Skocz do zawartości

State of Decay 2


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Spoko gierka, już dawno tak się nie wciągnąłem w klimat. Jakiś czas temu ściągnąłem ją z gamepassa, a dopiero na weekend zacząłem grać. Wczoraj zabrałem jednego ocalałego do pomocy w jakimś dodatkowym queście. Główny bohater ledwo uszedł z życiem, a kompana zeżarły umarlaki. Przez to straciłem dostęp do części misji i dwa samochody. Początkowo odechciewa mi się po takich stratach dalszej gry ale jak udała się ucieczka z minimalnym paskiem energii i walce z ghulem wraz z innymi zoombie to czuję, że to naprawdę survival.

Brakuje jednak rozbudowanej warstwy fabularnej, bo po jakimś czasie gra zaczyna tracić sens. Przez ataki zoombie na bazę (wchodzenie do środka) ciężko złapać komfort psychiczny w tym miejscu ;) ale rozumiem, że jest to po to aby budować napięcie. Nie wiedziałem, że gra cały czas się rozwija ale bardzo dobrze to o niej świadczy dopóki nie muszę płacić za dodatkową zawartość czegoś więcej niż abonament na gamepassa. Do tej pory sprawdziłem dwie mapy.

 

Nie natrafiłem na jakieś większe bugi w grze poza jedna z początkowych misji dzięki, której udało się zdobyć pokaźną sumę punktów.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

W weekend zamierzam wreszcie zacząć tę grę. Na razie pograłem ze 2 godzinki

 

podoba mi się pomysł oparty na budowaniu bazy przed zombie i wypadami na zewnątrz po zapasy i surowce. Gra też fajnie tłumaczy, powoli wszystkie mechaniki co jest spoko.

 

a gra prezentuje się jak żywcem wyjęta z ery xbox 360. Trzeba przyznać że Undead Labs ma wyjątkowe umiiejętności by zrobić tak wyglądającą grę na Unreal Engine 4, Irytuje mnie też ten żółty filtr nałożony na obraz

 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość _Be_
W dniu 17.06.2019 o 18:54, 20inchDT napisał:

@ASX Sprawdziłeś tę grę? Nabrałem ochoty na gry z zombie po przejściu wszystkich gier TT w gamepassie i pomyślałem o SoT2. Recenzje są niezbyt przychylne, ale co-op (chyba na 4) to fajna sprawa.

 

Lepiej pograć w jedynkę i chyba, że wtedy ci siądzie to warto brać się za dwójke, która ma swój urok ale niestety jest dość zbugowana i wyglada po prostu kiepsko. Do tego co-op na 4 graczy w tej grze jest trochę taki nieprzemyślany bo w sumie osoba dołączająca do hosta nie przenosi praktycznie progresu do swojej gry a jest tylko gościem (no rozwijasz postać z swojej gry i dostajesz pewne bonusy ale generalnie jesteś na usługach hosta i jemu służysz). Jest oczywiście w tym fun jak się zbierze ekipa 4 osobowa i szczerze mówiąc dobrze się bawiłem wtedy no ale bugi, drewniane sterowanie jest czymś co trzeba zaakceptować żeby sie dobrze bawić. Ta seria ma generalnie ogromny potencjał bo mnie sam koncept eksploracji i rozwoju enklawy dla ludzi w czasach apokalipsy kręci bardzo, do tego perma death i swojego rodzaju pewna nieprzewidywalność gry przekonuje ale niestety fasada tej gry jest dość brzydka. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy później...
  • 1 rok później...
2 minuty temu, Cedric napisał:

Gra wyszła w maju 2018. No trochę im czasu zajęły te poprawki grafiki. :D 

to nie pierwszy patch poprawiający grafikę:

 

moim zdaniem bardzo spoko gest z takimi darmowymi usprawnieniami, szczególnie w czasach kiedy inni wydawcy często za znacznie mniejsze zmiany żądają kasy.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ta gra ma regularne aktualizacje zmieniające grafikę, dodające nowe lokacje, tryby, zmiany w gospodarce i mechanice gry od przeszło 3 lat. I często to bardzo istotne zmiany.

 

Świadczy to z jednej strony o tym, że UL ma serce do tej gry i robią wszystko, by z czasem była lepsza, a z drugiej to dowód tego, że gra ma bardzo silne community, dla którego warto było opracować tyle zmian. Zresztą, jak chyba w 2019 podali, że w grę grało ponad 5 mln ludzi, to z procentowych wyliczeń osiągnięć za ukończenie gry wynikało na tamten dzień, że grę ukończyło ok. 800 tyś. osób, z czego ok. 200 tyś. zrobiło wszystkie możliwe zakończenia, czyli musiało poświęcić grze kilkadziesiąt godzin. W 2022 te statystyki muszą wyglądać znacznie lepiej skoro na dniach dostajemy sporą aktualizację graficzną i to już po aktualizacji dla nowej generacji.

 

A co ciekawe, ten najnowszy update zrobiło studio zewnętrzne Valkyrie Ent. Które należy teraz do Sony. Jeśli więc po prawie 4 latach od premiery opłaca im się płacić innej firmie, żeby zrobiła aktualizację SoD2, to musi mieć naprawdę stałą i zapaloną bazę graczy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.