Skocz do zawartości

Witchfire


MYSZa7

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.theastronauts.com/2019/05/witchfire-destiny/

 

https://www.vg247.com/witchfire-new-gameplay-massive-change

 

Sam twórca rżnie movement i strzelanie / umiejętności z Destiny, więc coś w tym jest. Dodatkowo mają być elementy RPG i loot. Także porównywanie głupie nie jest.

 

Sama struktura gry to jednak coś innego. To ma być rasowy singiel, ponoć metroidvaniowy.

Odnośnik do komentarza

- Armed with strange weapons and forbidden pagan magic, hunt a powerful witch holding the key to your salvation. Witchfire is a dark fantasy roguelite shooter

- PC, Early Access, fourth quarter of 2022. Final release/platforms: TBD.

- A game with world-building and lore, but heavily focused on the roguelite gameplay loop.

- It will most likely not get co-op.

- There’s only one difficulty level, Git Gud.

 

https://www.theastronauts.com/2022/01/a-date-a-feature-an-indie-drama-and-the-biggest-qa-yet/

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Zakupilem na Epic Games. Pogralem okolo 40 min i mam 5 lvl, wiec poki co nie widzialem za duzo. Aczkolwiek pierwsze wrazenia sa calkiem mile. Dobrze sie strzela, super optymalizacja, bardzo fajnie zbudowany klimat. Pomimo, ze to wczesny dostep, gra posiada w miare szeroki (mam nadzieje) arsenal broni / czarow, ktore wynajdujemy pomiedzy ekspedycjami.  Przeciwnicy sa dosc wymagajacy, wiec bieg na "Rambo" odpada. Troszke martwi mala ilosc map do ekspedycji. Na poczatku dostepna tylko jedna z trzech ale pewnie w miare wykonywania celow, pozostale dwie stana sie dostepne. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ostrzę kły na ten tytuł od dawna i w sumie miałem brać już teraz, jednak jakoś zniechęca mnie ten wczesny dostęp i raczej skromna zawartość (póki co). @Fraczek, jak pograsz coś więcej to podziel się wrażeniami jeszcze, szczególnie chodzi mi o czas gry.

Odnośnik do komentarza

@Amer Im dalej w las tym lepiej. Aktualnie mam 41 lvl i musze powiedziec, ze ta gra ma w sobie to "cos" co powoduje, ze chce Cie sie w to grac. Im bardziej levelujesz, tym na mapie pojawia sie wiecej nowych oraz unikalnych przeciwnikow. To samo z eventami, ktorych przybywa i staja sie ciezsze do ukonczenia. Arsenal  jest wynajdowany pomiedzy poszczegolnymi ekspedycjami (tak samo jak przedmioty typu pierscienie czy tez zaklecia).  Jest bardzo przyzwoicie jesli chodzi o wybor uzbrojenia bo mozna pokombinowac i dostosowac zestaw to preferowanego stylu gry.  

 

Jedna z rzeczy ktora bardzo irytuje to niektore umiejetnosci mobow elitarnych. Strzelajac np. zamrozonymi pociskami, nawet jak jestes schowany za skala, owe i tak Cie trafia.  Oczywiscie jest jeszcze kilka pomniejszych bugow ale generalnie, gra bardzo pozytywnie mnie zaskoczyla. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda że gra jest dopiero w EA bo jednak liczyłem że teraz będzie premiera pełnej gry no i ten EGS gdzie nawet Darkest Dungeon 2 odpuściłem i czekałem na wersje steam. Na 100% kupię jak gra wyjdzie na steam obecnie jest to pierwsza gra od czasów x360 jaką nabyłem na lewusa by chwile pograć i sprawdzić co i jak.Klimat super bardzo przywodzący mi na myśl Darkwatch a do tego fajny pomysł na rozgrywke która jak dla mnie jest dość miodna. 

Odnośnik do komentarza

Jeju, ta gra to sztos.

 

Przez pierwszą godzinkę zginąłem więcej razy niż do platyny w Returnalu.

 

Eksploracja miejscowy jest cymesik, naprawdę klimatyczna gierka z fajna walka.

