Skocz do zawartości

Octopath Traveler


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Odwieczny temat.

Osobiście gdybym miał szukać ręcznie tematu Octopath to nie zaczynałbym w dziale Switch czy Multi, a właśnie w RPG.

No, ale różne propozycje już leciały co do podziałów oraz ich redukcji (wątek stale wraca w tematach o silniku forum i administracji), ale efekt jest zawsze ten sam - nie i chuj.

 

Tylko więcej kombinacji i zamieszania przez to rozdrobnienie, szczególnie gdy gra pasuje do kilku działów.

Edytowane przez Kmiot
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, kubson napisał:

pograłem chwile, wydaje się całkiem przyjemna, bardzo podoba mi się muzyka i styl graficzny, nie jestem przekonany co do ilości postaci no ale na chwile obecna jest okej. Jest jakaś różnica kim zacznę, czy bez znaczenia?

 

btw można przenieść do multiplatform 

Jest taka, że tej postaci nie wyrzucisz z teamu. Chyba do zakończenia gry nawet - dopiero w postgame.

A postać ma określony skill "terenowy", więc...

Osobiście leciałem Cyrusem, ale dlatego, że mi najbardziej podpasił.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Basior napisał:

Jest taka, że tej postaci nie wyrzucisz z teamu. Chyba do zakończenia gry nawet - dopiero w postgame.

A postać ma określony skill "terenowy", więc...

Osobiście leciałem Cyrusem, ale dlatego, że mi najbardziej podpasił.

Tak, dopiero po skończeniu gry postać jest odblokowana.

U mnie na start poszedł Olberic, bo przydał się typowy "czołg".

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Gram od 4-5 godzin w GamePassie i bawie sie bardzo fajnie. Lekka fabula, troszke naiwna, ale z klimatyczna narracja, fajny system walki, dobra muzyka. Przypomaja sie czasy jRPG z pierwszego Playstation. Bardzo podoba mi sie zroznicowanie jesli chodzi o postaci w naszej druzynie. Kazdy jest inny, kazdy ma innego skilla i posluguje sie innym typem broni. Poziom trudnosci co prawda nie jest zbyt wygorowany, ale jakos na razie mi to zupelnie nie przeszkadza. 

 

No coz, zobaczymy co bedzie dalej, ale przyznam szczerze, ze poki co chetnie odpalam konsole wieczorami, zeby pograc godzinke badz dwie. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

cQnQvyE.jpg

Ten piasek, ta woda :obama:

Przeszedłem Octopath Traveler jakiś czas temu. Bardzo dobrze się bawiłem. Sądzę, że mocne 7/10, czy nawet 8/10 spokojnie można jej wystawić.
Szkoda, że nie przyłożyli się bardziej do przedstawionej historii. Tzn. niektóre linie fabularne są niczego sobie, ale brakuje tu uderzenia znanego z wybitnego Suikodena Drugiego (choć prolog Olberica zapowiadał się obiecująco). :drag:

Pochwalę za to system walki. Same potyczki nie należą do wymagających (krwi mogą napsuć tylko opcjonalni bossowie), niemniej całość sprawdzała się w tym segmencie bardzo dobrze przez te kilkadziesiąt godzin zabawy. :starwars::mage:

i5vZYUZ.jpg

W moim składzie znalazł się Olberic, który ciął, nakłuwał, chlastał, ubijał czystą, brutalną siłą. Posiadał miecz, topór, łuk, włócznie w wersji battle-tested, czyli najpotężniejsza w grze. Obecnie jego drugą klasą jest dodatkowy warmaster. Istna masakra. :drag:
Therion wspierał drużynę i bawił się w kleptomanię (potężna zdolność). :touche:
Cyrus, to mag. Dzierżąc battle-tested staff potrafił sam w dwie rundy ubić potwory na pięćdziesiątym poziomie. Dodałem mu także opcję runelord. :potter:
Ostatnia postać to lecząca Ophilia, która wczoraj otrzymała możliwości klasy scholar. :pope:

Muzyka, oprawa graficzna na plus. To oczywiste. Generalnie polecam miłośnikom tego typu rozrywki.
Niemniej osoba, która sobie wymyśliła, że trzeba otworzyć każdą skrzynię w grze.... :shok:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Arkady prawdopodobnie nic poza satysfakcją gracza, która jest związana z zdobyciem 100% w Octopath Traveler.
I tu taka ciekawostka odnośnie statystyk. Raptem 1/4 ukończyła pierwszy rozdział danej postaci. 4ty, ostatni rozdział ukończyło jedynie .... 3% grających.
Dodatkowe klasy (starseer, warmaster, runelord, sorcerer) i ich zdolności odblokowało jeszcze mniej graczy - mnie ostatnio wszystkie wpadły.
:touche::drag::pope::potter:

