Skocz do zawartości

Octopath Traveler


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Rezoo7 napisał:

dzisiaj ran

ja wlasnie zaliczylem trudny to on nie jest ale ma naprawde duzo hp ciolem go atakami po 2k obrazen oczywiscie po zdjeciu shielda a i tak walka twala jakies dobre 10 min .

Nie mam atakow po 2k. Blizzard moze sie zblizy. Poszedles tam jak miales wszystkie postacie? Pomagierzy mnie kosza tez, walna ze dwa razy z rzedu kazdego po 500 i prawie koniec walki. Potem lecze sie dwie.tury

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, MichAelis napisał:

Nie mam atakow po 2k. Blizzard moze sie zblizy. Poszedles tam jak miales wszystkie postacie? Pomagierzy mnie kosza tez, walna ze dwa razy z rzedu kazdego po 500 i prawie koniec walki. Potem lecze sie dwie.tury

Poszedłem jak ukończyłem wszystkie prologi w drużynie mam złodzieja rycerza tancerke (przerobioną na kaplankę) oraz kaplankę (przerobioną na nauczyciela). 

Złodziej oraz Olberic to prawdziwe maszyny do zadawania takich obrażeń 

No ale trzeba mieć porządny ekwipunek oraz rzucać dobre statusy. 

Godzinę temu, bulaxyz82 napisał:

 

Wszyscy bossowie mają od groma HP, temu akurat trudno zbić osłone bo ma dużo tarczy i tylko włócznia od Obelrica i odpowiednią umiejętnością (nie pamiętam nazwy ale za 20 SP) szybko robią mu breaki. Najłatwiejsi bossowie to ci którzy mają słabość na łuk, ale się ich kosi, chociaż w 3 akcie u Hannit jest trudny Boss z taką słabością i potrafi dać w kość. A w czym rzecz, ano jak się ma jobsa łowcy lub samą Hannit to umiejętnościami Rain of Arrows i Arrowstorm  moment zbijamy osłone (warto mieć dużo Accuracy).. Te umięjętności w jednym ataku uderzają od 5 do 8 razy, mało zadają ale breaki robią, że hohoho.

Mnie ostatnio powalił boss od Theriona więc ruszyłem w świat zdobyć więcej mocy :)

Pięknem tego tytułu jest różnorodność i dowolność w wyborach. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Rezoo7 napisał:

 Mnie ostatnio powalił boss od Theriona więc ruszyłem w świat zdobyć więcej mocy :)

Pięknem tego tytułu jest różnorodność i dowolność w wyborach. 

 

Mnie do tej pory powalił tylko pierwszy boss u Aptekarza oraz jeden opcjonalny z zadania pobocznego w pewnej jaskini (alibaba z pupilkiem zwierzątkiem) gdzie miałem 20 minutową walkę i mnie hutas załatwił. Opcjonalni są trudniejsi, bo mają tylko po dwie słabości i 10 osłony (gdzie jest level danger 55). Ale kilka walk z bossami było na styk :). To też fajne w tym tytule, że potyczek z głównymi przeciwnikami jest od groma.

Odnośnik do komentarza

tancerka z skillem dajacym randomowe statusy w nadziei ze wpadnie mnoznik exp

stworek z workiem na plecach (ciezko go trafic, zadajemy maly dmg ale jak ubijemy to wpada sporo exp), ja go spotykam na mapce w rejonach miast gdzie startuja rycerz i podrozniczka

 

na razie to jedyne sposoby jakie znam na szybszy grind

Odnośnik do komentarza

Ja to muszę mieć chyba szczęście bo kolesia z workiem kilka razy dorwałem zrobione wszystkie prologi i 3 postacie skończone akt 1 mam main na 30 lv i 4 postacie na 24-27 a tylko 3 poniżej 20 na lvl od 15-16. Teraz właśnie dodałem jedną taką do drużyny i będę dzisiaj wieczorem ją szybko lvl z moimi koksami. W każdym razie bossowie łatwi tylko duzo hp. Podstawa to mieć healera w teamie i dużo różnorodności w ataku przez jobsy. poza prologami zrobiłem akt 1 złodziejem, tancerką, kupcem a teraz robię cyrusem.  Mam clerica z jobsem huntera, thiefa z jobsem scholar, aptekarza z jobsem złodzieja (teraz dodałem do teamu jest na lvl 15 i docelowo po quescie scholara powinien mieć wymagany 24 na sój quest) . Więcej jobsów nie odkryłem na razie.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj było trochę mniej czasu na granie, ale udało się skończyć Primrosse i w sumie trochę się zawiodłem jej zakończeniem no ale oczywiście dopięła swego :) Na ostatniego bossa trzeba być porządnie przygotowanym, bo walka odbywa się w dwóch turach między którymi nie można zrobić zapisu ani podleczyć drużyny.

 

Co do grindu między aktem 1 a 2 jakoś tak mi postacie ładnie levelowały, że w sumie miałem około 2h grindu rezerwowymi postaciami (ale to sobie poszedłem robić poboczne po opcjonalnych jaskiniach, między 2 a 3 aktem grindu już miałem około 4 h na cała czwórkę, między 3-4 aktem jeszcze nie robiłem bo na tą chwilę moja główna 4 to poziom od 48 do 61 lvl i robie nimi już zakończenia. Chciałem jeszcze rzucić się na legendarne jobsy, ale skończyło się sromotnymi wpierdziel. Mój sposób na grind był taki, że brałem dwóch swoich koksów oraz dwie słabsze postacie, które dostawały ekwipunek na wypasie po moich postaciach z głównej drużyny (co by nie padały jak muchy) i szedłem na lokacje z przynajmniej level danger o 10 większym niż poziomy moich słabszych podróżników i jakoś sprawnie szło.

Edytowane przez bulaxyz82
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Banan91PL napisał:

Ponawiam pytanie mam 1 akt skończone każdym i lvl na poziomie od 17 do 12, gribdowac lvl chodząc po mapie ? Bo innego wyjścia  nie ma choćbym chciał nie da się ukończyć 1 aktu na 24 lvl

no logiczne musisz lvl zwiększyć grind

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, blantman napisał:

jobsy musisz znaleźć na mapie. Są w jaskiniach takich specjalnych bez wrogów :)

Myślałem ze same się odblokowują , muszę poczytać jak to robić bo nie widziałem tych jaskiń tzn widziałem jaskinie ale raczej z potworkami bo były danger zone 20

 

te jaskinie na mapie maja jakaś specjalna ikonkę ?

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Banan91PL napisał:

te jaskinie na mapie maja jakaś specjalna ikonkę ?

 

Tak, na bank się zorientujesz. Jak wchodzisz w lokacje to patrz w mini mapkę.

 

Edycja:

zresztą łap linka co gdzie jest jak ci spoilery nie straszne

http://www.nintendolife.com/news/2018/07/guide_octopath_traveler_job_shrines_locations

Edytowane przez bulaxyz82
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@bulaxyz82 albo ktokolwiek kto wie.

 

Czy mogę wyekwipować wszystkie nauczone umiejętności pasywne czy tylko z sub-joba ktory jest akurat wybrany?

 

Czyli, czy mogę na przykład nauczyć się oszczędzania SP od merchanta i regeneracji SP od dancera i wyekwipować te dwa skille na Cyrusie?

 

Czy tylko jedno albo drugie?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...