomo, za chwile a jeszcze coś se zrobię.. Kilgore ma questa no to dawaj, plague heart w nocy? co moze pojsc nie tak skoro mam wypas ekwipunek? Biorę koleżankę ktora jest od początku gry ze mna, jade wpizdu na koniec mapy, atakuje...

 

Kolezanka nie zyje, ja z 1/4 hp szukam yebanej benzyny żeby wrócić do bazy bo oczywiście się skonczyla.. Znajduje zamiast tego - granatnik :3 dobra kur.wa raz się żyje wracam pomścić kumpele, bomba w serducho aczik za serce w nocy wpadl - wracam do bazy.. Zaraz przeciez nie mam paliwa a jest srodek nocy i ja ledwo żywy na drugim końcu mapy xD

 

jak tu nie kochać tego zabugowanego crapa <3

  • Lubię! 2
  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

No najlepsze są te akcje których się nie spodziewasz. Ostatnio wracałem opancerzonym autem do domu, jechałem drogą... Auto eksplodowało, 500m jakimś wąwozem wracałem pieszo bez niczego - feral mi skoczył na Auto, nie przypuszczałem, że tak szybko je rozwali :D jakimś cudem mu uciekłem, nie chciał skoczyć że skały A dla mnie to była jedyna opcja XD

 

w ogóle to dzięki tej akcji znalazłem strzelnicę, która jest 20m od mojej bazy za jakimś domem jednorodzinnym :D

Edytowane przez Pacquiao
Odnośnik do komentarza

Wróciłem do gry po przerwie urlopowo soulsowej. Nie ma to jak wziąć pierwszy quest na rozgrzewkę z plague heart i trafić na dwie hordy z juggernautem. Ja mały pistolecik i łom oraz kilka koktaili Mołotowa vs horda i juggernaut. Udało się i ledwo żywy zamiast wrócić do bazy lece plague heart rozwalić. No i rozwaliłem mając może 5 % paska życia. Na szczęście miałem auto i akurat tyle benzyny abg wrócić. Od razu wyleczylem plague i znowu mogę wracać do polowania. Jakby jakiś co op się szykował w weekend dawajcie znać 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Jak się atakuje plagę to warto pamiętać, że każde uderzenie zainfekowanego zwiększa pasek do przemiany po infekcji. Ja dzisiaj o tym zapomniałem i mało brakowało jak bym się przemienił :p A dzisiaj wziąłem nową babkę i nie dosyć, że rekrut ma komputerowego a skilla, to jeszcze odziedziczyłem ją razem z granatnikiem :)

 

ScentedCloseBuck-size_restricted.gif

 

Odnośnik do komentarza

Lider Trader + baza Brewery na tej mapie z wiatrakami = OOOOOOOOOOOOOOPPPPPPPPPPPPPPP

 

Jakies 20-30k influence zarobilem na samym sprzedawaniu gorzoly xd baza jest calkowicie samowystarczalna jak sie ma 6 posterunkow i mozna praktycznie dupy nigdzie nie ruszac bo traderzy sami do bazy przychodza dzieki mojemu liderowi.

 

Pora chyba skonczyc tego runa i zakladac trzecie community. :)

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak planujecie new game + to polecam pierwsza gre skonczyc jako builder, wtedy wasze nastepne community nie bedzie w ogole potrzebowalo urzadzen ktore dostarczaja wode/prad, od razu na dzien dobry dostajecie te dwa bonusy permanentnie, zaoszczedza to sporo benzyny, miejsca na outposty no i same sloty w bazie. :cool:

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...