Skocz do zawartości

Octopath Traveler


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

XD

 

dobra tam. A inventory mamy zakladke valuables, sa tam przedmioty ktore dostalismy no po questach, mozna cos z tym zrobic? Pytam z tego wzgledu, bo w jednym z miast kupilem, notatnik w ktorym jest miejsce gdzie jest skarb, i nie wiem zupelnie jak sie do tego dobrac, bo wszystko tam jest na szaro, nieaktywne. Ktos cos?

Odnośnik do komentarza

@michaelis

Póki co nic się nie da z nimi zrobić. Wydaje mi się, że same się aktywują/pchają fabułę przy konkretnych zadaniach (głównie pobocznych) to samo jest z przedmiotami knowledge, ale mogę się mylić.

 

 

Zrobiłłem Tressą drugi akt i im więcej gram tym bardziej kocham tą gierkę. Walka z bossem trwała z 15-20 minut :). Lecę tancerkę teraz robić.

 

Jobsy jeszcze się nie aktywowały.

 

Spoiler

Kosior giera :fsg:

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, bulaxyz82 napisał:

@michaelis

Póki co nic się nie da z nimi zrobić. Wydaje mi się, że same się aktywują/pchają fabułę przy konkretnych zadaniach (głównie pobocznych) to samo jest z przedmiotami knowledge, ale mogę się mylić.

 

 

Zrobiłłem Tressą drugi akt i im więcej gram tym bardziej kocham tą gierkę. Walka z bossem trwała z 15-20 minut :). Lecę tancerkę teraz robić.

 

Jobsy jeszcze się nie aktywowały.

 

  Ukryj zawartość

Kosior giera :fsg:

 

 

Kumam. Okaze sie co wyjdzie, bo wydałem na ten notatnik 6k xD

 

gierka jest cudowna.

top 3 gierek na switcha. Serio.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze chaptery all charakters zaliczone, więc krótkie odczucia:

 

-zdecydowanie prolog tancerki najlepszy, później w miarę ok złodziej i rycerz. Reszta poniżej oczekiwań, sztampowo i infantylnie. Motywy Tressy czy aptekarza do opuszczenia rodzinnej wioski i ruszenia w świat takie proste, byle jakie. Odczucia jak w papierowym RPG, przychodzisz do mistrza gry, jedna sesja rozdanie punktów doświadczenia i czekasz na kolejną przygodę, tak właśnie się gra w Travelersów zaliczając każdego po kolei . I to jest super. Tylko kwestie fabularne, pobudki i motywy do ruszenia w świat kuleją przy niektórych postaciach, bo reszta jest mega wyczepista. Gra się w to przekozacko. Kocham tą gierkę.

 

W drugim rozdziale zrobiłem tylko Tressę (to kopalniane miasteczko kozackie) i poziom historii zdecydowanie kilka leveli wyżej od prologu, ale to dalej jest przyziemna historia. Więc jak ktoś chciał epickie historie z arcywrogiem jak w  FF to nie znajdzie tego tutaj, ale jeżeli ktoś chce JRPG na bardzo wysokim poziomie to brać i grać.

Odnośnik do komentarza

Mnie jedna rzecz po 6 historiach lekko Wkurzyła. Nie można main charaktera zmienić więc ten którym zaczniemy grę zawsze będzie w party a to znaczy że reszte trzeba levelowac na 3 slotach czyli przy 7 postaciach robić 3 obchody lokacji. Troszke to głupie 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, blantman napisał:

Mnie jedna rzecz po 6 historiach lekko Wkurzyła. Nie można main charaktera zmienić więc ten którym zaczniemy grę zawsze będzie w party a to znaczy że reszte trzeba levelowac na 3 slotach czyli przy 7 postaciach robić 3 obchody lokacji. Troszke to głupie 

 

Fakt to jest słabe, ale też nie uświadczysz dużego grindu bo levelowanie słabszej postaci leci dosyć szybko. Szczególnie jak zabierzesz ją na tereny z ,,level danger'' (lewy dolny róg przy wejściu na lokacje) ciut poziomów większą niż jego obecny poziom.

