Skocz do zawartości

Dark - 2017 - Netflix


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, krupek napisał:

No i kurła pojawił się już syndrom kolejnego odcinka. Wczoraj nie mogłem się oderwać, ciężko się dziś wstawało do pracy. Aktorstwo w Dark to mistrzostwo.

Też jestem już po 3 epach i poziom jest naprawdę świetny, chociaż pierwszy sezon wygrywał tym, że nie było wiadomo zupełnie nic przez co suspens mocniej dawał radę. Mieszać się oczywiście miesza. Z Żoną już mamy bardzo różne teorie ...

 

Spoiler

np. że Adam to tak naprawdę jest ta Baba z siwymi włosami (dyrektorka elektrowni), co podróżuje tyle w czasie xd 

 

Odnośnik do komentarza

Obejrzalem calosc. Dalej wciaga ale jest inaczej niz w pierwszym sezonie bo juz na samym poczatku jaby opada ta cala mgla tajemniczosci i wszystko sie staje przejrzyste. Oczywiscie jakis tam element tajemnicy i zaskoczenia jest ale to juz nie to samo. Takze powtarzanie calego 1 sezonu przed 2 nie ma sensu, wystarczy jakis recap i drzewo rodzin, zeby przypomniec sobie kto jest kto. Zwlaszcza dziwi mnie takie podejscie na forum gdzie ludzie pamietaja jaka muzyka byla w RE2 20 lat temu i jecza ze sie rozni od oryginalu :reggie:

W ogole to myslalem ze jest 10 odcinkow i ogladajac 8 nie bylem nastawiony ze ogladam final sezonu. Jakos nic nie wzbudzalo mich podejrzen, tylko ostatnia scena podobnie jak w poprzednim sezonie byla z przytupem i otwierajaca nowe mozliwosci. Zobaczymy jak to sie skonczy, oby nie bylo jak z Lostami. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Drugi sezon właśnie skończony - już dawno nic mnie tak nie wciągnęło. Z paru powodów jestem miło zaskoczony:

 

 

bałem się jakiegoś Fallouta, ale na szczęście survivalowej przyszłości nie było za dużo;

zamiast wyjaśnić tylko pozostałe niejasności, twórcy dołożyli parę następnych zagadek i zaskakujących powiązań między postaciami, ambitnie układając fundamenty pod kolejny sezon;

podoba mi się świeże podejście, w którym kolejni bohaterowie ogarniają o co chodzi i reagują na różne sposoby. Klasyka w podobnych filmach czy książkach, to raczej ja/my wiemy, reszta nic nie wie i robi wielkie oczy. Tymczasem tutaj mnożą się dzięki temu zaskoczenia i ciekawe sytuacje, np. z Hannah - mamą Jonasa, która najpierw odwiedza Ulricha, a potem decyduje się zostać. Tym samym naprawdę ciekawe staje się śledzenie, kto gdzie wyląduje i kto w sumie jest z kim spokrewniony.

Pozostaje trzymać kciuki za kolejny sezon, bo utrzymanie wysokiego poziomu w miarę gmatwania historii będzie coraz większym wyzwaniem.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

Wspaniały, niesamowity serial. Klimat, sceneria i odwzorowanie klimatu poszczególnych lat, a do tego aktorzy odgrywający rolę bohatera w różnym wieku to coś cudownego. Super się to ogląda, pomimo, że czasami jest niezły mindfuck przez fabułę. Dla mnie jest, to bardzo dopracowane dzieło kinematografii.

 

Zakończeniem drugiego sezonu jest trochę zawiedziony, nie lubię jak tak się urywa, ale za to trzeci sezon pewnie zamknie temat.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy sezon obejrzany. No jestem pod wrażeniem, że ktoś w końcu

Spoiler

wziął na warsztat podróże w czasie i nie zrobił z widza idioty.

Widać, że serial był kręcony na dwa sezony bo pierwszy sezon praktycznie nic nie wyjaśnia. Ale jestem zachwycony :lapka: 

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Dud.ek napisał:

Rozumiem, że pochodzenie tego Borisa który jest teraz 

  Ukryj zawartość

Aleksandrem jest owiane tajemnicą? Może też typ z innego wymiaru. Jeszcze nurtuje mnie kwestia Bartosza, bo nie widze nigdzie jego roli po przeżyciu apokalipsy. 

 

Spoiler

Bartosz z zabliźnioną mordą robi w bambuko Jonasa, a prawdziwy stary JonaSnow siedzi z dupeczką w innym wymiarze :banana:

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Dud.ek napisał:

Jeszcze nurtuje mnie kwestia Bartosza, bo nie widze nigdzie jego roli po przeżyciu apokalipsy.

Spoiler

A to przypadkiem nie jest ten gościu co dostał kilofem od młodego Noah, na samym początku drugiego sezonu?

 

@Fanek

W dniu 29.06.2019 o 17:47, benito82pl napisał:

Plan temu zegarmistrzowi przyniosla starucha albo Jonas. Ale skad mieli plan to kij wie

Spoiler

Plany przyniosła mu Claudia. A miała je na podstawie... istniejącej maszyny. Bo tak na prawdę ciężko stwierdzić co było pierwsze. To jak z tym pytaniem - co było pierwsze - jajko czy kurka? Przy tych zapętleniach czasowych (symbol węża zjadającego samego siebie) ciężko dokładnie pokazać, gdzie był początek istnienia danej rzeczy. Tak samo z tą książką o podróżach w czasie - czy ten zegarmistrz napisał ją sam czy po prostu dostał od jednego z 'podróżników'? Albo jeszcze lepszy przykład - Elisabeth Doppler - czy najpierw była córką Charlotte Doppler czy jej matką? ;) 

 

Odnośnik do komentarza

Miałem obejrzeć tylko jakiś recap, to skończyło się na tym, że powtórnie na jednej sesji zaliczyłem 8(!) odcinków pierwszego sezonu. Oglądałbym dalej, ale pasuje może iść spać XD

 

Podwyższam ocenę serialu na 9/10 i już nie mogę się doczekać aż jutro skończę pierwszy i zacznę drugi sezon.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...