Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

@P-chanChoć nijak mi do was małe perwersy w kwestii nabitych godzin (skończyłem tytuł przy 100-ce na liczniku) tak zgodzę się z wami, że jest to jeden z najlepszych jRPGów w jakie sam grałem. Jedynie co mi w systemie walki brakuje to prostego systemu jakby komend. Coś co swego czasu posiadały Talesy (ostatnie jakie ograłem to Vesperia i Graces f, więc nie wiem czy pozostały). Gdzie swoim przydupasom wybieramy podst. taktyki (np. poniżej 30% hp skupiaj się na uleczaniu, jak nie to wal w latające lub inne mobki itp. itd.). Bo tak to często jednak jeżeli nie dobierzemy i nie zbudujemy odpowiedniego teamu z blade'ami to bardzo łatwo dostać potem po du.pie jak się okazuje, że kompani nie robią tego co powinni. 

 

Tak poza tym to uważam, że wstawki to małe mistrzostwo, oderwać się od ekranu nie mogłem. Muzyka śni mi się po nocach (w pozytywnym znaczeniu) i nie żałuje wydanych pieniędzy na limitkę i czekam na ujawnienie Story DLC, które ma wyjść w tym roku (jednocześnie może w końcu ponownie nabędę większy TVik bo granie na 22" monitorze ssie po całości). 

 

Co więcej, wolę kilka RPGów na krzyż ale z najwyższej półki aniżeli jakbyśmy mieli dostać zalew średniaków (no i nie mogę doczekać się Octopath Traveler w lipcu - limitka day one jak nic będzie brana:kaz:)

 

 

Odnośnik do komentarza

@Strife W sumie nie liczyłem, ale tak na oko brakuje mi jakiś 7-8, ale głowy sobie za to nie dam uciąć...

 

@chrno-x O tak wstawki to mistrzostwo, i cieszę się że w każdej chwili można do nich wrócić, jeśli mamy na to ochotę. I sam planuję kupić większy telewizor. Choć nie wiem jeszcze dokładnie kiedy to nastąpi.

 

Dla mnie Octopath Traveler to też obowiązkowy zakup, a demo mnie tylko w tym utwierdziło. Nie wiem jeszcze czy pokuszę się o zakup kolekcjonerki bo jednak ta papierowa diorama mnie od niej odstrasza. Ale to się jeszcze zobaczy. Tak samo biorę na premierę Shining'a, bo może sama gra nie zbliży się do poziomu Xeno (i pewnie długo takiej gry nie będzie), to czekałem lata by Sega przywróciła tą serię Zachodowi. A przy okazji mam słabość do prac Tony'ego Taki (tak samo jak do Urushihary), więc dla mnie to obowiązkowa pozycja...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja podobnie Octopath leci od razu na premierę, a Shining ze steelbookiem także, ogólnie strasznie mi brakowało Shining, bo seria jest świetna, poluje też na Setsune, ale jak na razie ceny zaporowe.

 

Te nowe blady to świetne uzupełnienie drużyny, Patroka ma smasha którego mi brakowało dla Zeke'a (inne blade'y mi nie pasowały z wyglądu :D), teraz jedną postacią żongluje przeciwnikami jak piłeczkami.

 

Jak ktoś zaczyna new game plus i ma blade'y z których można wyciągnąć protocol to niech tego nie robi przed rozpoczęciem, bo nie przechodzą do nowej gry, trzeba zostawić blade'a i w new game plus go spławić.

Odnośnik do komentarza

Za te pier-do-lone fild skile powinny polecieć głowy.

 

Jestem  w momencie kiedy muszę użyć tego szajsu na 5 i 6 poziomie i teraz dupa. Mogę odblokować pierwszy i drugi poziom i na tym się kończy, i weź teraz szukaj i kombinuj jak osioł co i jak - dobieraj, losuj i tak pewno z godzinę aby jehbane drzwi otworzyć, a idź pan w (pipi) z tą grą.

