Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa" - Switch Ver.


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym tam nie ryzykował z allegro, bo można łatwo się naciąć. Sam ostatnio szukałem sobie kart pamięci do Switch'a z myślą o styczniowym zakupie i jeśli mogę coś polecić to znalazłem coś takiego:

 

https://www.mediaexpert.pl/karty-pamieci/karta-pamieci-128gb-80mb-s-micro-sd-samsung-evo-klasa-10-uhs-i-mb-mc128da-eu,id-391383

 

https://www.mediaexpert.pl/karty-pamieci/karta-samsung-microsdxc-evo-128gb-mb-mp128ga-eu,id-853136

 

https://www.mediaexpert.pl/karty-pamieci/karta-sandisk-microsdxc-ultra-128gb-sdsquar-128g-gn6,id-964422

 

Ewentualnie przejrzyj sobie stronkę Komputronika, i tam coś może znajdziesz dla siebie...

Edytowane przez P-chan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Komputronik ma dobre ceny i na pewno ma oryginalne karty - alledrogo = 90% szans na padakę. Bierzcie Evo plus, nie Evo. Zapis w Evo to 20 mb w porywach, telefon żony nie dawał rady z zapisem filmu fhd w 60fpsach, rwało. Evo plus zapis utrzymuje się w moich testach na poziome 60mb/s.

 

Już gdzieś tu pisałem - to najpewniejsze karty na rynku i mamy w pl Samsunga, który je sprowadza (Polski oddział). Nie ma ryzyka żeby w oficjalnym kanale złapać się na podróbkę. Przy innych markach nie ma takiej pewności.

 

Tu masz plusa, czerwona karta. Żółtej nie bierz. https://www.komputronik.pl/product/386315/samsung-evo-plus-microsdxc-128gb-uhs-i-u3-zapis-90mb-s-odczyt-100mb-s-.html

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Czyli jednak trochę się człowiek wykosztuje. Na początku myślałem, że wystarczy mi karta 64GB ale szczerze odejmując oczywistych kilku GB to zostanie ile 55? Wyłączając obecnie już zajęte 5GB zostało by 50GB max. (RE: R2 i Bayo1 i mamy już zajęte 40GB), więc musi to być min. 128GB ale za Chiny teraz nie dam 400zł za 256GB kartę SD.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

No trochę się zastanawiam nad tym wydatkiem. Bo za okolice 239 zł to można kupić na Allegro kartę 200 GB. I co, nie można jakoś sprawdzić na kompie, jakie ma parametry, i jeśli coś nie gra to zwrócić? Jeśli mowa tu o dość dbających o renomę sprzedawcach, mających same pozytywy na Allegro, gdzie raczej by nie chcieli infa że wciskają podróby (co też stawia ich naprzeciw prawa). Nie działa to tak? 

 

Sama cena wydaje mi się drugorzędna. Jak ktoś kupi tyle gier, żeby zająć nimi 200 GB, to te 200 zł to niewielki procent. Ale większa karta to na przyszłość mniej żonglowania.

 

 

 

 

No i wspomnę tradycyjnie, że naprawdę, naprawdę, ludzie robią testy z różnymi kartami i kupno bardzo szybkiej karty kompletnie nie robi żadnej różnicy. Serio po przekroczeniu pewnego progu nie ma różnicy, bo to co zrobi szybkość karty i tak jest już niezauważalne. Cokolwiek Bizony nie wymądrzą, po prostu zobaczcie sobie jak to dosłownie wygląda z różnymi kartami. Nawet jak gra się wczytuje na tańszej karcie (oczywiście Class 10) 35 sekund, to na superszybkiej drogiej wczytuje się 35 sekund. Czasami 0,3 sekundy na korzyść droższej. Albo tańszej. A granie w gry to nie jest kręcenie filmów i właściwie podczas niego się nie zapisuje danych NA nośniku. Są save'y, ale akurat na Switchu idą one do pamięci wewnętrznej konsoli. Nota bene oficjalna karta microsd Nintendo-Hori ma prędkość zapisu 15 MB/s.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Szybka karta to w razie przyszłości i opcji backupów czy zgrywania z PC lepsza opcja, szczególnie, szczególnie że cena różni się o 10-15 zł. W telefonie np ta prędkość jest dużo ważniejsza. Powiedzmy że teraz kupisz 128 ale potem będziesz chciała zmienić i zostaniesz z kartą, na którą twój telefon nie wyrobi z zapisami filmu. Szkoda by tak było, 10-15 zł to nie majątek. 

 

Nie wierzę, że kupisz oryginalną w pełni sprawną, nowa kartę 200gb za 200 zł. Nową, od firmy która płaci podatki. Znam ceny od strony sklepów i zakupu sprzętu, nie da się mieć za tyle w tej chwili. 

 

Sprzedawca ci będzie odsyłał niedziałające do skutku albo odda kasę. Natomiast czasem sami nie wiedzą co sprzedają. Testy są bardzo proste - 2 programy i godzinka czasu i wiesz na 100% czy pojemność się Zgadza. Z prędkością musisz mieć dobry czytnik na usb 3 żeby ją rzetelnie zbadać. 

