Skocz do zawartości

Nintendo Switch - News [TYLKO NEWSY]


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Be_

Na vicie jakos to nie dzialalo, poza tym gry sa i to co mirsiac sztos, ze nie bedzie multiplatform aaa bylo pewne w momencie ogloszenia, ze switch to hybryda

 

Gusta i guściki dla mnie gierki na 7-8 to nie są sztosy dla których kupuje się konsole, ale jak już ktoś dał się porwać switchowej szajbie i kupił konsole i dwa porty z Wii U to pózniej może miec dylemat co wybrać i jak gierka jest jedna na miesiąc to statystycznie zwiększa się jej szansa na to, że część osób kupi daną grę nawet jeśli nie dokońca pasuje im w gust. 

 

Takim sam casus był w przypadku chociażby Telsagradu, który najlepiej z wszystkich konsol sprzedał się na Wii U w ich e-shopie bo przez względną biede w stosunku do cyfrówek na storze Sony czy Microsoftu był najlepiej wyeksponowany i nie utonął w morzu innych indyków. 

 

Nie mówie, że to źle czy dobrze, konsola się sprzedaje, gry się sprzedają, szajba trwa. Osobiscie nie widze do czasu premiery Mario innego system sellera ale to większość świadomych graczy, którzy mają/mieli Wii U myśli podobnie a, że jestem mniejszoscią to nie dziwie się, że taki remaster MK8 robi niesamowite wyniki.

Odnośnik do komentarza

Takim sam casus był w przypadku chociażby Telsagradu, który najlepiej z wszystkich konsol sprzedał się na Wii U w ich e-shopie bo przez względną biede w stosunku do cyfrówek na storze Sony czy Microsoftu był najlepiej wyeksponowany i nie utonął w morzu innych indyków.

Teslagrad to perełka na miarę takiego Braid, czy Limbo. To jeden z najlepszych dwuwymiarowych puzzle-platformerów ostatnich lat.

Po drugie samo Nintendo było zainteresowane tytułem, dzięki czemu pierwszą konsolą, na której wylądowało było właśnie Wii U.

Z tego samego powodu - jak wspomniałeś - tytuł był dobrze wyeksponowany na eShop.

No i gdzie, jak nie na platformach Nintendo znajdziesz najwięcej miłośników staro-szkolnych platformówek.

 

Byłbym więc ostrożny z takim generalizowaniem, że jak nie ma gier to wszystko co wrzucą będzie się dobrze sprzedawać. Słaba gra, źle pozycjonowana, nie odniosła by takiego sukcesu.

Odnośnik do komentarza

 

Gusta i guściki dla mnie gierki na 7-8 to nie są sztosy dla których kupuje się konsole, ale jak już ktoś dał się porwać switchowej szajbie i kupił konsole i dwa porty z Wii U to pózniej może miec dylemat co wybrać i jak gierka jest jedna na miesiąc to statystycznie zwiększa się jej szansa na to, że część osób kupi daną grę nawet jeśli nie dokońca pasuje im w gust

 

Osobiscie nie widze do czasu premiery Mario innego system sellera ale to większość świadomych graczy, którzy mają/mieli Wii U myśli podobnie a, że jestem mniejszoscią to nie dziwie się, że taki remaster MK8 robi niesamowite wyniki.

 

 

Masz racje, ale mam takie 2 przemyslenia, poparte empirycznie, odnosnie tego co napisales:

 

1. Te wyniki sprzedazowe mk8d sa jak dla mnie zwiazane z jedna bardzo wazna rzecza - migracja spolecznosci. Nowka sprzet, ludzie wyczuwaja, ze teraz grane bedzie na tym, wiec kupuja czesto konsolke po to, zeby moc grac tam, gdzie bedzie wiecej ludzi. Slaba sprzedaz wii u mogla byc w tym przypadku dodatkowa motywacja.

2. Na razie wielu takich przykladow nie ma, ale te gierki na switcha na 7-8 sa dla mnie autentycznie wiecej warte, niz niektore 'sztosy' na inne sprzety ze srednia ocen na poziomie blisko 90%. Glowne powody tez sa dwa - bardziej mi podchodza rozgrywkowo i co zdecydowanie najwazniejsze - moge je ze soba zabrac wszedzie.

 

Wydaje mi sie, ze w przypadku switcha troche innego sensu nabiera pojecie 'kupic konsole dla gier' - nie kupujesz dlatego, ze jest tylko na switcha, ale dlatego, ze na switcha TEZ jest. Za kilka dni zrobie dokladnie to z overcooked - jest juz na steamie (taniej), jest na ps4, ale wezme wlasnie na konsolke N. Nie z powodu szajby, ale dlatego, ze bede mogl te gre spakowac do plecaka i grac na lawce w parku, u dziewczyny, w domu u rodzicow czy chociazby w klopie.

 

Nie wiem czy nazwalbym to switchowa szajba. Moze po czesci tak... ale po czesci tez jest to naprawde swietny sprzet, broniacy sie jak do tej pory calkiem niezle w walce z mocniejszymi przeciwnikami.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Kinoji no ja to kompletnie rozumiem, ale mówie jakie są fakty, gry dobrze się sprzedają bo jednak nie ma dużego wyboru więc chcąc nie chcąc ten milion zawsze znajdzie odbiorców. I broń boże nie mówie, że gierka 7-8 to jest słaba tylko po prostu dla siebie nie widzę jeszcze powodu aby mieć switcha, ale ta hybrydowość to jest niewątpliwy atut. I bardzo dobrze, że wychodzą takie porty jak MK8 i liczę na to, żeby na swtichu pojawiła się cała biblioteka wii u bo szkoda, żeby takie perły się marnowały. 

Odnośnik do komentarza

 

Joy-Cony do Switcha w kolorach Neon Green i Neon Pink - wypuszczone z okazji premiery Splatoon 2 - już do kupienia w Polsce! Uwaga: ilość ograniczona.

 
PS. Z powodu przyśpieszenia premiery sprzętu, do części sklepów dostawy dopiero trafią.
 
z fanpage nintendo polska 
 
Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.