Skocz do zawartości

FIFA 18


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odpalilem kilka meczy z cpu i juz lepiej mi sie gralo. Podanie prostopadle sa OP tak samo jak w PESie, a tam to jeszcze wrzutki wchodza prawie caly czas. Czuc roznice miedzy topowymi pilkarzami, a szybkimi januszami. Na spory minus bramkarze. Czasami zachowuja sie jak paralitycy i czesto dostaja pilke za kolnierz, gdzie wystarczy wyprostowac reke zeby obronic. Tak jak w 17stce sprawdza sie wrzucanie pilki z rogu na blizszy slupek. Long shoty mi za bardzo nie wchodza, a jak juz wchodza to... srodkowymi obroncami co kiedys bylo nie do pomyslenia. Strzelilem juz z dystansu Varanem, Godinem i Azpilicueta xD Bardzo OP wydaja sie tez strzaly finezyjne ale w sumie co roku one sie sprawdzaja. Ladnie wygladaja nowe fake shoty ale to tylko (pipi)a. Ogolnie wczoraj jeszcze bylem niezbyt zadowolony, teraz juz nie jest zle. Mysle ze z kazdym meczem bedzie lepiej i licze ze poprawia bramkarzy bo inaczej szykuja sie miliony wylewow, wiecej niz rok temu. Po beznadziejnej 16stce, 17stka mi sie nawet podobala (jesli mozna tak mowic o grze przez ktora chce sie napyerdalac padem o sciane). Ta fifa to taka troche dopakowana 17stka, a liczylismy na pelna 18stke.

 

http://xboxdvr.com/gamer/simmma/video/36336321

 

SIIIIIII XD

Odnośnik do komentarza

I to jest podsumowanie targetu fify. 5 min filmiku i zeby dwa zdania powiedziec o grze to nie, pierd.oli o jakis paczkach ktore otwierali w londynie. A ku.rwa kogo obchodzi poza gimbusami co polscy ytuberzy otwierali w londynie

 

 

I co roku przed premierą jutubery chwalą fifę, albo w najgorszym przypadku mówią, że jest inna, żeby przed premierą kolejnej części zje,bać ją na wszystkich frontach xD. I tak co roku.

Odnośnik do komentarza

 

juz wole PESa, gdzie standardowo zapomnieli zrobic grafiki

 

Coooo, chyba zapomniałeś otworzyć oczu podczas grania w demo. Przecież początek w tunelu przed wyjściem na boisko to czasem wygląda jak życie, piłkarze wygladają dużo lepiej od manekinów z FIFY. Do tego te animacje, czuć wagę gracza ale responsywność sterowania w PESie jest znakomita w FIFIE czuje się jakbym prowadził wóz z węglem.

Tak wejściówka, ale już mecz, otoczka, murawa (pomijając oczywiście same animacje) na 4 k Oledzie z HDR wygląda pięknie w Fifie! Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jedyne co mi sie podoba to otoczka i HDR, cala reszte mozna zaorac.

Dobrze CI działa hdr w tej grze? U mnie wygląda super przez pierwsze 2-3 sekundy po każdej zmianie kamery (np. z gameplayu, na powtórkę lub zbliżenie piłkarza). Po tej chwili obraz mocno się ściemnia tracąc kontrast i kolory i tak aż do następnej zmiany "perspektywy".

Odnośnik do komentarza

 

Jedyne co mi sie podoba to otoczka i HDR, cala reszte mozna zaorac.

Dobrze CI działa hdr w tej grze? U mnie wygląda super przez pierwsze 2-3 sekundy po każdej zmianie kamery (np. z gameplayu, na powtórkę lub zbliżenie piłkarza). Po tej chwili obraz mocno się ściemnia tracąc kontrast i kolory i tak aż do następnej zmiany "perspektywy".
Bo o to chodzi. Ma być efekt transmisji tv. Tam tak często jest zanim kamera ogarnie :) Chyba, że u Ciebie jeszcze o coś innego chodzi... Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

 

 

juz wole PESa, gdzie standardowo zapomnieli zrobic grafiki

 

Coooo, chyba zapomniałeś otworzyć oczu podczas grania w demo. Przecież początek w tunelu przed wyjściem na boisko to czasem wygląda jak życie, piłkarze wygladają dużo lepiej od manekinów z FIFY. Do tego te animacje, czuć wagę gracza ale responsywność sterowania w PESie jest znakomita w FIFIE czuje się jakbym prowadził wóz z węglem.

