Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

ja dostałem z domu maklerskiego bz wbk bo tam mam rachunek inwestycyjny, dostałem też z bgż bnp (TFI), a ojciec dostał z mbanku bodajże. W banku w którym pracuje też były wysyłane listy z formularzem. Jak widać POLSKIE banki takie jak pko bp i alior olały temat :reggie:

Odnośnik do komentarza

jeszcze wracając do fatci to znalazłem na stronie knf

 

 

•    od 1 lipca 2014 r. do 30 listopada 2015 r. – jest obowiązek złożenia oświadczenia FATCA przez klienta, a instytucja może weryfikować treść złożonego oświadczenia, żądając przedstawienia dokumentów; obowiązek nie dotyczy osób fizycznych – posiadaczy rachunków, których suma sald na 1 grudnia 2015 r. nie przekraczała 50 tys. USD lub równowartości tej kwoty w innej walucie.

 

więc macie odpowiedź czemu nie dostaliście, biedaki :reggie:

 

 

ja też nie miałem takiej kwoty na żadnym z moich rachunków a fatcę dostałem. Ta ustawa to jeden wielki bubel

 

Odnośnik do komentarza

w bankowości internetowej w bz wbk dostałem info o oświadczeniu fatca, chociaż zakładałem tam rachunek przed 1 lipca 2014 roku. Jeden wielki burdel.

 

zadzwoniłem na infolinie i sie okazuje ze w okresie od 1 lipca założyłem lokatę i to dlatego :lol:

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Tez zadzwonilem. W aliorze ani miedzy lipcem 2014 a listopadem 2015 (za zalozenie czegos w tym okresie blokuja srodki z automatu), ani po listopadzie 2015 do dzis, nic nie zakladalem. Mimo wszystko mi to wyslali i okazuje sie, ze wysylali do kazdego. Co zabawne, konto zalozone w t-mobile (wtedy jeszcze sync) na przelomie 2014/2015 i informacji zadnej na mailu/skrzynce/bankowosci internetowej. Trzeba sobie teraz zadzwonic na drugi numer infolinii bo oni nie wiedza jak to jest, mimo ze to ta sama firma. Czemu za kazdym razem jak kontaktuje sie baniek mam wrazenie, ze nikt nic nie wie i lepiej abym sie nie interesowal tylko podpisal bo tak?

Odnośnik do komentarza

a jakieś łatwiejsze pytanie? :) ja jeśli mam względny luz w pracy to potrafie godzinami przeglądać bankier.pl, analizy.pl i przeglądam różne TFI, czytam wykresy, prospekty emisyjne i szukam czegoś ciekawego. Ja to obrałem taktykę że szukam elastycznych funduszy które są aktualnie w tendencji spadkowej albo w dołku i wrzucam tam kasę. Nie straciłem w ten sposób kasy od dwóch lat. Na lokaty mam totalne wy/(pipi)ane, ale to bardziej ze względu na moje idealistyczne podejście aniżeli żałosne oprocentowanie.

Odnośnik do komentarza

polecam https://www.bgzoptima.pl/inwestycje/fundusze-inwestycyjne

 

bgz optima pozwala na kupowanie funduszy bez prowizji za wejscie, masz duzo promocji typu fundusz z wysoko oprocentowaną lokatą, przyjazny internetowy system

 

no i jaki minimalny okres uczestnictwa? nie ma czegoś takiego, są co najwyżej rekomendowane okresy inwestycji, fundusze akcji to przeważnie 3-5 lat, obligacyjne i innych papierów dłużnych 1-2 lata i pieniężne minimum pół roku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

a jakieś łatwiejsze pytanie? :) ja jeśli mam względny luz w pracy to potrafie godzinami przeglądać bankier.pl, analizy.pl i przeglądam różne TFI, czytam wykresy, prospekty emisyjne i szukam czegoś ciekawego. Ja to obrałem taktykę że szukam elastycznych funduszy które są aktualnie w tendencji spadkowej albo w dołku i wrzucam tam kasę. Nie straciłem w ten sposób kasy od dwóch lat. Na lokaty mam totalne wy/(pipi)ane, ale to bardziej ze względu na moje idealistyczne podejście aniżeli żałosne oprocentowanie.

Trochę jak GTAV i misje od blantmana.

Odnośnik do komentarza

udało się wziąć zysk wywalając pareset akcji prawie na samym szczycie, ładny procent w niecały miesiąc

F2SrIAd.png

 

a i na debiucie sypnęło mi ponad 20% ale już pula akcji mniejsza.

 

Ostatni raz tak mi ładnie się spięło przy 11bit dwa lata temu (pierwszy mój kontakt z giełdą), gdzie zainkasowałem wzrost z 20 na 25zł. Ale jak widzę że teraz  ta spółka kosztuje 130zł to o kurwa :frog:

Odnośnik do komentarza

Moje forkumowe rekiny finansjery może wiecie ocb ale właśnie przeglądałem swoje finanse, dotykając się przy tym po michałku (tak wspaniały widok xD) i nagle patrze, klops.

Rata kredytu hipotecznego za dom poszła w listopadzie ok 20% do góry. Nawet tego nie zauważyłem wcześniej bo to idzie jako przelew stały z innego konta. Wie ktoś dlaczego tak? Kedyt w złotówkach w BGŻ. Czyżby stopy procentowe poszły jakoś do góry przez ostatnie kilka miesięcy?

 

 

Mazz coś ci wiadomo w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza

Kurde no właśnie z tego co wiem to nić. Kredyt dość niski to te 20% finalnie tak źle nie wygląda. Może coś w Banku Gospodarstwa Krajowego wzrosło bo ja mam przez 8lat dopłaty z programu rodzina na swoim. Czuję śmierdzące łapy pisiorów.

Zadzwoniłbym ale niestety zgubiłem jakiś swój kod AKD i hu ja załtwie telefonicznie. No nic będę musiał się tam przejechać.

Odnośnik do komentarza

Moje forkumowe rekiny finansjery może wiecie ocb ale właśnie przeglądałem swoje finanse, dotykając się przy tym po michałku (tak wspaniały widok xD)

Jebłę xD. Jak dobrze mieć kącik bogola :ogor:

Nie ma chyba racjonalnej opcji by złotówkowa rata poszła 20% do góry. Wibor 3M ostatnio wzrastał bardzo powoli, co przy mojej racie zmieniało ją o kilka zeta kwartalnie.

 

Także albo faktycznie problem techniczny jak podał MaZZeo, albo włączyły się jakieś dziwne kary. Chociaż i tak u mnie np. rezygnacja z karty kredytowej czy wpłaty pensji na konto, to raptem 0.2 punkta procentowego podwyżki do marży, więc też śladowo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...