Zapewne jest to spowodowane faktem, że opcjonalni bossowie nie są najłatwiejsi, a i swoje trzeba wygrać, by mieć jakiekolwiek szanse.
Niemniej otwarcia wszystkich skrzyń dokonało 0.08% graczy i jest to drugie najrzadsze osiągnięcie w grze (po zdobyciu wszystkich przedmiotów).

Nie przepadam za zbieractwem w grach, więc odpuściłem. Szczególnie, że u mnie Therion podobnie był wymieniany na inną postać, by podbić jej poziom.

Ostatecznie moja drużyna tak się prezentuje (wszyscy z dodatkowymi, ukrytymi klasami, które są najpotężniejsze w grze).

rBWFDkr.jpg

A tu ten ostatni bydlak. Tania zagrywka, bowiem jeżeli ktoś chce z nim walczyć musi (bez zapisywania statu gry) pokonać 8 podstawowych i ukrytych bossów raz za razem. Mając okolice 69 poziomu oraz dodatkowe klasy nie jest to wymagające, niestety dość czasochłonne.

 

Spoiler

mn9s6Il.jpg


W każdym razie grze już podziękowałem za wspólnie spędzony czas i raz jeszcze powtórzę - bardzo mi się Octopath Traveler podobało. :good2:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak czułem, że chodzi i achivementa z Xa, grałem na Switchu. Do ostatniego bossa pochodziłem dwa razy, po pierwszej porażce, powiedziałem „O nie, drugi raz nie będę walczył z tyloma bossami”:[ Po sowitym podpakowaniu, zwłaszcza drugiej drużyny, padł z łatwością. Choć ten patent mnie w chooj zirytował, nie lubię kiedy gra każe mi grać wszystkimi postaciami. Nie po to wybiera się ulubione postaci, gra się nimi cały czas, aby w walce z ostatnim bossem potrzeba wszystkich.

W kość dał zdecydowanie opcjonalny boss wilk, do tego to podchodziłem z kilkanaście razy jak nie kilkadziesiąt. Pokonałeś go Sylvan?

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Tak. Ubiłem skurczybyka. :diablo:

Początkowo sądziłem, że wspominasz jeden z rozdziałów Primrose i tego przyjemniaczka, który raczej jagodami się nie żywi:

cvtXKnK.jpg

Tobie jednak chodzi zapewne o Managarmra, który jest znacznie potężniejszą wersją powyższego.
Właściwie to dowiedziałem się o jego istnieniu z twojej wypowiedzi, stąd dziękuję za informację :hi:

3-4 razy doń podchodziłem, ale w końcu uznał wyższość mojej drużyny.

LL7ltoN.jpg

Skubaniec ma czym uderzyć, bowiem jednym atakiem łatwo zgarnia 3/4 energii całej drużynie. Dodatkowo jego przyzywańce, mające niemało, bo 30 tys. HP. też biją mocno. Łatwo nie jest, gdy na arenie znajduje się boss plus 3 wilki. :obama: Szczególnie, że bydle nadaje sobie wówczas całkowitą ochronę.

Jest wrażliwy na błyskawice. Cyrus może zaatakować dwoma czarami na swoją rundę. Ophi, której druga klasą jest sorcerer, atakuje 3x na turę. :potter:
Olberic kumuluje atak specjalny i bije 9999 za niemal każdym ciosem swoim WBC. :drag: Dzięki umiejętności surpassing power może tę wartość przebić, ale przy 69 poziomie nie opłaca się, ponieważ lepiej założyć second serving (dwa ataki na turę) oraz physical prowess podbijający ochronę.
Cyrus swoim Balogar's Blade też zgarnia kilka razy po 9999. :mage:

Świetne jest także saving grace przebijające przy leczeniu nasze bazowe HP. Moja Ophilia ma 4030 PŻ. Jeżeli ją się wskrzesi, bądź się uleczy, to hula z .... 9999 żyćkiem. :pope:

Ogólnie rzecz ujmując Managarmr jest jednym z najcięższych przeciwników, ale historia gier wideo zna znacznie potężniejsze byty.

Niemniej walka :touche:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...