Skocz do zawartości

Granblue Fantasy Project Re: Link


Cedric

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Jestem w rozterce. Tyle czasu czekałem na tą grę. Podobało mi się w niej praktycznie wszystko. I kiedy w końcu gra ma wyznaczoną datę premiery, dopadły mnie obawy.  Gra pod płaszczykiem ładnej grafiki i systemu walki, mam wrażenie, że nie zaoferuje zbyt wiele. Proste dialogi, zamiast eksploracji otwartego świata, będą korytarzowe mapy i system misji. Płytkie postaci. Nawet loot chyba będzie biedny, bo w trailerach nie pokazują ani craftingu, ani zbieractwa itemów. Ogrywam teraz BG3. Postacie mają głęboką osobowość, aż zachęcają do rozmów. Nie wspominając o reszcie elementów. Więc co ma do zaoferowania, Granblue Fantasy Relink?

Odnośnik do komentarza

Zadaj sobie pytanie czy jakiekolwiek jrpg ma coś do zaoferowania względem zachodniego molocha. Kwestia preferencji. Ja w takich grach liczę np, że nie będzie trzymała za rączkę i zbyt często odrywała od akcji jakimiś głupimi wstawkami.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przejrzałem trochę relacji z tej gry, i w sumie to jakoś bardziej bym to porównał do Monster Huntera, niż do Final Fantasy.

 

Nie wygląda, jakby jakaś centralna opowieść była tutaj znaczącą atrakcją (główny wątek singla jest sam w sobie jak typowy spójny jRPG, ale można go spokojnie cyknąć w 20 godzin). Zakończenie głównej kampanii jest opisywane raczej jako początek zabawy z grą, niż koniec. Gra bardziej oparta na masterowanie jej, niż jednorazowe przeżycie. Spore nastawienie na masę, masę opcjonalnych misji z mocnym aspektem co-op online. Masa postaci, które możemy próbować, nieco jak zmiana broni w innych tego typu grach. Mocne nastawienie na współpracę postaci i role w ekipie. Ogółem wyklepanie wszystkiego w grze zająć powinno ponad 100 godzin.

 

Podobieństwa w walce do FF XVI są, ale w sumie to są te rzeczy, które samo FF XVI już wzięło ze standardów MMO. Walki wydają się mocno oparte na wyczucie czasu i zarządzanie cooldownami, nawet unik i blok trzeba dawkować. Sterowanie to już standard gatunku action RPG, jak mniemam.

 

Co nie znaczy, że opowieść nie wygląda efektownie, z postaciami, które mogą być fajne. Ale gra ma raczej zupełnie inne priorytety, niż singlowe Fajnale.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie jest nawet fajnie, lekki chaos wyczuwalny podczas walki, postaci co chwila się drą jakimś tekstem, ostrzegają przed specjalnym atakiem, dlatego warto wyłączyć jap dub. Generalnie dużo się dzieje podczas walki, sporo znaczników. Przypomina to trochę walki mmo. Brakuje mi pełnej kontroli nad drużyną. Przydałaby sie aktywna pauza i wydanie rozkazów ( jak da inkwizycja). Kontrola tylko jedna postacią to ciut za mało. Ale wrażenia jak najbardziej na plus.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak to zapowiadali, chyba jeszcze w erze PS3?
Wyglądało niesamowicie, jaralem się strasznie jako fan jrpg.
Dziś po tylu latach hajp opadł wiadomo, ale nadal odpaliłem demko zaciekawiony.
No i cóż, pierwsze co mnie zniesmaczyło to atakujące ułatwienia, serio giereczkowa branża schodzi na psy.
Te assist modey są żałosne.
Jakby press x to win było za mało to można dać full assist I nawet x nie trzeba wciskać xD.
Kurla jakich czasów ja dozyłem.
System walki jest przyjemny ale faktycznie pachnie lekkim MMO i chaosem.
Klimacik i muza spoko.
Graficznie jestem rozdarty bo w 4k wygląda pięknie ale 30 FPS nie grywalne.
W 60 natomiast jest rozmazane (pipi) FHD.
Serio? W gierce z grafa cell shading nie da sie 4k/60?
Niestety spóźnili się o jakieś 7/8 lat .
Pewnie skończy się na niszowej gierce 7/10 którą mało kto kupi.
Może wtedy wpadnie do abo i się sprawdzi.

Screenshot_20240114-004444.jpg.9d0fd8965dc8a21f6817121cc0951ace.jpg

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

I jak kupił ktoś, jakieś szybkie pierwsze wrażenia?

Gra jeszcze nie wyszła, dopiero 1 lutego. Ja mam już zamówione. Wczesny dostęp jest tylko dla cyfrowej edycji specjalnej i deluxe, ale nie dam 339/429zł, żeby zagrać kilka dni wcześniej

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Story na jakieś 25-30h, więc myśle, jak na rpg dobry czas. Grywalnych postaci 21, więc kazdy znajdzie coś dla siebie.

Obejrzałem dwie recki na youtube, end game i coop też podobno dają rade, jak ktoś po zobaczeniu napisów bedzie chciał z gra spedzic wiecej czasu.

Przechwytywanie.JPG.d619a088eef1703b1ccb9796be6e0165.JPG

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...