 

Stary artykuł już ale można sobie z ciekawości poczytać - są też linki do narzędzi https://www.phonearena.com/news/Beware-of-fake-microSD-cards-Heres-how-to-tell-a-counterfeit-from-the-original_id77769

 

Problem z podróbkami dotyczy wszystkich rynków. Wiele ludzi wrzuca kartę gdzieś tam i jej mało używa, zrobi parę zdjęć, karta ma naprawdę 8gb i nie wiedzą o tym przez długi czas. Dlatego ważne, żeby ją od razu przetestować. Dlatego pomimo wyższych cen lepiej brać od dużych sieci - mniejsze ryzyko. Karta 64 powinna kosztować ok 100 zł minimum a 128 ok 200. Jak kosztują dużo mniej a nie są używane to nie bierzcie. 

 

I jeszcze jedna sprawa - w komputroniku przed świętami 64gb czerwona w promocji była tańsza od żółtej o 5 zł. To już w ogóle nie warto brać żółtej. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, NemoKOF napisał:

Nie wierzę, że kupisz oryginalną w pełni sprawną, nowa kartę 200gb za 200 zł. Nową, od firmy która płaci podatki. Znam ceny od strony sklepów i zakupu sprzętu, nie da się mieć za tyle w tej chwili. 

 

No ale używki od w miarę renomowanych, regularnych sprzedawców za wspomniane 240 zł to już nie takie rzadkie. Na nówce mi akurat za bardzo nie zależy, bardziej byle była oryginalna. A że chyyyba nie mam "dobrego czytnika na USB 3"... Dylemat.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Akurat większą kartę niż mam obecnie rozważam bo chce kupować gry od studiów third-party. Zresztą wie to człowiek ile nowa Zelda czy Metroid zajmie? Ja bardzo wątpię aby zajęły one 8GB max. Nintendo na sobie nie oszczędza choć jest mistrzem kompresji i skoro Breath of the Wild zajęło jakieś 14GB (+ ew. DLC) to nowa Zelda zajmująca 20/30GB jest jak najbardziej prawdopodobne. 

 

W skrócie, chyba jednak lepiej zainwestować te 200/240zł.

Odnośnik do komentarza

NemoKOF tak nagadał, że aż sam jeszcze raz sprawdziłem czy czasem fake'a nie kupiłem. Okazuje się że nie, na całe szczęście. 200zł za 200gb, udało się... ale tak jak kolega pisze, lepiej brać z dobrych źródeł, żeby oszczędzić sobie nerwówki później. :obama:

 

Ten filmik dobrze pokazuje jak rozpoznać fake z wyglądu.

 

 

To tak jakby ktoś planował zakup sandiska.

 

Oczywiście prędkości też sprawdziłem, ale dobrym czytnikiem usb 3.0, bo na 2.0 to miałem mini zawał serca (były duuużo wolniejsze od tych w opisie). Na 3.0 nie zanotowałem żadnych nieprawidłowości. ufff

 

@chrno-xJest teraz całkiem niezłe promo w x-kom https://inspiracje.x-kom.pl/mobilne-48h - Sandisk Ultra 128gb za 179zł z wykorzystaniem kodu mobilne48h :lapka:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

No to dobrze trafiłeś z tą kartą. Mi się nie chce aż tak kombinować ale 200 gb za 200 zł to super okazja. Przejechałeś kartę tym programem do wykrywania fake nandów? I ja potem zapełniłeś i odczytałeś? Bo tylko to zapewnia 100% pewności, proces zajmuje ok godzinkę, może więcej przy takim rozmiarze. 

 

P. S. Wczoraj komputronik (sprzedawca) mi powiedział, że już nie zamawiają tych żółtych, bo i po co? Tylko małe rozmiary a od 64 wzwyż tylko te czerwone Samsungi mają mieć. 

 

@ireniqs napisz gdzie dokładnie dorwałeś tą kartę. 

Odnośnik do komentarza

@NemoKOF http://allegro.pl/karta-pamieci-sandisk-ultra-200gb-90mb-s-i7061104879.html?snapshot=MjAxNy0xMS0zMFQxMToyOToxNy43NzRaO2J1eWVyOzlhM2UzNGEwNWFkZGVmYWM5NTJlN2JmOWE5OThlYzQ0NDI1ZmNmNDQ5OWUwNzdlN2UyNDVjOGQ5NzM0OGQyNzY%3D

 

Sprawdziłem tylko prędkości i ten wygląd. Programem nie przejechałem bo nie wspiera Androida 7.0. Ale mimo to jestem w 99% pewny że to nie fake, po dokładnym przeglądnięciu karty razem z tym filmikiem. Widać różnice gołym okiem. Są super jakości nadruki na karcie i samym adapterze. Wszystko wygląda tak jak na tym oryginale z filmiku (spód karty, opakowanie itd).

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie możesz być pewny po wyglądzie tylko. Tutaj masz narzędzia, test robisz na PC: http://www.rmprepusb.com/tutorials/-fake-usb-flash-memory-drives

FAKEFLASHTEST_v1.1.1 - tym robisz najpierw QUICK test (TRACISZ DANE, ZRÓB KOPIĘ) a potem formatujesz ją i robisz test zapisu całościowogo, zapełniasz całą kartę, wyjmujesz, wkładasz. Jak działa to działa i dopiero to jest pewność. Zrobisz jak uważasz, ja tak testuję każdą kartę.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, NemoKOF napisał:
100% pewności będziesz miał jak przetestujesz. Dobry odczyt ma teraz wiele kart, gorzej z zapisem.

Przetestuję jeszcze ale to dopiero wieczorem. Testy prędkości miałem takie:

 

FQFC7P7.jpg

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...