Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, bastek66 napisał:

Wyczytałem ze spoilerów dotyczących końca gry że

  Ukryj zawartość

Abby zostaje ugryziona przez Ellie i przez to zarażona - czy to nie jest dziura fabularna że nie zaraziła swojej wielkonosej kochanki?

Oraz że Ellie najbardziej przeżywa rozpacz po tym jak traci 2 palce i nie może już grać na gitarze

 

 

Spoiler

Czyli tak się kończy, bardzo sensownie, ale czy to dziura fabularna? Chyba można się tylko zarazić przez kontakt z krwią?

 

Inna dziura fabularna była już w jedynce, gdzie Eliie wspomina, że pierwszy raz widzi deszcz, czy ten teges, a DLC dzieje się podczas deszczu :).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Kompletnie nie rozumiem polskiej burzy na temat drugiej części The Last Of Us, zwłaszcza że ci, co plują na dzieło Naughty Dog, jednocześnie w innych dyskusjach bronią Cyberpunka 2077, który prawdopodobnie wątków nieheteronormatywnych będzie miał po stokroć więcej (a może właśnie tak to działa? jaka by nie była, gra Red to zawsze "dobro narodowe", więc trzeba jej bronić jak niepodległości, a TLOU2 jest najpoważniejszą, prawdopodobnie, konkurencją, którą trzeba zlikwidować? ;) ). Zupełnie też nie rozumiem podejrzeń, że gameplay miałby ucierpieć na walorach fabularnych. Halo, to przecież Naughty Dog! Czy kiedykolwiek stworzyli słaby gameplay? Wprawdzie wolę Larę Croft od Nathana Drake'a, ale fakt faktem, w balansie prezentacji fabuły i grywalności są prawdopodobnie bezkonkurencyjni (choć oczywiście ja bardziej cenię absurdy z DMC 5 albo sklejanie historii w grach FROM SOFTWARE, ale to mój wypaczony gust). 

 

Co do recenzji i zapowiedzi: naprawdę trudno mi uwierzyć, by to poprawność polityczna świadczyła o dotychczasowych, wysokich ocenach. Jedynka od lat jest wyznacznikiem jakości dla branży i nie zmienią tego żadne teksty typu "przecież RDR 2 w rok sprzedało się więcej". Gram w nią znowu od wczoraj (bo pierwszy raz był na PS3) i po prostu nie mogę uwierzyć, jak bardzo ta gra się nie starzeje. Już pomijając, że fabuła, z punktu widzenia filmu czy literatury nie jest niczym nadzwyczaj oryginalnym, a i tak doprowadza mnie do dziecinnych łez. Na tym polega siła Naughty Dog! Potrafią kompletnie ograne historie przedstawić z zupełnie nowej perspektywy, która z naiwnych, hollywoodzkich opowiastek zmienia je w realne przeżycie. To esencja kultury gier video, jedno z jej szczytowych osiągnięć! Jeśli nawet dwójka będzie czymś w rodzaju "więcej tego samego", nie widzę powodu, by miała podobać się mniej od jedynki. Bo o ile większość gier o zainfekowanym świecie postapo mnie nudzi (na czele z Dying Light, którego od pierwszego wejrzenia nie trawię), to The Last Of Us potrafi sprawić, bym rzeczywiście ruszał naprzód "w imieniu życia". Inna sprawa, że trudno nie kochać Ellie, zwłaszcza, gdy w nowej części będzie można nią grać na gitarze w rozpiżdżonym Seattle (emerytowany fan muzyki grunge melduje się, jest nas więcej?). 

 

No i jest jeszcze jeden wątek: z tego, co widzę na nagraniach, będzie mnóstwo zabawy z pułapkami, skradaniem i kombinowaniem, co po prostu uwielbiam. Jeśli ta mechanika działa tak, jak to sobie wyobrażam, to historia może być nawet o próbie organizacji Marszu Równości w zdezelowanym świecie (wspaniała misja z NieR: Automaty, uwielbiam). W weekend mnie nie ma. Nie dzwonić. Nie pisać. Nie błagać. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

No ja się cały czas zastanawiam czy odebrać ta kolekcjonerke czy kupić jednak edycję specjalną. Jakoś ta kolekcjonerka kompletnie nie robi na mnie wrażenia do tego cenowo też jest mocno wyżyłowana (799). Chociaż na allegro widzę ludzie płacą za nią nawet powyżej tysiaka. Sam już nie wiem :dunno:

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

Witajcie. Witam się jako świeżak.

 

Forumak śledzę od jakiegoś czasu, dlatego ogarniam tutejszy klimat. Premiera TLOU2 skusiła mnie jednak do rejestracji.

 

Absolutnie się nie chwalę, ale jeżeli komuś to pomoże - RTV AGD rozdaje swoje kopie, aż miło. Wczoraj zakupiłem i dzisiaj wylądowała u mnie płyta.

 

Bardzo zaskoczył mnie fakt, że fizyczna kopia nie ma blokady i można śmigać. Trochę szkoda, że cyfraki są w dupie kopane w takiej sytuacji. Czy za takie działania nie lecą kary dla marketów?

 

Tak, czy siak - życzę wszystkim udanego obcowania z gierą i omijania spoilerów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...