Skocz do zawartości

Dark - 2017 - Netflix


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Opis z filmweb:

 

"Dark" to niezwykła saga rozgrywająca się we współczesnych Niemczech. Zaginięcie dwojga małych dzieci wydobywa na światło dzienne skrywane sekrety czterech rodzin i zaburzone relacje pomiędzy ich członkami. Wypadki przedstawione w dziesięciu godzinnych odcinkach przybierają nadprzyrodzony obrót niepozostający bez związku z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w 1986 r.

 

Wczoraj skończyłem oglądać, chętnie obejrzę jeszcze raz.  Uwielbiam zarówno utwór wprowadzający,  jak i cała ścieżkę dźwiękową.  

Absolutnie każdy mający konto a platformie Netflix powinien zobaczyć. Prezent na koniec roku, totalny sztos.

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Serial super - interesujące postacie i fabuła, wspaniałe zdjęcia i ścieżka dźwiękowa i nawet niemiecki mi nie przeszkadzał (angielski dubbing słabszy, a lektora nie trawię). Tylko końcówka trochę urwana i ktoś już wspominał, że na początku ciężko się połapać kto jest z kim spokrewniony itp,

Spoiler

i gdy już można się połapać to pojawiają się wydarzenia z przeszłości i znowu jest problem. :D 

 

Odnośnik do komentarza

Zostały mi trzy odcinki do końca, ale już teraz mogę napisać, że jest to chyba najlepszy serial jaki widziałem w tym roku. Tajemniczy, mroczny, scenariusz trzyma wysoki poziom i jeżeli nic się nie posypie w tych trzech odcinkach, to wszytko ma ręce i nogi. Efekt "jeszcze jeden epizod i koniec" jak najbardziej obecny. Ciekawe jak z oglądalnością, ale zapewne ze względu ze serial jest niemiecki i jego średnia jest niska, daleko mu będzie do wyników tych najlepszych produkcji Netflixa, wielka szkoda.

Odnośnik do komentarza

Ja już w sobotę skończyłem. Dla mnie tez ścisła czołówka rzeczy, które widziałem w tym roku. Serial ma super tendencję, że co odcinek to lepszy. Sam montaż, aktorstwo na bardzo wysokim poziomie. Co też na mega plus to mało dziur w scenariuszu, a to duże osiągniecie przy takiej historii i tematyce. Do tego gęsty, ciężki klimat (nazwa zobowiązuje) i ciekawa wielowątkowa fabuła. Aaaaa no i cycki są! BARDZO POLECAM

 

Jedyne delikatne rozczarowanie to sama końcówka ale widać że robiona

 

 pod drugi sezon.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Dla mnie serial roku ale koniecznie musze obejrzec na nowo za jakis czas bo juz po kilku dniach postacie i watki zaczynaja mi sie platac. Z tego co widze nie tylko mi. Koncowka to juz troche za duze kombinowanie imo.

Spoiler

No skoro sie przeniosl do przyszlosci to pewnie moga pociagnac ten watek. W sumie jest tez pare spraw ktorych nie pozamykali. A Noah to sam nie wiem, w pewnym momencie myslalem ze Noah to Bartosz no ale chyba bez sensu xD Noah tez jako jedyny na przestrzeni lat sie nie zmienial. Stawiam ze ta ostatnia scena to rok 2019 + 33. Mlody Jonas dostal sie tam przez ten portal i moze starszy Jonas nigdy tam nie byl.

 

Odnośnik do komentarza

spoiler, dla tych, co widzieli całość

 



1) Jonas przeniósł się do 2019 + 33. ALE będzie czekać do kolejnego "otwarcia"  ponieważ on się przeniósł na sam "koniec" i myślał, że zniszczył wszystko. W serialu jest powiedziane, że to trwa tylko kilka dni. Także od razu nie może się przenieść, co za tym idzie żyje w tym świecie t.j 2019+33 = 2053. Tam też obserwuje świat (w jednej scenie mówi do zegarmistrza coś w stylu "widziałem rzeczy, których nie chciałbyś zobaczyć" - czyli ma świadectwo tego, co się wydarzy w przyszłości). Dorasta i jest Jonasem "starszym" i kiedy już może się teleportować, robi to i trafia do 2019, by zmienić bieg wydarzeń. Tak tylko mu się wydaje, co mówi Noah -"Jonas jest tylko marionetką Claudii[czyli tej starej z karabinami i granatami, która wydaje mi się też ma związek z 2019+33. Ale tego nie rozkminiłem. I tutaj historia zatacza koło. Chodzi też o to, że np. starszy Jonas mówi do młodszego, gdy ten siedzi zamknięty w bunkrze - ja już to przeżyłem ,tka to musi być" = jakby miał świadomość, że juz to było.. I tym razem myśli, że zdąży i mu się uda, ale sami wiemy jaki jest finał..

Dlatego dla mnie, drugi sezon nie ma sensu, myślę, że to wszystko co widzimy to taka pętla. 

 

2) Istnieje teoria, która mówi, że Noah = Bartosz. Dosyć to zwariowane, ale Bartosz i Jonas pokłócili się, także byli później naturalnymi przeciwnikami. Później, to znaczy w 2019+33.
Mi sie wydaje, że Bartosz starszy (Noah) cofnął się z 2053 do 1954 i tam zaczął poszukiwania wehikułu czasu (czyli tego niebieskiego pokoju).. W 1954 jest scena, jedyna chyba z Noah, który wpływa swoją gadką na matkę Helge (młodego, co Ulrich chciał zabić), więc może po odnalezieniu Helge matka przekazała go w "opiekę" Noahowi i ten młodzieniec stał się pomagierem antychrysta.. Ale to tylko gdybanie.

 

2.5) 

Noah pojawił się w 1954 jako mąż babci Ulricha, tej pani w czerwonej sukience, co przyjechała z Tronte. Mówiła o nim, że jest złym człowiekiem. To trochę mało, nie wiadomo co i jak się wydarzyło, że Noah stał się tym kim się stał.

 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dwa pierwsze odcinki dość słabe, irytowało mnie ciągłe używanie dźwięku dla podkreślenia wagi sytuacji i zwrócenia widzowi uwagi na te konkretne sceny. Dałem szansę i dalej jest po prostu lepiej, aczkolwiek jak na razie dość przewidywalnie. Jestem w połowie, liczę że zostanę jeszcze zaskoczony.

Odnośnik do komentarza

Skonczylem ogladac. Imo perelka. Nie jestem wymagajacym az tak bardzo widzem i historia wkrecila mnie zupelnie. Klimat i muzyka, nie raz i dwa az o gesia skorke przyprawialy. Czekam niecierpliwie na sezon drugi.

A dla tych co chca po angielsku ogladac. To macie wy rozum i godnosc czlowieka? To prawie jak bym mial sluchac tego:

 

 

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

a po co oglądać 

4 godziny temu, sprite napisał:

Dark tylko po niemiecku + angielskie napisy. Nie wyobrażam sobie oglądać tego z angielskim dubbingiem.

Po co oglądać z napisami po angielsku będąc Polakiem i mając możliwość oglądania audio DE + napisy PL? Dla nauki czy jak?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...