Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus
W dniu 1.03.2018 o 11:56, balon napisał:

Tak z ciekawości, ktoś sprawdzał ten tryb easy? Dużo łatwiej jest? Na czym dokładnie polegają ułatwienia?

 

Że nie trzeba kombinować podczas walki. Moim zdaniem bez sensu i krzywdzi tylko wspaniały system walki. 

Odnośnik do komentarza

Herald jeden, a raczej (jedna) z moich ulubionych Blade'ów, ma przegięty crtical i w chain combo czesze wszystko aż miło, ale pani Kosmos (yes master :banderas:) jest moją faworytką.

280h i jeszcze muszę solo dwóch uber bossów rozwalić, ale dałem dupy, bo w Gormot zabiłem zwierzaczka i jeden unikalny boss przepadł, więc new game plus i gram dalej, bo kocham ten tytuł :D

Odnośnik do komentarza

W związku z nową łatką odpaliłem wczoraj gierkę na chwilę, a skończyło się na całym wieczorze. Pal licho, że jak ktoś nie wchodzi w new game +, to tak na prawdę patch mu wiele nie da, ale chociaż kilka ogólnych błędów naprawiono.

Gra jest tak wielka i ma tyle smaczków, że japa się sama cieszy. W misji dla blade'a Gorg w której trzeba

Spoiler

zdobyć składniki do jego wypieków, Morag mieszająca energicznie ciasto - no palec sam wędruje na guzior od screenshotów :banderas:

 

Odnośnik do komentarza

To chyba nie jest najlepiej wymyślony element "losuj do usmarkanej śmierci jak chcesz zaliczyć grę w 100%". Bardzo dobra gra, w którą mocno się chce grać, ale jest tam trochę krzywych rozwiązań, które nie mają chyba żadnego logicznego uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza

Tylko to nie jest kwestia preferencji, a uczciwego spojrzenia na sprawę. Mi też często złe rzeczy w grach nie przeszkadzają, a nawet czerpię z nich jakąś masochistyczną przyjemność, ale takie zboczenie i może nie warto przedstawiać to innym jako plus, bo mogą się zawieść. 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, ragus napisał:

Czy możemy się zgodzić, że Chapter 4 gry Xenoblade 2 to zbrodnia na graczach? Nic tam nie zagrało.

 

Dobrze, że 5 rozdział zmył brud.

Chodzi o to, że chapter 4 to jeden wielki anime z okazjonalnymi walkami? Ja tam tego tak nie odczułem, po przeplatałem sobie fabułę z side questami, ale rzeczywiście, gracz przejmuje kontrolę dopiero pół godziny po początku tego rozdziału, a później co chwila jakieś wstawki (które mnie się podobały).

 

20 minut temu, Velius napisał:

Ja uwielbiam gry typu 'gacha' wiec dla mnie to byl jeden z najciekawszych elementów, lubie taki troche hazard i co wyleci, a ze nie wwalili tam mikrotransakcji i nie musialem placic prawdziwych pieniedzy? Dla mnie cudo.

Na razie sobie nie krzywduję, bo nie skupiłem się na zebraniu wszystkich od razu. Jak już się za to wezmę, na pewno będę kombinował z tymi wszystkimi trikami ze zwiększeniem szczęścia i podbiciem odpowiedniej cechy o 1.

 

5 minut temu, pajgi napisał:

Tylko to nie jest kwestia preferencji, a uczciwego spojrzenia na sprawę. Mi też często złe rzeczy w grach nie przeszkadzają, a nawet czerpię z nich jakąś masochistyczną przyjemność, ale takie zboczenie i może nie warto przedstawiać to innym jako plus, bo mogą się zawieść. 

To fakt, często jakiś element danej gry pozostawia wiele do życzenia, zawiera naleciałości z gatunku, które uznaje się za coś oczywistego albo niegroźnego, ale i tak sprawia frajdę (no, czasem trzeba lekko oko przymrużyć). Np. duża część questów w Xeno typu "przynieś, zanieś, pozamiataj" to jedno, ale są za to pretekstem do ciekawej eksploracji, wymagających walk i świetnych przerywników. 

 

Jedną rzecz poprawiłbym na pewno, tj. auto uzupełnianie drużyny do merc mission i to samo przy dobieraniu blade'ów z odpowiednimi skillami do poradzenia sobie z przeszkodą. Imo zbędne miotanie się po okienkach, bo albo mam odpowiedni zespól, albo nie i zmuszanie gracza do setek tego typu operacji jest mocno średnie i nie sprawia, że rozgrywka jest bardziej ambitna czy rozbudowana.

Odnośnik do komentarza

Ja jak chciałem wylosować ostatniego blade'a, a oczywiście była to Kosmos, to zużyłem z 1000 rare'ów i ok 200 legendary, to jest masochizm, ale nie powiem że satysfakcja była wielka.

 

Ponawiam pytanko z wcześniej, czy blade'y z updatu tylko w new game plus się pojawiają czy normalnie w post game je mogę zgarnąć?

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
Cytat

Chodzi o to, że chapter 4 to jeden wielki anime z okazjonalnymi walkami? 

 

-za dużo nopponów

-nudna i brzydka fabryka

-latanie za jakimś gnojem kotem

-ultra pasjonujące szukanie beczek

-za dużo nopponów

 

strasznie zamulony rozdział, taki typowy filler z anime

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ragus napisał:

Czy możemy się zgodzić, że Chapter 4 gry Xenoblade 2 to zbrodnia na graczach? Nic tam nie zagrało.

 

Dobrze, że 5 rozdział zmył brud.

Chyba nie lałeś.

 

New game plus, czyli gram podpakowanymi od nowa fabule?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...