Skocz do zawartości

Black Mirror - Channel 4/Netflix - 2011


Copper

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pierwszy sezon za mną, bardzo podoba mi się konwencja krótkich historii, które wiąże jedynie zagrożenie, jakie może nieść za sobą źle wykorzystana technologia, przez co spokojnie mogę obejrzeć jeden odcinek bez ciśnienia na następny. Taka "Strefa mroku" w ciut innym wykonaniu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, skąd się wzięło to odcinanie E01 od reszty serialu jako "odmiennego", skoro idealnie wpisuje się w specyfikę całości. Jak dla mnie to był dobry, mocny początek, zapowiadający serial na poziomie, i ogólnie na serii się nie zawiodłem (może dwa słabsze epy), ale też żadne to objawienie, a "analiza" socjologiczna zazwyczaj mocno naiwna i płytka.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przebrnąłem przez 3 sezon. Poza świetnym San Junipero i niezłym, choć przerysowanym, Nosedive, reszta odcinków nie zachwyca. To są jakieś dziwne przygody ludzi, którzy nie potrafią w internet. Problemy są mocno przerysowane i najwyraźniej oparte na jakichś dziwnych przekonaniach Brookera na temat tego, jak funkcjonują netowe społeczności.

Jak już pojawia się jakiś inny temat przewodni, to albo za szybko odkrywają karty i nie mają pomysłu na 3 akt, jak w Man Against Fire, albo kładą odcinek fatalnym aktorstwem, jak w ostatnim epie. W ogóle nie bardzo wiem po co rozciągali tę historię na 1,5 godziny. Sztuczne pszczoły to był dobry pomysł, tylko że oczywiście musieli to połączyć z jakąś dziwną wizją funkcjonowania twitera, sztampą z typkiem próbującym przekazać społeczeństwu lekcję (skojarzenie z pierwszym odcinkiem serialu) i dobić aktorstwem z W11, szkockim akcentem i żenującym CGI.

Odnośnik do komentarza

Merida <3 ten odcinek mógłby być spokojnie osobnym filmem gdyby nie świadomość że to element serii. z obsady to zaskoczyła mnie jeszcze blondyna (ruda wydziarana z need for speeda, gry) + dj radiowy (Warren z FH3).

 

Tokar, zauważ że sporo społecznościowych gówien działa na zasadzie ocen. ocen, które dla wielu ludzi są jedynym wyznacznikiem pozycji w stadzie i kryterium poczucia własnej wartości (1ep, Dallas mimo że przywaliła w masę i tak całkiem cacy). właśnie o to chodzi w całej serii. pokazać co dobrego może przynieść nowoczesna technologia i te całe pożal się boże social media ale jednocześnie jak łatwo wszystko s(pipi)ić i pójść w bardzo złym kierunku.

 

sam 3 sezon to takie 4 na 6. odcinek o robieniu gierek i żołnierzach przeleciałem na szybko bo nieco mnie wymęczył.

ciekaw jestem co dalej wymyślą. mam tylko nadzieję że ilość odcinków nie odbije się później na jakości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...