Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Velius napisał:

Jakie masz statystyki u osoby u ktorej probujesz zlapac kosmos? (Luck, bravery itp)

 

Czyli to rzeczywiście komuś działa? Bo kombinowałem ze statami i boostami, a i tak bureidy wypadają mi całkowicie losowo. Wynikowy żywioł blejda i tak nie zgadzał się z przynależnością do danej podbitej cechy - np. wzmocnione Bravery powinno zwiększyć prawdopodobieństwo wylosowania blade'a żywiołu ogień lub woda, ale jakoś nie zauważyłem takich rezultatów. Czy po prostu mam pecha :( ?

Odnośnik do komentarza

No i przeszedłem Xeno 2 (i tymczasem zaliczyłem wszystkie odsłony z tej serii). Zdecydowanie najlepsza odsłona pod praktycznie każdym względem. Najbardziej rozbudowana z japońskim VA i śliczną grafiką (jak na moje standardy). Dodatkowo już dawno tak dobrej fabuły w japońskim RPGu nie uświadczyłem. Jestem w pełni ukontentowany z zakupu tego tytułu, który był moim pierwszym tytułem na Switcha (swoistym launch title hłehłe). Aż żal było kończyć no ale wolę nie siedzieć przy jakimkolwiek tytule na sile (a myślę, że 100h to i tak doskonały wynik jak na obecne czasy).

Odnośnik do komentarza

Szczerze szukać mi się nie chce postu XMa, poza tym już w czasie gry wyłapałem mnóstwo nawiązań do 

Spoiler

dwóch poprzednich części (Malos posiadający Monado? Klaus żywcem przypominający Shulka. Ja obstawiam, że to jest drugi świat, który został stworzony przez ten Conduit i w którym wylądowała jedna część Klausa. Druga zaś wylądowała na dwóch tytanach ze świata pierwszego Xeno gdzie robił również za Boga ale jego Doppelganger lub system zeskanował Doktora i powstał Shulk. Trzecia zaś wersja powstała przez procesor Omnea, który zniknął do innego wymiaru i obstawiam, że tutaj powstała historia z Xeno X. 

Oczywiście nie mam pewności co do mojej tezy ponieważ Xeno 1 przeszedłem 7 lat temu a Xeno X dobre 2 lata temu, więc może mnie pamięć zawodzić. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
Teraz, Velius napisał:

Nic nie zrozumiales z gry, odpal jeszcze raz ending bo nie wylapales najwazniejszego, albo odpal post XM bo NIC nie widziales :obama:

 

Z edytowałem mój tekst bo przez przypadek wcisnąłem zatwierdź posta i musiałem go edytować. Więc przeczytaj dłuższego posta i powiedz czy chociaż w 10% się zgadza. 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info, myślę, że nie było tak źle z moją dedukcją (ale imiona zdecydowanie pomieszałem) i powiem szczerze, że Monolith nauczyło się jak tworzyć ciekawe światy i wciągającą fabułę. 

 

Fajnie by było, jakby Monolith zatwierdziło co XM wcześniej opisał (byłoby fajnie ale i tak nawet teraz ma to wiele sensu). 

Odnośnik do komentarza

Mozesz miec i 100 justice, wystarczy zeby byl w momencie bondowania najwyzszym wspolczynnikiem, bo tylko jedna najwyzsza statystyka bierze udzial w losowaniu rare.

 

Te statsy moga pomoc w wylosowaniu commona o danym elemencie ale tak naprawde maja najwiekszy wplyw na to z ktorego "koszyczka" beda losowane rare blade, ma to istotne znaczenie zwlaszcza jak brakuje Ci ich malo lub polujesz na konkretnego blada.

 

Musisz miec justice bazowy min lvl 7-8 i w momencie bondowania musi byc najwyzszym statsem (czyli jak masz wszystkie na 7 to dajesz 1 justice booster).

 

Nie wiem jaki etap gry ale luck tez masz zbyt niski moim zdaniem, ja w chapterze 3 mialem 400, pod koniec gry 900+ podczas bondowania.

 

Wszystko co pisze to wlasne obserwacje + analiza statystyk z netu, komu co wypadlo i przy jakich warunkach + pewiej npc w argentun po skonczeniu gry wyjasnia jak dziala bondowanie. Guru nie jestem ale wierze ze w ten sposob kosmos to nie tylko marzenie :)

Odnośnik do komentarza

Dobra, do tej pory siedzę i przetrawiam fabułę i to co opisał mi Velsu (przełamałem się i wyszukałem post XM) i o jaciepanie, głowa mała :fsg: kocham Monolith za tą serię i mam nadzieje, że 2-ka dobrze się sprzeda i seria będzie kontynuowana. Coś pięknego, aż się chce aby to była wszystko prawda. 

 

@VeliusNie mów, że Luck na poziomie 900+ zdobyłeś z samego levelowania? Ja po 100h (choć się nie skupiałem) to może miałem luck na poziomie 400/500....:frog:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, blantman napisał:
Kosmos kozak ale dla mnie najlepsze do dromacha kora i nim. Tutaj rozchodzi się o kombos i leczenie a akurat ligthning i earth potrzebowałem. całą grę nia z tym trio skończyła

 

Spoiler

Dromarcha juz dawno nie uzywam, jeden gorszych bladów jak dla mnie. Pozatym Nia to u mnie dmg dealer wiec jade kosmos + 2x common blade.

 

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...