 

Skupiam się obecnie na swojej głównej 4, zobacze na jakich levelach będą jak zrobie ich drugie akty, póki co mam każdą z nich 25 lvl.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, blantman napisał:

Mnie jedna rzecz po 6 historiach lekko Wkurzyła. Nie można main charaktera zmienić więc ten którym zaczniemy grę zawsze będzie w party a to znaczy że reszte trzeba levelowac na 3 slotach czyli przy 7 postaciach robić 3 obchody lokacji. Troszke to głupie 

Bo Main to nareszcie Main nie do zastąpienia :)

Odnośnik do komentarza

Szybko dawajcie do drugich aktów, zdecydowanie poziom zaje.bistości idzie w górę. Średnio mizerne prologi rozwijają skrzydła w kolejnych rozdziałach i robią się samą klasą dla siebie (ale to dalej małe i osobiste opowiadania)

 

Zdecydowanie najpiękniejszy pixel art jaki miałem okazje widzieć (ryje beret), w kolejnych lokacjach twórcy jeszcze bardziej i efektywniej korzystają z palety kolorów  i zabawy światłem, Nosz kur.wa przeprawa jednym środkiem lokomocji w śnieżnym królestwie robi wrażenie :)

 

Aha, nowe jobsy same nie przyjdą... ;)

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, hennepin napisał:

No niestety piszą, że gra jest zwyczajnie monotonna, brak ciekawej fabuły, jest bardzo sztampowo i powtarzalnie. Nie dla mnie tytuł.

Jak pierwszy raz odpaliłem gre to tez myslalem, ze to grubszy trolling, ale wystarczyla godzina, by mimo wszystkich narzekań nie moc sie oderwac. ladne pixele, fajny system walki, rozwoj postacji - jak dla mnie bomba, choc sam wczesniej gra w ogole nie bylem zainteresowany!

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, blantman napisał:

No to (pipi)nia bo złodziej jest moim main  i ma na razie najgorsze talenty i zdolność. Gdybym wiedział to co wiem teraz to main byłby cyrus. 

Witam w ekipie u mnie również Therion jako Main :)

Poza tym nie ma co narzekać jak dojdzie zmiana jobs-ów napakojesz go wedle upodobań. 

Edytowane przez Rezoo7
Odnośnik do komentarza

Spoiler o Jobsach

Spoiler

Jobsy same nie przychodzą, trzeba oddzielnie poszukać sobie ich rozsianych po świecie w Świątyniach!

 

33 minuty temu, blantman napisał:

No to (pipi)nia bo złodziej jest moim main  i ma na razie najgorsze talenty i zdolność. Gdybym wiedział to co wiem teraz to main byłby cyrus. 

 

18 minut temu, Rezoo7 napisał:

Poza tym nie ma co narzekać jak dojdzie zmiana jobs-ów napakojesz go wedle upodobań. 

 

@Blantman

Zgadza się zrobisz sobie drugiego jobsa i wierz mi zrekompenujesz sobie strate, mam tancerke z zawodem nauczyciela/czarodzieja i ich skille tak się uzupełniają że kombinacja jest zabójcza :) 

 

Moim zdaniem Nauczyciel, Łowczyni, Rycerz i Aptekarz to najlepsze postacie (jako single), ale każda ma swoje zalety. Ja główną mam Merchant i tak zbieram kasę, że nie wiem już na co wydawać, dodatkowo jej skill na szanse nie stracenia przy użyciu przedmiotu jest na kozaku, w bossów wale itemami z large obrażeniami po 5000-6000 tyś i jest szansa, że item zostaje w ,,kieszeni,, na ponowne użycie :)

Edytowane przez bulaxyz82
Odnośnik do komentarza

U mnie Cyrus jako main i zaczynam robić złodzieja. Zostanie łowca. Niektóre prologi/pierwsze chaptery słabsze, ale imo nie jest źle. Gra się naprawdę świetnie. Idealnie wyważony poziom trudności, na razie zero grindu. Muzyka też bardzo daje radę. A grafika śliczna, świetnie wyglądają zwłaszcza efekty np. wody.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Kolos28 napisał:

A gdzie kupowaliście swoje kopie?
Widzę, że w sieciówkach nigdzie nie ma..

 

Ja w KiGu zamówiłem już 3 miesiące temu (kolekcjonerka), to jeszcze w dniu wysyłki upewniali się, czy dalej chce grę bo dawno temu był pre order xD 

 

Ja jako maina wziąłem Olberica, zobaczymy co z tego będzie. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Rezoo7 napisał:

Może wyjść tylko jedno 

Olberic wcina wrogów jak Reksio szynkę :) nie wyobrażam sobie  nie mieć go w drużynie. 

Jest jak Orlandu z FFTactics,  a właśnie tak na marginesie strasznie mi się  octopath kojarzy właśnie z FFTactics. 

 

No ja oglądałem preview gamexplain zanim pełna wersja wyszła, więc stwierdziłem, że wymyślać nie będę i ktoś dobry musi być ciągle w teamie. Po demie (jakby była wielka różnorodność) padło na Olberica. Poza tym jestem ciekaw przyziemnej historii tej postaci (bez ratowania świata i innych góvien)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...