Skocz do zawartości

Dark - 2017 - Netflix


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

No serial spoko, fajny klimacik i muzyczka, ale reszta to tak trochę mehhh. Poziom Lostów to to nie jest, ale mogło być lepiej. 7-/10? Dla całości. 1 sezon to 9/10. 2 sezon to 8-/10 a 3 sezon to 6/10. 

 

Fabuła jest prosta jak budowa cepa, ale wnerwia strasznie jak twórcy co kilka sekund próbują cię zmylić. Co chwilę skipowałem odcinki, bo widać było jak na dłoni kiedy wprowadzają niepotrzebne zmyłki, motywy i postacie, które i tak będą nieważne. 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Serial skończony. Konia z rzędem temu, kto ogarniał na bieżąco wszystkie wątki w ostatnim sezonie.

Niestety w trzecim sezonie było sporo tej dziwacznej przyszłości, która przynajmniej dla mnie zawsze była w Dark mniej ciekawa niż wątki z cofaniem się w czasie.

Natomiast IMO twórcom udało się jeszcze nie przedobrzyć i chociaż tym razem nie było aż takiego wow, końcówka jest sensowna, zgrabnie zamyka wątki i daje do myślenia. Kiedyś zrobię sobie rewatch całości, bo roczne przerwy jednak utrudniały połapanie się w całości historii, szczególnie w trzecim sezonie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ależ spadek formy w trzecim sezonie, męczę się z nim niemiłosiernie. Ledwo przez jeden odcinek dziennie jestem w stanie przebrnąć, natężenie schematów i mocniejsze skupienie na Marcie, chyba najmniej ciekawej postaci z całej ekipy (która na dodatek jako aktorka też szału nie robi z tym swoim ciągłym bitchfacem/miną, jakby miała się zaraz rozpłakać) i cały fundament tego sezonu, czyli

 

pokazanie świata równoległego i śledzenie losów postaci, których w sumie nie znam, ale wyglądają tak samo, jak te, które znam xd, no angażujące w chuj

skutecznie zniechęca do serialu. Szkoda, potencjał był, ale każdy kolejny sezon to równia pochyła w dół.

 

edit: no i skończyłem. Cały sezon to była tragedia, ale przynajmniej ostatni odcinek jakoś to wynagrodził. Już tu chyba wcześniej ktoś ładnie to podsumował: każdy odcinek polega na tym, że kolejna osoba pojawia się i mówi naszym bohaterom "tamten jest zły i kłamał, tak naprawdę musisz zrobić tak". Po czym ten drugi mówi, że pierwszy kłamał i musisz zrobić inaczej.

Z ciekawości sobie wszedłem na jakieś stronki z timelinem całej serii i nie idzie tego ogarnąć w locie xd. Przekombinowali dla samego przekombinowania. Dla mnie wielki zawód.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Ech, no niepotrzebny był ten trzeci sezon, mimo tego, iż pozamykał wszelkie sprawy w zasadzie, to i tak meh. Końcówka

Spoiler

deus ex machina,

ale tak właśnie działa fizyka kwantowa i nasze postrzeganie świata. W całości serial mi się podobał, klimatycznie miażdży, to samo jeśli chodzi o muzykę i dobór aktorów, ale mogliby to zakończyć po dwóch sezonach jednak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...