Skocz do zawartości

Final Fantasy Brave Exvius


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I tak "podziwiam", że 160 w jeden dzień Ci się chciało... ;)

 

Generalnie na chwilę obecną team mam przeciętny. Lenna jako healer na 80 levelu, Tellah też już blisko 80, Fencer jedyny ze względnie dobrym DMG. Pozostała dwójka to niestety Rain i Laswell, bo nie miałem swego czasu innych piątek, a ci strasznie szybko levelują. Chcę zastąpić jednego Leo, ale nie mam Holy Crystal do Awakening...

 

Poza tym z pięciogwiazdkowców wpadli mi tylko Amarant, Kuja i Cerius. W efekcie nie mam wielkiego wyboru teamu do endgame, bo jednak cztery gwiazdki to za mało na tym etapie. Niby mam jeszcze m.in. Viviego, Kaina, Marie, Rydie, Krile, Edgara czy Penelo, ale już lepiej główną trójkę trzymać w teamie jak są powyżej 60 levelu. A z tego co widzę ma dojść jeszcze Lid. Jak z obecnego Bannera w ramach dziennego summonu nie wpadnie nikt ciekawy, to chyba Amaranta podpakuję trochę, żeby z Leo zastąpili Raina i Laswella.

 

Niemniej jednak jeśli w przyszłości poziom trudności na endgame ma skoczyć do tego stopnia, że 5* to będzie za mało, to średnio widzę dalsze granie. Model płatności jest w pewnym sensie genialny, gdyby tak na to spojrzeć od zaplecza, bo "zmusza" graczy do dalszej inwestycji w summony, nie tylko dla ulubionych postaci, ale postaci z porządnymi statsami. Szczegół, że w większości przypadków i tak będą wpadać im jakieś średniaki - wtedy spróbują jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze raz, a może nawet z czasem zapłacą za kolejne próby. Do tego horrendalny grind i bezsensowne dropy zmuszają do 'marnowania' energii i powtarzania czynności, co niektórych z pewnością zmotywuje do refilu NRG.

 

Z drugiej strony jeśli gra ma się tylko rozwijać, to te summony 1-3 gwiazdkowców są bezsensowne... Te postacie może są przydatne przez pierwsze 2 godziny gry i nic więcej. Obecnie trzymam je tylko do Trust Mastery, które z czasem wpadną bez wysiłku, a postacie się sprzeda, ale to taka głupiego robota trochę.

Odnośnik do komentarza

10 minut mi schodzi na jeden run, z jednego leci 11-25 ore, nie ma tragedii ;p

 

Grosza nie wydałem i jeszcze z zadnym questem/eventem nie mialem problemu, mozna grac bez kasy. Lapisy rzucaja na lewo i prawo. Teraz chomikuje na final fantasy tactics i moze final fantasy 13.

Edytowane przez Shen
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No można grać bez kasy, ale dużo zależy od szczęścia w kwestii summonów, zaś reszta od - nazywajmy rzeczy po imieniu - tego ile dzienne grindujesz. Niby norma, szczególnie na komórkach, ale mnie osobiście takie zagrywki jak np. crafting pierdyliarda mieczy i zbieranie surowców do zrobienia jednego mocnego miecza to nie gra, a męczarnia. O wspomnianym polowaniu na Holy Crystal, tylko po to, żebym mógł pchnąć rozwój postaci do przodu, nie wspominając. Bo kiedy gra przeradza się w pracę, to ja zwykle wysiadam.

 

Zresztą, zobaczymy. W sumie i tak jestem zaskoczony, jak mnie gierka wciągnęła, mimo wspomnianych barier i ograniczeń związanych z F2P. Bo koncept i wykonanie są świetne, plus faktycznie dużo dają za darmo - przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza

Easy event :) Dzięki farmieniu non stop Dwarves Forge podczas trwania mogcake eventu,tych ore'ów mam na 3 miecze xD Z Cavern Ore stoję średnio,bo mam koło 180,ale myślę,że na ten 3 miecz jeszcze pociągnę :) Jak próbowałem w pracy pierwszy raz 3 bossów na auto battle przejść,to się lekko zaskoczyłem :D Całę szczęście,że nie trzeba tych wszystkich random encounterów walczyć - Kefka + Escape i do tego Charm Bangle :)

Odnośnik do komentarza

Ale co mnie drewno xD Ważne by wyrwać to co wypada tylko z tego questa czyli Cavern Ore,a z resztą nie muszę się spieszyć.Nie muszę mieć tych 3 mieczy jutro przecież,ale dobrze mieć opcję je wycraftować.Zainstalowałem noxa i macro ustawiłem,dziś całą noc będzie mi śmigał :D Poza tym jeden miecz kosztuje 150k gil,a mam obecnie 500k,więc też nie będę inwestował od razu całego siania w 3 miecze :)

Odnośnik do komentarza

Ja dałem sobie spokój z tym PRO. Przeszedłem raz biorąc od 'znajomego' Chizuru, a teraz dwie porażki, choć pożyczałem Vaana z Full Break i Kefke. Lapis na revive nie mam zamiaru wydawać, a jednak szkoda mi czasu na ten grind, szczególnie patrząc, ile drewna jest potrzebne.

 

Jednak bez dobrych postaci wiele się nie zdziała. Rain i Laswell są beznadziejni nawet na 80 levelu, a nie mam na chwilę obecną kim ich zastąpić, żeby w ogóle Ogrowi podskoczyć. A że event limitowany czasowo, to praktycznie nie ma sensu takie granie. "Trzeba" grindować dalej.

 

Szkoda, że w efekcie prowadzi to wszystko do sytuacji, że silni stają się silniejszymi, a reszta się męczy i walczy z czasem.

Odnośnik do komentarza

Dwa najlepsze tanki, porządny healer i druga postać od strony DMG z Barrage, plus Treasure Hunter to średni team? Zakładam, że dobry to w takim wypadku po kilka sztuk Chizuru, Kefki, Vaan/WoL i Garnet/Lenna?

 

U mnie postać z największym DMG to Fencer, a i tak jakiś powalający nie jest. Lenna chyba najlepsza moja postać, ale to tylko healer. Niby mam Tellaha, ale nie potrafię wykorzystać jego potencjału - ataki ma żywiołowe, a MP zżerają jak szalone.

 

Leo i Amaranta podpakuję, ale to potrwa. Dziś wpadł mi Zidane, ale nie widzę sensu w niego inwestować. Niby fajny TM, ale za chiny ludowe nie wygrinduję tego w tym stuleciu, więc nie zawracam sobie głowy.

Odnośnik do komentarza

Lenna topowy healer i support, fencer tez wysoko w rankingu, bralem go na ten event od znajomych, ladny dmg pakowal w bossow z piercing blow. Amarant top1 tank, Leo tez wysoko. Tellah tez jest jedna z kepszych postaci a kisisz sie z rainem i laswellem https://exviuswiki.com/Unit_Rankings

Kiszę się, bo Amarant dopiero co mi wpadł i to na 3 gwiazdkach, a Leo miałem poniżej 50 levelu. Nie było sensu w ogóle ich na ogra rzucać, więc nie miałem zbytniego wyboru. A zanim dobiję więcej postaci przynajmniej do tego 70 levelu bez minitaurów, to będzie dawno po evencie.

 

Dziś wpadł mi Artemios, niestety na 3 gwiazdkach. No to teraz mam dylemat, na kim się skupić przy levelowaniu, bo wreszcie jakoś ten team zaczyna wyglądać. Szczegół, że nie mam jeszcze ani jednej postaci, która w przyszłości dostanie 6 gwiazdek, poza głównymi bohaterami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...