Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedlem Xenoblabe Chronicles na WIi. Mam tez New 3DS i wersje 3D. Jezeli chodzi o grafike to nie jest zle, jak na handheld o takiej mocy to wyglada to solidnie. Efekt 3D daje rade i pieknie wszystko wygladza, jak ktos nie jest wrazliwy to granie z 3D ma jak najbardziej sens (zwlaszcza ze New ma to usprawione).

 

Problemem dla mnie z wersja na 3DS jest sterowanie, owszem, mamy dzyndzelek do kamery, ale jednak to nie ten sam komfort co granie na padzie. Na malym ekraniku cierpia tez szczegoly, czasami wszystko jest dosc male i pamietam ze grajac na duzym TV lepiej bylo to oddane. Dodatkowo tak jak mówil Rayos chyba, menu sa troche rozmazane.

 

Najlepiej pewnie ogrywac na emulatorze, podkrecona rozdzialka i grafika, pad w łapie i komfort jest naprawde spory, jak nie emu to Wii czy 3DS to kwestia indywidualna, pewnie wersja 3DS bedzie wygladala lepiej niz Wii na telewizorze 4K, no ale na dobrym HDTV to juz nie jest zle i wtedy stacjonarna ma sens. Plusem 3DS jest tez mozliwosc grania w trasie/podrozy a przy takim molochy to spory plus.

 

@Pacquiaoja dalej bym nalegal zeby sie zapoznac z XC1 przed XC2, nawet gdyby to mial byc tylko speedrun przez fabule. Nie moge zdradzic szczegółów dlaczego, ale sama znajomosc XC1 rozryła mi banie po skonczeniu XC2, gdyby nie to odebralbym gierke duzo inaczej. No ale naturalnie nie ma sie tez co zmuszac bo Xeno 2 bedzie cieszyc tak czy siak.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja na wii własnie tak przeszedłem, ale idzie się przyzwyczaić po jakimś czasie, na padzie to by była bomba, po za tym kupiłem wii półtora roku temu za śmieszne pieniądze, wii, 2 wiiloty 7 gruch, dwa boardy, dwie kierownice, dwa te czuiniki ruchu, mario kart i xenoblade za 3 stówy, wszystko o dziwo sprawne :banderas:.

 

Dla mnie granie w dwójkę bez jedynki to tak jakby zagrać w FF X-2 bez X mimo że te tytuły to niebo a ziemia, ale ot takie male porównanko. (kiepsko zaczynać coś tak dobrego od dupy strony)

 

Co do wyglądu jedynki to grałem na 40 calówce i wyglądało to zacnie, nie wiem dlaczego wszystkim się w dupach poprzewracało od grafiki i klatek.

Odnośnik do komentarza

w nastepnym tygodniu patch 1.3 min z new game plus i mozliwoscia calkowitego pominiecia animacji przy bondowaniu

 

szczegoly daje w spoiler bo nowosci z new game plus dotycza watkow fabularnych

 

 

 


Xenoblade Chronicles 2 version 1.3.0 is landing next week, director Tetsuya Takahashi has confirmed. This will be a rather substantial update as it’s comprised of the Advanced New Game Mode and more. Continue on below for more, though be warned of potential spoilers.

First, Takahashi says you’ll be able to use members of Torna as Blades. These include members of the organization like Akhos, Patroka, and Mikhail. Even their Blades will be available – Obrona, Sever, Perdido, and Cressidus.

The new mode will also allow you to dispatch all Blades on Mercenary Missions. Drivers now have new skills on their Skill Trees, and you can lower the level of a Driver at inns. This will increase the amount of experience earned when you win battles. Bonus experience can be used to purchase new special items, including an item that lets you hold more accessories.

As for what carries over, in Advanced New Game Mode you’ll keep:

1. Driver Levels
2. Unlocked Skills on both drivers and blades.
3. Blades
4. Items and Gold
5. Mercenary Ranking Level
6. Town Development Level
7. Unique Monster Kills
8. Cut-scenes

Quests, Heart to Heats, Skip Travel Points, and Mercenary Missions will be reset.

Players can unlock Advanced New Game Mode after beating Xenoblade Chronicles 2 once. You’ll need to save your game right after the ending.

As for version 1.3.0 in general, these improvements and changes are being implemented:

– You can lock blades so you won’t accidentally release them
– Can skip the Core Crystal bonding cut-scene
– When you enlarge the mini-map, icons from the skip travel map will now be displayed.
– Added an Easy Mode
– New sorting option being added for items

Note that Xenoblade Chronicles 2 version 1.3.0 will also include more items for those who have purchased the Expansion Pass.

Takahashi said in his note that he hoped to have this new update ready earlier. However, there was a lot involved here, including a bunch of debugging. That’s why it took longer than normal. Xenoblade Chronicles 2 will continue to be updated, including new content from the Expansion Pass.
 

 

 

 

https://nintendoeverything.com/xenoblade-chronicles-2-version-1-3-0-out-next-week-with-advanced-new-game-mode-easy-mode-more-lots-of-details/

Odnośnik do komentarza

Ja jestem dopiero na początku 5 chaptera, na liczniku ponad 120 godzin, i zamiast iść zobaczyć co tam szykuje mi dalej fabuła, to robię zgoła co innego. Po prostu bawię się tą grą, i już wiem że pewnie spędzę w tym tytule więcej czasu niż choćby z pierwszym Xeno, czy ostatnią Zeldą. Kocham gry, które potrafią przykuć mnie na długie godziny, i ani na chwilę mnie nie znudzić. A Xeno 2 pod tym kontem jest po prostu idealne:)...

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, _Be_ napisał:

no ale to trzeba mieć tego pro controllera xD 

 

Ja mam i po sprawdzeniu wersji na N3DS stwierdziłem, że jak najbardziej na Wii będę grał. Chyba nawet na Wii U, bo ono jest wstecznie kompatybilne. Do czegoś wreszcie się te sprzęty przydadzą, a aż tak bardzo mnie nie ciśnie na ogrywanie takiej kobyły w podróżach, żeby przenośność wersji na 3DS była zaletą. Ja rozumiem, że starali się wsadzić ile detali tylko można na te małe ekrany i efekt jest nawet imponujący biorąc pod uwagę moc tej kieszonsolki, ale dla mnie to za mało ciutkę wciąż.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Ficuś napisał:

jeszcze nic nie widziales ;)

 

no i dalej nie masz calego systemu walki ;)

Cały jest w 8 chapterze?

Bo jestem w 7 i sie zastanawiam wlasnie czy porobic side questy troche czy isc dalej fabule. W sumie lvl mam srednio o 5 wiekszy niz wszystkie stwory wiec i tak latwo jest a nawet nie grinduje jakos specjalnie. Nabite kolo 60 godz gry

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...