Skocz do zawartości

Monster Hunter World


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

ja tylko przypominam, zwłaszcza nowym, żeby poćwiczyli sobie też solo. żeby ogarnąć gre, bo jak odrazu skoczą do multi to albo lepsi gracze będą za was przechodzić albo jeśli zbierze sie ekipa nowicjuszy to będzie chaos i szajba xD

 

warto potrenować samemu, poznać bronie, mechanike, nauczyć sie troche potworów i jak reagować na ich zachowania itp

 

potem ma sie o wiele lepszą zabawe jak sie umie grać, bo co to za zabawa stać z boku i patrzeć jak reszta zabija wroga

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja jednak podziękuję... Klimacik fajny, graficznie spoko, zwłaszcza potworki świetnie wyglądają, ale... to nie dla mnie. Walka zbyt chaotyczna, do tego mocno ślamazarna, ograniczenie czasowe też niezbyt mnie przekonuje... To będzie zbyt dobry rok, by kupować wszystko, jak popadnie - trzeba kisić kasę na remake Shadow of Colossus - tam też sobie zapoluję na konkretne stwory :)

Odnośnik do komentarza

no niektóre potwory ciężko było zrobić na solo w 50min ;p ale sie robiło :D

 

 

druga beta pewnie bedzie bazowała na tym samym ale ma być ulepszona o patcha, pytanie czy to tylko jakies bug fixy będą czy może dodatki

 

swoją drogą w becie oprócz 3 potworow glownych, i 3 pobocznych biegających po mapie to niektorzy gracze trafili losowo na jeszcze innego przeciwnika, wiec w sumie nie wiadomo ile jeszcze rzeczy zostało nieodkryte

2 godziny temu, Shen napisał:

a Ty nie graj pod wpływem

moze raz gralem pijany, monstera szanuje, i szanuje skilla który zanika po alko ;p

Odnośnik do komentarza

 

58 minut temu, Wredny napisał:

Ja jednak podziękuję... Klimacik fajny, graficznie spoko, zwłaszcza potworki świetnie wyglądają, ale... to nie dla mnie. Walka zbyt chaotyczna, do tego mocno ślamazarna, ograniczenie czasowe też niezbyt mnie przekonuje... To będzie zbyt dobry rok, by kupować wszystko, jak popadnie - trzeba kisić kasę na remake Shadow of Colossus - tam też sobie zapoluję na konkretne stwory :)

Coś nie chce mi się wierzyć że walka w tym monster hunterze jest chaotyczna. Z mh jak jest z Guilty Gear - noob usiądzie zagra i stwierdzi o (pipi)a ale chaotyczna ale gdy się wsiąknie już to głębia przeraża.

Za(pipi)iscie ze zalapie sie jeszcze na bete wtedy sprawdzę. 

W sumie racja po co grać w coś nowego jak będzie znany i lubiany remake po raz drugi. 

 

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Yano napisał:

moze raz gralem pijany, monstera szanuje, i szanuje skilla który zanika po alko ;p

to musialem na ten raz trafic, bo nie potrafiles nawet zagrac melodyjki na hunting hornie xd

 

 

Coś nie chce mi się wierzyć że walka w tym monster hunterze jest chaotyczna.

 

Jak ktos wali na pałe i to jeszcze w multi, to moze odniesc takie wrazenie. No a tu nie ma szans bez wyuczenia się atakow kazdego potwora.

Edytowane przez Shen
  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, devilbot napisał:

 

W sumie racja po co grać w coś nowego jak będzie znany i lubiany remake po raz drugi. 

 

 Remake będzie po raz pierwszy, wcześniej był remaster :kaz:

 

Nie jestem uprzedzony do niczego, ale dzięki temu, że była ta beta sprawdziłem i mi nie podeszło. Przypuszczam, że byłaby to dla mnie gierka w przedziale 6-7/10, więc może i spoko, ale jeśli 2018 będzie tak wyładowany hitami, jak 2017 (a wiele na to wskazuje), to tak mało mnie interesujące tytuły trzeba odstrzelić, bo nawet jakby się znalazła kasa, to nie będzie czasu.

Ewentualnie można kupić pod koniec roku, za pół ceny, choć akurat z MH to nie będzie miało sensu, bo największy boom na forumowe granie będzie w okolicy premiery, a później zostaną sami fanatycy. Szanuję gierkę, ale tak jak pisał Shen - walę na pałę i pewnie przez to odnoszę wrażenie, że walka jest chaotyczna. Nie jestem jej targetem i tyle.

Odnośnik do komentarza

A jak z poziomami trudności?? Będzie jeden niezmienny, czy też może da się ustawiać? Jaram się troszkę długimi walkami z monstrami, ileż to trzeba się było napocić w DDogma zanim ubiło się piękne zestawy przeciwników z Gorecyklopami, Strzygami i Eliminatorami. Liczę na podobne emocje w MH :)

Odnośnik do komentarza

nigdy w MH nie było poziomów trudności, ale same questy dzieliły się na 3 (no, czasem dwie) kategorie. pierwsza to tzw Low Rank, gdzie potwory są najłatwiejsze, wypada najgorszy loot, najslabsze EQ z niego zrobisz. Potem trafiasz na High Rank, gdzie potwory dostaja nowe ruchy, sa wytrzymalsze, ale wypada z nich lepszy looti mozesz tworzyc lepszy sprzet. Na koncu jest G Rank, gdzie juz jest masakracja, najwiekszy skok w poziomie trudnosci ;) 

Ale, żeby odblokować kolejne "rangi" musisz przechodzic gierkę, więc zawsze zaczyna się od Low Ranka 

G Rank to już taki endgame

Odnośnik do komentarza

te poziomy trudności można porownać do new game+ mimo że niby jest to nadal ta sama gra a nie zaczynanie od nowa.

najbardziej bym to porownał do poziomow trudności z diablo - normal, koszmar, hell - niby to samo ale różnica jest znacząca. w MH na podobnej zasadzie to działa, na po przejściu jednego poziomu pojawia sie kolejny z trudniejszymi i czasem nowymi wrogami, i zdobywa sie znacznie lepszy sprzęt

Odnośnik do komentarza

No i przejście na questy g-rankowe to niezły szok. Przeważnie nasz odpicowany sprzęt z high ranka jest wtedy (pipi) warty. Tak jakbyśmy zaczęli grę od nowa tylko potwory mają bardziej zróżnicowane ataki. 

Tak jak questy low i higgh rank w multiplayerze zawsze były masakrowaniem potworów tak G Rankowe zbierały żniwo nawet wśród doświadczonych graczy. W g ranku najmocniejsze potwory mają blademasterów na 2 hity a gunnerów na 1 hit.

 

Ciekawe ile osób bedzie rozczarowanych po premierze gdy zauważą, że mh to tylko zabijanie potworów. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, devilbot napisał:

Ciekawe ile osób bedzie rozczarowanych po premierze gdy zauważą, że mh to tylko zabijanie potworów. 

 

Jeśli sieczka i walka będzie porównywalna z DDogmą to samo zabijanie potworów mi wystarczy. Od fabuły mam naszego kochanego Wiedźmina3 i to mi w zupełności wystarczy.

 

Jeszcze tylko pytanie odnośnie sejwów, czy system zapisu jest automatyczny (autosave) czy też dowolny save/load??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...