 

Rogalitowosc polega na losowaniu się atrakcji na mapie, a nie samej mapy - ta jest zawsze taka sama. Generalnie do bossa możemy iść w sekundę od new Game. Gra polega na dopasowaniu się tak, żeby mieć z nim szanse.

 

Więc każda podróż to odblokowywanie pierścieni, broni, czarów i zbieranie dusz, a potem dojście do portalu, żeby to wynieść, a nie zostawić po śmierci.

 

Będzie grane wraz z rozwojem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Nyu napisał:

Jeju, ta gra to sztos.

 

Przez pierwszą godzinkę zginąłem więcej razy niż do platyny w Returnalu.

 

Eksploracja miejscowy jest cymesik, naprawdę klimatyczna gierka z fajna walka.

 

Rogalitowosc polega na losowaniu się atrakcji na mapie, a nie samej mapy - ta jest zawsze taka sama. Generalnie do bossa możemy iść w sekundę od new Game. Gra polega na dopasowaniu się tak, żeby mieć z nim szanse.

 

Więc każda podróż to odblokowywanie pierścieni, broni, czarów i zbieranie dusz, a potem dojście do portalu, żeby to wynieść, a nie zostawić po śmierci.

 

Będzie grane wraz z rozwojem. 

A idzie już chociaż ukończyć gre?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Udało mi się wreszcie dorwać do gierki i... no kurczaki, to naprawdę świetny tytuł! Mam słabość do rogalików, więc wkrętka jest mocna. Witchfire brzmi i wygląda baaaardzo dobrze, a samo strzelanie jest naprawdę mięsiste. Póki co nabiłem tylko kilka godzin, więc nie wszystko jeszcze kumam (wciąż biegam po pierwszej mapie), jednak teraz już wiem, że zdecydowanie będę chciał ten tytuł wymasterować. Piękna sprawa!

 

@Nyu, @Fraczek, ogrywacie nadal? Jakieś pro tipy dla początkującego? Nie bardzo wiem np jak radzić sobie z "pułapkami" które niedawno pojawiły się na mapie. Coś na zasadzie lewitujących totemów które walą do nas gdy podejdziemy zbyt blisko. Gra podpowiada by zlikwidować jakieś obiekty na mapie które rzekomo je zasilają, jednak póki co niczego takiego nie znalazłem.

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza

Na początku rób małe wypady (po 1-3 cele i powrót portalem), potem większe. Levelowanie utrudnia grę, ale od pewnego momentu ją ułatwia. Zawsze miej w toku badania, żeby odkrywać nowe przedmioty i bronie. Najważniejsze to ubrać ten przedmiot, który sprawia, że apteczka leczy full i ta błyskawica zabijająca niedobitków, a z magii IMO krzyż i zamrażanie. Z broni rewolwer i Midas. Skup się na ulepszaniu ich, to będziesz kosił. Możesz spokojnie olać czerwone przedmioty, ważniejszy jest witchfire i brak klątwy niż przyspieszanie badań. Zresztą nauczysz się, co jest opłacalne, a co nie.

 

Co do tej pułapki, to nie wiem, po prostu ją omijałem.

 

Ja już rozpykałem drugą mapę i obecnie po prostu czekam na nowy content (ma być za miesiąc), bo jedyne, co mógłbym teraz robić, to po prostu levelować i ulepszać bronie - a nie chcę tego robić, żeby się nie przelewelować przed nowymi rzeczami.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

@Nyu, na którym levelu spauzowałeś ostatecznie?

 

Wkręciłem się okrutnie w ten tytuł, jednak podobnie jak Ty trochę boję się polecieć zbyt wysoko z poziomami. Widziałem dziś wideo jakiegoś typka, lvl 200+ i na zamku kładł wszystko samymi czarami, więc ciut przegięcie jednak.  Sam siedzę na 40 obecnie i wcale nie jest lekko (zamek). Da się grać ale nadal czuć w tym wyzwanie. 

 

Edit: 70lvl wbity. Pojawia się na nim możliwość noszenia 5-ciu leczących flaszek, więc nie było przebacz.

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...