Na początku myślałem, że mam do czynienia z naprawdę fajnym oraz wyjątkowym JrPGim, który zapisze się w mej pamięci jako coś wyjątkowego jak np: FF7, Parasite Eve, DQ 8,  Lost Odyssey czy choćby ostatnio wspaniałe Ni No Kuni. Niestety patrząc na chłodno - niezachłyśnięty już premierową magią switcha, z przykrością stwierdzam, że jak dla mnie jest to tylko poprawny Jrpg bez żadnej rewelacji - lokacje(choć Uraja rwała dupę) postacie, system walki i ogólny klimat. W dodatku w tak zbugowaną i niedopracowaną grę, dawno nie grałem.

No nic, takie moje odczucia, którymi osoby zakochane w tej grze, nie powinny się przejmować bo i tak wiedzą swoje ;) 

Może jak ochłonę, to wrócę i skończę. Na ten moment jednak, dałem sobie spokój i zająłem się Radiant Historia Perfect Chronology. Tu przynajmniej czuć, że ma się do czynienia z dopracowanym i zapiętym na ostatni guzik prawdziwym oraz niekłamanie klimatycznym JRPGiem. 

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2018 o 16:34, Strife napisał:

Tak, gra od nowa, tylko z całym progresem jaki masz oprócz key items, blady, itemy, bronie, kryształy, lv merc missions, lv wszystko masz jak z końca gry, plus dochodzi siedem nowych blade'ów i nowe questy, heart to heart też jest kilka nowych związanych z blade;ami które doszły.


a poziomy rozwoju "drzewek" blade'ów zostają?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Strife napisał:

Tak, zostają ich ekwipunek również.

czyli jak większość blade'ów mam na czwartym poziomie drzewka, to łatwiej będzie mi je wylevelować bo powrócą questy ze story zgadza się? ;)
bo brakuje mi tam trust'u, a karmienie pouch itemami bardzo niewiele podnosi trust.

Edytowane przez bld
Odnośnik do komentarza

Noo, po ośmiu godzinach mogę napisać, że jestem kupiony. System walki rewela (a to niby dopiero przedsmak), muzyka FE NO ME NAL NA, o fabule nic nie wiem na razie, więc się nie wypowiadam. 

Z minusów to zdecydowanie brak jakiegoś miejsca, gdzie możnaby przeczytać wszystkie tutoriale - o blade combos musiałem czytać w internetach dokładniej. No i strasznie słabo zrobione synchro ruchu ust na filmikach. Może pasują do jap wersji, ale ta mnie strasznie irytowała i wróciłem do anglika. 

Podsumowując - na pewno nie żałuję zakupu, mimo że gatunek zdecydowanie nie mój. 

Odnośnik do komentarza

Ja po prawie 60h zakończyłem pierwszy raz przygodę i nie mogę już doczekać się do powrotu tego cudownego świata.

Ostatni raz tak dobrze bawiłem się kiedy na premierę kupiłem kota w worku (jak na tamte czasy ;) ) czyli FFVII ten sam poziom "wsiąknięcia" .

Oczywiście poprowadzona historia ,muzyka,  a nawet system walki to dla mnie małe mistrzostwo i oczywiście nie żałuje powtórnego zakupu Switch dla tej gry.

Można się czepiać na siłę tekstur/w mieście obniżonych klatek  ale po co......... bo długo gry tego poziomu nie otrzymamy (bo Shining Resonance oraz YSIII to nie ta liga)

 

Ps. najbardziej irytującą rzeczą nie licząc tutoriala (on jest tak jak by na siłe dodany na odwal) są fild skile które w kilku miejscach są wymagane do dalszej wędrówki  jak nie ma się odpowiedniej stajni (wszystkie blady które nie miały max gwiazdek kasowałem :P ) a gra się pierwszy raz dla fabuły to można się lekko zdziwić :) .

