Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mozi napisał:

Pomijam już zajebiste pomysły jak podzieloną płatność i konto vatowskie. Ale to trzeba mieć pojęcie a nie pisać bzdury. Ale żelaznego elektoratu nie ruszy żadna siła. 

Proste pytanie dlaczego VAT i dochodowy płaci się od faktur wystawionych a nie zapłaconych?

 

Mordo ja place składkę zdrowotna od stanów magazynowych :sadkek:

Także jak dostaniecie pęknięta gierkę, to idźcie do przychodni,  skladeczka zdrowotna prawilnie opłacona.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Shago napisał:

Fajny ten nowy wskaźnik, rzeczywiście lepszy od Wiboru :)


naprawdę współczuje ludziom którzy na to przeszli wierząc w obietnice :/. Troche interesowałem się w temacie i podobały mi się komentarze w stylu "no pracujemy nad tym, ale to jeszcze chwile potrwa bo to poważna sprawa" i miesiąc czy 2 pozniej hyc, nowy wskaznik. Chociaż prace niby od lat trwały.

Odnośnik do komentarza

No tak to wygląda, tam chyba żadna z ofert nawet nie zbliża się do 2% rrso i to jest pierwsza rzecz jaką doradca kredytowy powinien potencjalnemu chętnemu uzmysłowić, bo ludzie łykają bezmyślnie ten slogan. Z tego co się orientuję to minimalnie tam jest coś koło 4.7%, w zależności od okresu, kwoty no i oczywiście banku. Tak czy owak głupio nie brać jeśli spełnia się warunki i jest na kupnie mieszkania. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, BRY@N napisał:

Wiadomo było, że ludzie będą kombinować no i banki będą próbować na tym zarobić.

Ciekawe jaki jest procent ludzi, którzy nie do końca zdają sobie sprawę co będzie jak się skończą te dopłaty od państwa.

 

 

Z tego co wiem, to jak skończą się dopłaty po 10 latach to kredyt przechodzi po prostu na rynkowe warunki takie jak wtedy będą. Cholera wie co będzie, stopy mogą być wtedy niższe, mogą być wyższe, ale element takiego ryzyka przy każdym kredycie występuje.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, LeifErikson napisał:

to jest pierwsza rzecz jaką doradca kredytowy powinien potencjalnemu chętnemu

Chlopie jak ja bylem u doradcy 2 lata temu to twierdził że program do liczenia procentów blokuje mu możliwość ustawienia WIBOR na większy niż 4 procent. A oprocnetowanie 8-9%? Panie dajta spokój.

Odnośnik do komentarza

Z doradcami też mam trochę negatywnych doświadczeń, albo może miałem wygórowane oczekiwania wobec przedstawicieli tego zawodu. ;) Chyba że źle trafiłem, nie wiem, ale w dużej mierze miałem wrażenie, że taki doradca to bardziej obsługiwacz generatora ofert i wypełniacz dokumentów niż faktycznie doradca, ktory jest w stanie cos istotnego podpowiedziec.

 

A co do bezpiecznego i tych warunków to plus jest też tam taki, że jak na przykład nagle stopy spadną do 0.1 znowu i będzie się chciało uciec z tego zamrożonego stanu, to można przejść na zmienne %, ale oczywiście traci się wtedy doplate.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.08.2023 o 00:44, [InSaNe] napisał:

Ja chcę (muszę) się przeprowadzić do Rydzykowa. Oczywiście jak mieszkanie deweloperskie, to te bloczyska (często bardzo duże), budowane są na obrzeżach. Zainteresowała mnie inwestycja:

https://bialyport.pl/

 

Nad Wisłą, blisko centrum, rynku, praktycznie wszędzie z buta można dojść. Do tego to dość małe budyneczki, więc mniejsza szansa, że trafi się na jakąś hałaśliwą fleję. Oczywiście problemem jest cena, bo za metr wołają 14.500 zł - 17.500zl plus jeszcze miejsce w garażu kosztuje 51.000 zł :yao:

 

Czyli horrendalna cena i będzie mały metraż (max 55m2), ale imo lepszej lokalizacji w Rydzykowie nie ma. Domy mnie nie interesują. Co Wy na to? Warto Waszym zdaniem? Pod nosem czuję, że to będzie za kilka lat jeszcze więcej warte, bo w centrum lub bliskim sąsiedztwie już nic nie da się zbudować.

 

 

Po przemyśleniu sprawy, zapoznaniu się z teczką materiałów i umową deweloperską, zdecydowałem się na zakup. Taniej nie będzie, lokalizacja jest dobra. Do 31 październik 2024 roku ma być oddane do użytki, trochę kloców ten deweloper już wybudował, więc chyba plajty nie będzie :yao:

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak Budimex miał osiedle Avia w Krakowie po 4200-4400zl za m2, ale już wtedy miejsce garażowe było po 50k. Piękne przesuwanie ceny z metra mieszkania na lokal użytkowy, pewnie by dało się zmieścić w limitach MDM.

 

Jakby wtedy jebnac sobie penthouse 120m2 dwukondygnacyjny na 15 p. z widokiem na pół miasta, to moje dzieci nie wychowywałyby się w nędzy :nosacz2:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...