Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

28 minutes ago, Shago said:

A tak na poważnie, ja sumie nie mam zdania na ten temat: przyjęcie Euro byłoby dobrą decyzją? Odpada przewalutowanie, fakt, ale stóp procentowych sami nie podniesiemy, tracimy nad tym kontrolę. Ale w sumie to może i dobrze? Nie byłoby takiego Glapy, który mówi we wrześniu 2021 "Nie będziemy robić gwałtownych ruchów, nie ma takiej potrzeby", po czym wywala stopy do poziomu 6.5% :yao:

Tak w ogóle, to powinniśmy przyjąć $$ :kaz:

Oczywiście, ze to byłaby dobra decyzja. NBP by nie odpierdalało samowolki a nasza waluta nie byłaby śmieciem

Odnośnik do komentarza

Ja się wypłukałem z oszczędności na mieszkanie to mogą przyjmować i jutro xd

A tak serio to chciałbym by taki plan zaczął się klarować, bo obecna sytuacja pokazuje jakim śmieciem obesranym jest PLN. Geograficznie jesteśmy wschodnią flanką UE i z racji tego, że ruskim odpierdala coś raz na jakiś czas to rykoszetem nasza gospodarka dostaje wtedy najbardziej po dupie.

1:1 to absolutnie nierealny przelicznik, bo tak to można by się bawić jeśli eur by kosztowalo w przedziale 1-2pln.
Przyklady Niemcy 1,95583 marki za 1 euro w momencie przyjęcia euro

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc oni się tam gryzą przepotężnie i ja nie mam pojęcia jak to się jeszcze utrzymuje z tą większością, przecież to są dosłownie pojedynczy posłowie przewagi nad opozycją. Chyba każdy tam ma świadomość, że jak to się rozpadnie, to o kolejną większość będzie mega ciężko, więc może się palić i walić, ale do wyborów wytrwają.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Sedrak napisał:

A jak się przyjmie euro to za stopy procentowe odpowiada EBC nie? No i co w sytuacji kiedy w jednym kraju jak np. Malta masz około 6%, a w Estonii 20%? 


A co ma być? Teraz mamy NBP który odpowiada za stopy, a i tak inflacja wynosi 15% przy stopach 6.5%, za chwilę pewnie osiągnie 20%. Ja cały czas mam przeświadczenie, że obecnie na świecie jest zbyt dużo zmiennych, żeby inflacje zbić prostym podniesieniem stóp.

Edytowane przez Shago
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak złotówka jeszcze bardziej poleci to sprzedam resztę kolekcji arcade PCB :nosacz:

 

Tak swoją drogą sprzedałem w poprzednim roku Suzuki Jimny za 100k po 2 latach gdzie za nówkę dałem 60 kilka tysi co było świetną inwestycją. Tak teraz chciałem sobie jeszcze raz kupić to czas oczekiwania do grudnia przyszłego roku bez gwarancji ,że go wtedy dostanę. Chore czasy, nie dziwię się ,że inflację wywala w kosmos, ludzie mają kupę kasy a nie ma co za to kupić. 

Odnośnik do komentarza

Adam Glapiński - cytaty wybrane

 

***

 

W zeszłym roku rzeczywiście przekroczyły milion, to bardzo dużo. To ogromna suma. Dla mnie to oszałamiające. Pierwszy raz w życiu mi się to zdarzyło – powiedział prezes Glapiński, odpowiadając na pytanie o rekordowe wynagrodzenie w 2021 r.

 

***

 

"Nie mam dzieci. Nie mam na co gromadzić majątku. Wystarcza mi to, co mam" – tak Adam Glapiński odniósł się do pytania o zarzuty dotyczące bezgotówkowej wymiany nieruchomości, o której pisała "Gazeta Wyborcza". Szef NBP miał w 2009 r. zamienić dom w Wilanowie na okazałą posiadłość pod Warszawą.

 

***

 

Różne siły targają światem. Powiedziałbym, że nasz złoty polski, jak na te warunki, kryzysy, dobrze się trzyma, dzielny jest – tak szef NBP odpowiedział na zarzuty dotyczące wartości polskiego złotego.

 

***

 

"Jestem człowiekiem skromnym, znam swoje możliwości"

 

:cool: :lapka:

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Ja teraz wjeżdżam na 

 

Wakacje_kredytowe_mode_ON

 

ale jak sie będą kończyć za 4 miesiące :banana:to zobaczę jak się rysuje przyszłość i kto wie? Może i ją dolączę do elity ze stałą ratą. Pożyjemy, zobaczymy.

 

Z innej beczki - ludzie szybko zapominają jak paliwko było po 5 ziko. Dzisiaj na BP tankuje Golfa, podjeżdża jakiś dziadek, patrzy na cenę 7,57 i mówi pod nosem "wakacje to kurwa taniej, zobaczymy co będzie we wrześniu". :reggie:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...