Skocz do zawartości

Devil May Cry HD Collection


Hendrix

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rozi

Ciekawe, czy technicznie będzie bezbłędnie na konsolach. Czekam tylko na info i jutro biegnę do sklepu. 

 

Pre-load dla wersji cyfrowej jest już dostępny.

 

 

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

No więc pierwsze recenzje mówią tyle, że to jest po prostu port kolekcji z poprzednich konsol, czyli właściwie to wiadome było od początku. Teraz mam jedno zasadnicze pytanie - czy ta trylogia zestrzała się dobrze? W sensie ja mam dużą dozę zrozumienia dla pewnych archaizmów, ale czy jeśli nie grałem w żadnego z tych DMC, to NAPRAWDĘ warto się zaopatrzyć? @XM., @Bzduras?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Rozi napisał:

Teraz mam jedno zasadnicze pytanie - czy ta trylogia zestrzała się dobrze?

Co rozumiesz przez "dobrze"? Graficznie wiesz czego się spodziewać, gierki z PS2 w HD. Mechanicznie pierwsza część jest trochę uboga, ale grywalna jeśli lubisz slashery. Klimat ma mocny w ryj. Dwójkę pomijam, bo w zasadzie jest w kolekcji chyba tylko na zasadzie ciekawostki. Trójka nadal zostaje najbardziej dopieszczona z zestawu, tak systemowo jak i fabularnie. Nadal można przy niej banderasować bez cienia żenady.

 

Jeśli nie grałeś w żadną część to warto spróbować, najwyżej szybko puścisz na PT. Obejrzyj w zasadzie jakiś gameplay czy recenzję jedynki i trójki i sprawdź, czy to do Ciebie przemawia.

7 minut temu, Rozi napisał:

mam dużą dozę zrozumienia dla pewnych archaizmów

Jakich konkretnie?

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Rozi napisał:

No więc pierwsze recenzje mówią tyle, że to jest po prostu port kolekcji z poprzednich konsol, czyli właściwie to wiadome było od początku. Teraz mam jedno zasadnicze pytanie - czy ta trylogia zestrzała się dobrze? W sensie ja mam dużą dozę zrozumienia dla pewnych archaizmów, ale czy jeśli nie grałem w żadnego z tych DMC, to NAPRAWDĘ warto się zaopatrzyć? @XM., @Bzduras?

Grałeś w Dmc4 co nie? To te części mają takie same archaizmy, nic więcej. Takie samo sterowanie, system walki itp. Tylko ze 1 i 3 są obiektywnie tak odpowiednio z 10x i 5 x lepsze od "czworki".

Odnośnik do komentarza

Sterowanie w DMC1 przypomina bieganie klockiem, gameplayowo to właśnie ta część oberwała po dupie najbardziej. Nie dziwne, to w końcu pierwsza odsłona serii. Ale też ma najlepszy setting w całej serii, to posępne zamczysko i ponure kreatury które w nim zamieszkują są nie do pobicia. Trójka jest najlepiej napisaną częścią i najprzyjemniejszą gameplayowo.

Odnośnik do komentarza

No i nie zdziw się poziomem trudności - naprawdę nie przesadza pisząc, że DMC1 jest fhói trudne. DMC3 na normalu za to gwarantuje rage quit juz w 3 misji i cerberusie. Każdy to przeżył. XD

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, XM. napisał:

No i nie zdziw się poziomem trudności - naprawdę nie przesadza pisząc, że DMC1 jest fhói trudne. DMC3 na normalu za to gwarantuje rage quit juz w 3 misji i cerberusie. Każdy to przeżył. XD

W tych nowych edycjach jest łatwiej na normalu w DMC3.

 

Jak gra wychodziła na ps2 to europejski normal był japońskim hardem i dlatego było kilka momentów, że można było oszaleć(ja mało co nie odpuściłem przy Beowulfie).

Poziom trudności został ogarnięty w SE i od tamtej pory każdy port jest normalnym normalem.

Odnośnik do komentarza

Ha, to dlatego nie skończyłem DMC3 na PS2...To przechodzenie od początku większości levela przez kilka minut by zaraz paść od bossa - pokonało mnie. 

A DMC1 skonczyłem na DMD - trzecia walka z Vergilem stoczona ze 150 razy w 2 i pół tyg i w końcu padł, kanalia. Za to Mundusa juz szybciorem, wykorzystując zaoszczędzone itemy .

 

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza

Dla mnie DMD w jedynce takie o - ale fakt trochę męczyłem się z nightmarem w trzecim starciu. Ten yebany laser i małe blasterki z oka masakra. 

Teraz, Shagohad napisał:

Tak na offtopie trochę: jak fabularnie leży "DMC: Devil May Cry", które właśnie przechodzę? Mam to traktować jako część 0? Fabularnie tak pasuje.

Jako część " (pipi)". Zagrasz w trylogię to się przekonasz jak pokpili sprawę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, XM. napisał:

Dla mnie DMD w jedynce takie o - ale fakt trochę męczyłem się z nightmarem w trzecim starciu. Ten yebany laser i małe blasterki z oka masakra. 