Tak wejściówka, ale już mecz, otoczka, murawa (pomijając oczywiście same animacje) na 4 k Oledzie z HDR wygląda pięknie w Fifie!

Super ide po Fife bo hdr :)

Odnośnik do komentarza

 

 

Jedyne co mi sie podoba to otoczka i HDR, cala reszte mozna zaorac.

Dobrze CI działa hdr w tej grze? U mnie wygląda super przez pierwsze 2-3 sekundy po każdej zmianie kamery (np. z gameplayu, na powtórkę lub zbliżenie piłkarza). Po tej chwili obraz mocno się ściemnia tracąc kontrast i kolory i tak aż do następnej zmiany "perspektywy".
Bo o to chodzi. Ma być efekt transmisji tv. Tam tak często jest zanim kamera ogarnie :) Chyba, że u Ciebie jeszcze o coś innego chodzi...

 

Tak nie powinno być. Nie lubię przesyconych kolorów, zawsze mam ustawione kolory naturalne, ale w fifie 18 przynajmniej w hdr są one zbyt przytłumione. Koszulki Bayernu w realu chyba są czerwone i takie są w ciągu tych 2-3 sekund, a później robią się bordowe, a obraz jest ciemny. Tak się dzieję jak skalibruje hdr w opcjach pod mój tv wg instrukcji. Jak dam na maksa (default) jest ciut lepiej, ale przez pierwsze 2-3 sekundy obraz jest przepalony. Zwiększając kolory w TV (nasycenie) jest lepiej, ale znowu kolory w HUD, UI i menu są mocno przesycone i kontrast dalej jest słaby.

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze, że jak pograłem w grę trochę dłużej, to jednak ma swój urok ;)
Nie wiem czy tylko ja to zauważam, ale dużo bramek wchodzi od poprzeczki/słupka, co dodaje grze dodatkowego smaczku, choć wyczuwam w tym pewien celowy zabieg ze strony EA, bo w drugą stronę obijanie prętów zdarza się naprawdę często :)

Inna sprawa, że po ograniu i przyzwyczajeniu do nowej wersji wchodzą takie dzidy, że aż miło patrzeć :D Załadowana z 20 metra bramka Pogby od spojenia daje radochę :D

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem czy tragicznie słabo przy PESie? Na moje oko jednak podobnie - mam wrażenie, że EA usilnie próbowało skopiować to co Konami zaimplementowało w swojej grze - takie są moje odczucia, bo grając w jedną i drugą odsłonę widzę sporo podobieństw ;)

 

PS. I teraz zacznie się lincz :dynia:

Odnośnik do komentarza

Nie krytykuje gustów innych, za stara dupa jestem na takie rzeczy. Ale nie zgodze sie na pewno, PES i Fifa 18 to totaaaalnie inne gry. I dobrze, kazdy znajdzie cos dla siebie. Mam kumpla ktory po becie PESa powiedzial ze wiecej zycia jest na stypie :) dla takich graczy jest Fifa, szybka jak sksyn, arcadowa do bolu.

 

Nie jest tak przeciez ze ktos kto gra w GT jest spoko uber" a ktos kto woli Forze Horizon jest gupi. Inne gry po prostu.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że jak co roku oceniamy grę po demie, które nijak nie odzwierciedla tego, co reprezentuje jej pełna wersja, która na domiar złego i tak ulegnie zmianie po najdalej miesiącu, bo gracze będą domagać się patcha...

 

PES w mojej ocenie w tym roku jest fajny, ale pewna fizyka zachowań piłki w obecnej Fifie mam wrażenie została stworzona na wzór odsłon konkurencji - stąd kwestia podobieństw. Tak samo ma się sprawa jak chodzi o podania prostopadłe i wrzutki, które w jednej i drugiej części są bardzo OP.

 

To co mi się w nowej odsłonie Fify podoba to brak durnych fauli po tym jak przebiegając obok zawodnika dotknąłeś go tylko i już sędzia odgwizdywał zatrzymanie gry.

Teraz gra się na pewno szybciej i przez to płynniej, ale ja właśnie zawsze miałem taki styl i mnie on osobiście pasuje, bo skillerem nigdy nie byłem ;)

Choć jak pamiętam rok temu też było tak, że demo było wolne, w pełnej nagle okazało się, że gra jest turbo szybka, przyszły patche i wszystko szlag trafił - gra stała się jakaś taka nijaka i nawet ulubiony przeze mnie FUT przestał już wtedy cieszyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...