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Cottage napisał:

bo długo gry tego poziomu nie otrzymamy

A słyszałeś o takich produkcjach jak - Ni No Kuni II, Dragon Quest XI, Kingdom Hearts III, Code Vein czy choćby Granblue Fantasy Project Relink.

Jeśli nie, no to powiem Ci, że zapewne każda będzie równie dobra (o co nietrudno) a w niektórych przypadkach (ja nie we wszystkich) będą wcinać Xeno 2 na śniadanie bez popity mlekiem.

Ludzie hajpujecie tą grę( Xeno 2) jakby był to JRPGowy mesjasz, ale niestety jest to tylko przyzwoita pozycja z przebłyskami geniuszu, w której jednak zawarte jest więcej tandety, pier-do-lozy i innych niepotrzebnych rzeczy, których nie powinno tam być, i rzeczy, których tam niema, a być powinny.  

I nie piszcie mi proszę jaki to ja jestem zły, że tak, a nie inaczej oceniam waszą super gierkę. Po prostu odnoszę wrażenie, że gra napędzana jest hajpem, (na który - nie ukrywam, sam dałem się złapać) stworzonym tu przez kilka osób i gdyby np wyszła pod innym nazwą jako tytuł multiplatformowy,  a nie na świeżą jeszcze konsole, na którą brak gier i każdy głodny jest choćby crapa, to pewno nie odniosłaby takiego rozgłosu i przeminęłaby bez większego echa. Bo choć - jak już wyżej wspomniałem, gra jest dobrym Jrpegiem, to o żadnej rewelacji nie może być mowy, nie w tak niedopracowanej grze gdzie na każdym kroku - jeśli spojrzeć na chłodno, są jakieś niedociągnięcia, masa niepotrzebnego chłamu i tandetne pier-do-lolo.

 

Pozdro ;) 

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, kazuyoshi napisał:

Dragon Quest XI, Kingdom Hearts III, Code Vein czy choćby Granblue Fantasy Project Relink

No z tym, że żadna z tych gier jeszcze nie wyszła :usmiech: 

 

a nie na świeżą jeszcze konsole, na którą brak gier i każdy głodny jest choćby crapa,

Bzdura.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, kazuyoshi napisał:

A słyszałeś o takich produkcjach jak - Ni No Kuni II, Dragon Quest XI, Kingdom Hearts III, Code Vein czy choćby Granblue Fantasy Project Relink.

Jeśli nie, no to powiem Ci, że zapewne każda będzie równie dobra (o co nietrudno) a w niektórych przypadkach (ja nie we wszystkich) będą wcinać Xeno 2 na śniadanie bez popity mlekiem.

Ludzie hajpujecie tą grę( Xeno 2) jakby był to JRPGowy mesjasz, ale niestety jest to tylko przyzwoita pozycja z przebłyskami geniuszu, w której jednak zawarte jest więcej tandety, pier-do-lozy i innych niepotrzebnych rzeczy, których nie powinno tam być, i rzeczy, których tam niema, a być powinny.  

I nie piszcie mi proszę jaki to ja jestem zły, że tak, a nie inaczej oceniam waszą super gierkę. Po prostu odnoszę wrażenie, że gra napędzana jest hajpem, (na który - nie ukrywam, sam dałem się złapać) stworzonym tu przez kilka osób i gdyby np wyszła pod innym nazwą jako tytuł multiplatformowy,  a nie na świeżą jeszcze konsole, na którą brak gier i każdy głodny jest choćby crapa, to pewno nie odniosłaby takiego rozgłosu i przeminęłaby bez większego echa. Bo choć - jak już wyżej wspomniałem, gra jest dobrym Jrpegiem, to o żadnej rewelacji nie może być mowy, nie w tak niedopracowanej grze gdzie na każdym kroku - jeśli spojrzeć na chłodno, są jakieś niedociągnięcia, masa niepotrzebnego chłamu i tandetne pier-do-lolo.

 

Pozdro ;) 

Podajesz gry, które jeszcze nie wyszly i w które nie grales jako lepsze.

 

Albo master troll albo jestes niemądry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...