 

Ja już nie pamiętam co ten typ wyprawiał, ale uwziąłem się chociaż skilla nie mam. No i gra kupiona za 240pln na premierę w 2001 to trzeba było wykorzystać do końca.

Zapamiętałem tylko że ponad 2 tyg z życia mi wyjął.

Jak ta gra w 2001 robiła to :banderas.

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

To jest po prostu port kolekcji z poprzedniej generacji, tylko, że w 1080p. Nawet filmiki są w 4:3, masakra XD Dlatego chyba poczekam na cyfrową przecenę, która pewnie nastąpi niedługo, a teraz wleci kandydat do GOTY.

Odnośnik do komentarza

Na piecu jest elegancki widescreen w FMV, aż się zdziwiłem. Pograłem chyba tylko półtora godziny i znów przepadnę. Fenomen, znam te gry na pamięć, zero w nich nowego contentu, a i tak po tylu latach cieszę do nich japę niezmiennie tak samo.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem, pograłem 2h w pierwszą część. Archaizmami wali dosyć mocno... ale ogólnie nie ma źle! Da się grać. Do tego grafika nie wygląda najgorzej, nie ma zdegustowania (ten moment, kiedy okazuje się, że grafika w grze jest 10x lepsza, jak w przerywnikach, które chyba ani trochę nie zostały poprawione od czasów PS2 :D). Przejdę z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.03.2018 o 10:19, Shagohad napisał:

Tak na offtopie trochę: jak fabularnie leży "DMC: Devil May Cry", które właśnie przechodzę? Mam to traktować jako część 0? Fabularnie tak pasuje.


Nie słuchaj DMCowych ortodoksów, którzy obrazili się na reboot, bo "zmiana settingu i gdzie jest mój bishonen?"...
Fabularnie nie leży to nigdzie, bo to reboot. Sądząc po planach wydawniczych Capcomu wobec serii - jednorazowy wybryk, a szkoda bo to naprawdę fajna gra, z ciekawym spojrzeniem na skostniałą formułę. Jako "nie-fan" oryginału - byłem bardzo zadowolony z ogrywania tego tytułu - zdecydowanie bardziej moje klimaty, zarówno muzycznie, jak i graficznie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Ja od początku byłem na tak z tą zmianą, ale gra dopiero od remastera na tę generacje jest odpowiednio grywalna, slasher w 30fpsach? No tak średnio bym powiedział, ale ogólnie jako gra akcji dla takiego beztalencia do slasherów jak ja jest świetna, ciekawsza niż DMC 4, które niestety jest zrobione tylko w połowie. 

Odnośnik do komentarza

DmC jest bardzo dobre jako gierka. Ma dobre elementy platformówkowe (te w poprzednich częściach potrafiły doprowadzić do szału), ciekawy świat przedstawiony z tym podkręconym kontrastem i saturacją kolorów, muzyka to miód na uszy (Combichrist specjalnie nagrali płytę na potrzeby OST i wyszła przeyebana, Throat Full of Glass na wejściu :fsg: )... No dużo zalet w tej pozycji jest, tylko ortodoksy zrobiły flejm i siały ferment za plecami. Stawiam gierkę na równi ze starą kwadrologią, jak ktoś nie ograł "bo Donte" to jego sprawa. System walki jest uboższy, klimat przesunięty z "anime overpowered demon slayer" na "pseudopoważna opowiastka rodem z zachodu", to fakt. Ale to nie sprawia z automatu, że gra jest szrotem. No i jak pan @_Be_ powiedział, Definitive Edition (albo chociaż port na PC) to jedyna słuszna droga grania w ten tytuł.

Czwórka w wersji SE :banderas: Szkoda, że nie wysilili się z tym backtrakingiem i nowymi postaciami, ale systemowo to najbardziej rozbudowany DMC jaki istnieje.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
Gość Rozi

Nie miałem styczności z serią na PS2, a moje jedyne wspomnienie z DMC to te latające czaszki pod mostem, które widziałem na jakimś trailerze. Zawsze chciałem w tego Devila zagrać. No i zagrałem. Przycisnąłem przez 4 godziny, jestem w 11 misji i kurde, kurwa, ja pierdolę :obama: Jestem sucker w slashery (chociaż w MGR dotarłem do ostatniego bossa :cool: ), ale kręcenie tych pojebanych akcji z mieczem, giwerami, czy Ifritem jest masakryczne. Jugglowanie, wbijanie w glebę, przebijanie, jugglowanie pistoletami, strzał w ryj z granatnika z powietrza, no można mnożyć przykłady i score tych niesamowitości. Jeszcze oczywiście nigdy nie miałem nic wyżej od B, ale dojdę do perfekcji :lapka: Atmosfera zamku i ta przygrywająca muzyczka niszczy; archaizmy? Nie odczuwam ich. Oprócz oczywiście tej gubiącej się kamery, to jest prawdziwy pain in the ass (przez nią powtarzałem pierwszą walkę ze skorpionem kilka razy). Widać, że to tylko próbka możliwości, bo obstawiam, że kolejne części przyniosą jeszcze większe wybicie żuchwy z zawiasów. Jak ta gra musiała robić dobrze w 2002 roku! 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.