Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z nadplacaniem kredytu? Można nadpłacać sam kapitał? W Pekao SA sprawdzam dyspozycję nadpłaty i do wyboru mam nadpłatę oraz nadpłatę samego kapitału ale to też wiąże się z opłatami i jakimś procentem. Czy chodzi tu może o to, że dopiero po 3 latach od wzięcia kredytu mogę nadpłacać bez dodatkowych kosztów? Teraz mam 3% karencji czy coś takiego.

 

Jeśli nie można nadpłacać kapitału to jaki ma sens wcześniejsze spłacanie skoro i tak muszę zapłacić odsetki?

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak można nadpłacić coś innego niż sam kapitał, więc tak, jak dokonujesz nadpłaty to spłacasz sam kapitał. 3% prowizji przez 3 lata od wzięcia kredytu to ustawowo najwyższa prowizja jaka może być za nadpłatę kredytu mieszkaniowego. Po tym okresie jest to zawsze bezpłatne. Zdarza się jednak że niektóre banki pobierają mniej niż te 3% albo karencja trwa krócej.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Czoperrr napisał:

Jak to jest z nadplacaniem kredytu? Można nadpłacać sam kapitał? W Pekao SA sprawdzam dyspozycję nadpłaty i do wyboru mam nadpłatę oraz nadpłatę samego kapitału ale to też wiąże się z opłatami i jakimś procentem. Czy chodzi tu może o to, że dopiero po 3 latach od wzięcia kredytu mogę nadpłacać bez dodatkowych kosztów? Teraz mam 3% karencji czy coś takiego.

 

Jeśli nie można nadpłacać kapitału to jaki ma sens wcześniejsze spłacanie skoro i tak muszę zapłacić odsetki?

 

3% to opłata za wyjście przed 3 rokiem od startu umowy i nic więcej. 

 

edit: no napisałem to samo co Mazzeo, :yao:

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza

Ale tylko dla umów od 2017. Ja niestety mam w PEKAO SA kredyt przed 2017 i kroją ile wlezie. Maksymalnie rocznie mogę nadpłacić 20% wartośći całego kredytu, każda nadpłata to 50zł za aneks, a za skrócenie okresu muszę zapłacić dodatkowo 200zł. Ale te umowy kiedyś to była chujnia. Dlatego zawiesze 4 raty, pozbieram i w grudniu zrobie jedną nadłpłate i zapłace tylko raz te 200zł.

Odnośnik do komentarza

To jednak polecam to Millenium z tego co piszecie, jakieś cyrki, opłaty za aneksy, co?

 

 

był burdel w oddziale, gubili mi dokumenty, ale sam system mają świetny. Mogłem nadpłacić kiedy chciałem, ile chciałem, bez dopłat, aneksów. System automatycznie wyliczał o ile pomniejszy się rata. Miałem do wyboru czy zmniejszać ratę czy okres spłaty. No i najważniejsze - odsetki pobierali razem z ratą, czyli jak nadpłacałem to to nie wliczało się do marży. Nadpłacasz to co pożyczyłeś, a nie marże i odsetki.

 

Nie miałem też problemu ze spłaceniem całości. Jak tylko jaszczomb zaczął kombinować przy stopach to rozwaliłem portfel inwestycyjny i bum, jeden przelewa, 2 kliki w systemie i zaproszenie do placówki za 2 tygodnie po odbiór wykreślenia hipoteki 

 

 

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, dostałbym kurwicy i 3 razy popełnił samobójstwo jakbym musiał biegać co tydzień do banku po byle podpiski

 

Dla mnie wygodny system i możliwość robienia czegoś zdalnie jest na pierwszym miejscu. Czas jest dla mnie najcenniejszy :potter:

 

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Kaczyński tłumaczy 12-latce inflację: "To będzie incydent z dzieciństwa, nie przejmuj się"

 

https://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-tlumaczy-12-latce-inflacje-to-bedzie-incydent-z-dziecinstwa-nie-przejmuj-sie-6791064029133568a

 

No nie wiem jak wy ekoledzy i ty o wielki marudo ale ja uspokojony idę grilla rozpalać. :cool:

Odnośnik do komentarza

https://wiadomosci.wp.pl/glapinski-przepytany-w-sopocie-jak-my-mamy-zyc-6791402140334848a

 

Cytat

- Może mi pan powiedzieć, jak my, młodzi ludzie, mamy żyć? Ja mam dwa etaty, firmę, kredyty idą 100 proc. do góry - mówiła kobieta. Do dyskusji włączyła się żona Adama Glapińskiego, która natychmiast ironicznie zripostowała: "Głosować na Tuska, będzie lepiej".

 

Oni tam są popierdoleni wszyscy wzajemnie wraz z rodzinami, każdy jeden ta sama narracja :facepalm: Kurva tylko Tusk Tusk tusk.

 

Wywiad jak z parą dziadów z bazaru a nie ludźmi mającymi wpływ na finanse wszystkich obywateli.

  • Plusik 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Najgorsza bieda umyslowa, pomijajac ze ona tam byla podstawiona zapewne przez opozycje, to jest taki sam chwyt ku pokrzepieniu serc plebsu jak pamietne wybory prezydenckie i Komorowski pytany przez dzieciaka co ma zrobic jego siostra xD 

Jak macie zyc? Najlepiej krotko skoro nie potraficie wyciagac podstawowych wnioskow.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Kalel napisał:

no ale co mają zmieniać jak to działa?

 

Zobacz na foremek chociaż ile masz osób w stylu "no pis chujowy ale i tak tylko ciutkę gorszy niż PO było".

 

17 minut temu, _Red_ napisał:

Ale odczep się od PiSu i od Rau i od Shago

 

  Pokaż ukrytą zawartość

xD

 

Shago to ma inny styl. „Kaczyński zły ale w pis są mądrzy ludzie z dużymi sukcesami”

 

9 minut temu, krupek napisał:

Ostatnio Tusk sam wracał pociagiem z Warszawy do Sopotu. Jebany, odważny, że się nie boi przy takim publicznym szczuciu na niego. Takiego, co zajebał Adamowicza jest na pewno więcej w kraju.

kaczynski też sam jeździ pociągami, nawet mu foty ktoś robi 

Spoiler

 

F7F1DDEF-D73E-4B3E-94D8-43E6E60314B4.jpeg.c1f6d2d24cc22ef1716f8a25d4b1a9cf.jpeg

 

 

E8E74343-2B66-4F27-BC73-2AFD824D59D3.jpeg.3af3527f3a9d70f7d63913ad7af76a3d.jpeg

 

Odnośnik do komentarza

A propos drożyzny, obligacje w kolejnym rocznym tierze właśnie wskoczyły z 5,5% na 16.5% :obama: I to bezstresowo i bezobsługowo. Co jak co, ale jest to na ten moment chyba najłatwiejsza droga na chociażby częściową ochronę kapitału (tak wiem, że po belce i niskooprocentowanym pierwszym roku to nie jest perfekt rozwiązanie, ale jedno z lepszych).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
A propos drożyzny, obligacje w kolejnym rocznym tierze właśnie wskoczyły z 5,5% na 16.5% :obama: I to bezstresowo i bezobsługowo. Co jak co, ale jest to na ten moment chyba najłatwiejsza droga na chociażby częściową ochronę kapitału (tak wiem, że po belce i niskooprocentowanym pierwszym roku to nie jest perfekt rozwiązanie, ale jedno z lepszych).
Chyba 6.5% :)
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...