Skocz do zawartości

Final Fantasy Brave Exvius


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Taiwan Fan Festa 2017

 

-All parti(pipi)nts got Swordsman Lasswell unit.

-Everyone is getting seven EX Summon Ticket, one 4* Guaranteed EX Ticket, one 10+1 Summon Ticket, and a bunch of crysts.

-Metal gigantuar raid from the last fan festa is back, and they have internet this time.

-Daily free summon for 10 days.

-Next event is FFXI raid, and the event after that is FFXV Kingsglaive King Mog event.

-Ayaka soon™.

-FF Mystic Quest collab asked. Denied.

-Secret of Mana collab asked. Probably in February with the release of the remake.

-Next Chamber of Arms trial, Sheratan, announced. It's a new 10-man battle system with unit swap mechanic.

-The winner of the fan-designed unit is Myra, a singer/healer. Malphasie came in second, and should be shortlisted for the next fan festa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Serio przestaję wierzyć w równe szanse na każdą jednostkę, zarówno z bannerów, jak i poza nimi. Jak był banner z Veritasami i Timothym, to dość dużo pulli zrobiłem i wpadły mi raptem dwie sztuki Timmy'ego, a chciałem więcej do TM. Teraz praktycznie co drugi pull, nawet z daily, to Sara. Mam już 70% jej TMa. Oczywiście przy poprzednim bannerze też Charlotte wypadała głównie, a Hayate nic prawie. Charlotte to w ogóle mnie lubi nawet poza bannerami odkąd wyszła, podobnie jak Hope...

 

W ogóle powoli mnie przytłacza ta gra. Niby jednostek sporo, kombinować trzeba, ale UI temu nie sprzyja. Chciałem wczoraj pokonać Heina, to musiałem przeekwipować cały team. Przegrałem, nie chciałem robić powtórki, to znowu musiałem poprzedni ekwipunek ustawić z powrotem postaciom do eventu i companion. Sortowanie jest niewygodne, nie ma żadnej funkcji zapamiętania ustawień dla danego teamu, a z tygodnia na tydzień ilość ekwipunku i materii wzrasta, z czego 3/4 i tak się nie używa.

 

Oczywiście fajnie, że nie ma monotonii i jakiegoś dream temu, a misje można ukończyć rozmaitymi kombinacjami drużyny, ale sam proces przygotowania zajmuje często dłużej, niż faktyczna rozgrywka. A potem znowu trzeba wracać do ustawień domyślnych/uniwersalnych.

 

Może to znak, że powoli pora gierkę odstawić. Poczekam na te triale dla 10 postaci, z czym to się je, i potem zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

He, Gumi miało hacka. Wykradli dane gry i serwerów i żądają okupu. Nie wiem, jakie tam dane jeszcze mogły wypaść, ale na wszelki wypadek zmieniłem hasło do twarzoksiążki.

 

https://imgur.com/jci1fPi.jpg

https://i.imgur.com/UfIR8JX.png

 

EDIT:

A może to znak, żeby rzucić tę grę w cholerę? ;> Co z tego, że czasem jest fajnie, skoro większość to i tak grind.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Też coś czuję znużenie. Nawet nie chce mi się odpalać gry, żeby zapas tokenów czy energii zużyć. Przestaje mi zależeć. W sumie przerwanie zawsze jest najcięższe i jakiś żal pozostanie potem, ale wiem, że koniec końców byłaby to dobra decyzja. No ale i tak jeszcze pewnie trochę pociągnę na siłę.

 

Teraz jak nigdy po prostu czuć grind. Raid jest kiepski do wałkowania kilka-kilkanaście razy dziennie, bo bossa nie można ubić w pierwszej turze na PRO i ELT. Na ELT dodatkowo jest loteria, czy w drugiej turze zrobi sobie debuff DEF, czy SPR, więc za każdym razem jak widzę to drugie, to się wściekam, bo muszę czekać z teamem ATK.

 

Co z tego, że mam dobre jednostki już nawet, skoro nie chce mi się męczyć z czasochłonnymi trialami, zaś reszta contentu jest za łatwa z reguły, z kilkoma wyjątkami. Brakuje mi jakiegoś balansu. Bo właściwie poza eventami mamy albo triale, albo banalnego vortexa. Arena już jest żmudna i sprowadza się tylko do klepania Repeat. W sumie gdyby nie trochę Lapis i 10% Moogle na koniec miesiąca, to też bym sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza

Ja już odpuściłem. Od 2 tyg loguje sie tylko aby zgarnąc to co za darmo i rzucając od razu w banery. Stwierdziłem, że nie bede wiecej na siłe grindował skoro nie mam zadnych topowych postaci i kilka triali w plecy. Teraz kupie od king moga tylko te 10 biletów i od razu rzucam w baner. Te 5 tys lapisu ktore zlecialy nam z nieba od razu wywaliłem. Rezultat? Noctis. Rychło (pipi)a w czas. 119 ranga i pierwszy dmg dealer...

Odnośnik do komentarza

Też tak miałem. Ponad pół roku bez niczego konkretnego, aż w końcu wyleciał Noctis. Potem z czasem też kilka dobrych tęcz wpadło. Warto było być cierpliwym.

 

Ale faktem jest, nie ma w grze zbyt wielu dobrych ATK-erów poza Firionem i Chizuru, którzy nie są tęczą. Mnie od tego czasu wypadła Reberta, 2B i Aileen, to mogę sobie wybierać. Czekam na awakening zdolności tej ostatniej, bo podobno mocarna się robi.

 

Ale i tak jakoś największą satysfakcję odczuwam, kiedy mogę użyć postaci nie będących top-tierami. Do obecnego raidu np. używam WoL, Luki z ulepszeniami i Minfilii. Szczególnie Luka fajna, i jakoś lepiej się tu sprawdza od Tilith. Zaś na Arenie nadal używam Ling, Setzera, Amelii, czy Exdeatha czasem.

Odnośnik do komentarza

I tak Was podziwiam, że tyle jeszcze to męczycie. Ja to rzuciłem w cholerę i od tego czasu przypomina mi się ta gra tylko jak czasami kogoś w tramwaju widzę. Fajne to było, ale zaczęło przytłaczać w pewnym momencie i oznaki uzależnienia się załączyły. Trochę też mniejszy limit danych niż w Polsce też ostudził zapał ;D. Nie wiem dokładnie ile gierka zużywa, ale sądzę, że więcej jak Twitter.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...