Skocz do zawartości

Shenmue HD Colection


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak z dekadę temu przeszedłem grę na Dreamcaście i narzekałem na nią ostro właśnie za tę kretyńską mini gierkę z wózkiem widłowym i wszechobecną nudę, to wszyscy po mnie jechali, że głupoty gadam, że Shenmue to mesjasz i w ogóle nie wolno o nim złego słowa powiedzieć. A tu proszę, jednak nie jestem osamotniony w moich odczuciach. I to nie jest tak, że dopiero po latach wychodzą te babole, bo teraz to jest archaiczne, a wtedy nie było. Tak spartolone rzeczy powinny wnerwiać nawet w dniu premiery.

Edytowane przez Josh
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Sporo recenzentów ma podobne zdanie, gra robiła wrażenie te 20 lat temu interaktywnym światem, ale dzisiaj ciężko przebić się przez archaizmy (Sterowanie, a w jedynce jeśli coś przegapiłeś, to musisz "zbijać bąki" przez kilkanaście minut do następnego dnia, bo nie ma możliwości przyspieszenia czasu)

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.09.2018 o 23:13, metalcoola napisał:

Sporo recenzentów ma podobne zdanie, gra robiła wrażenie te 20 lat temu interaktywnym światem, ale dzisiaj ciężko przebić się przez archaizmy (Sterowanie, a w jedynce jeśli coś przegapiłeś, to musisz "zbijać bąki" przez kilkanaście minut do następnego dnia, bo nie ma możliwości przyspieszenia czasu)

 

No ja tam nie mam z tym żadnego problemu, gra wciąga i bawi mnie tak samo jak 20 lat temu, a nawet i bardziej jak widzę, że wciąż większość tytułów garściami czerpie z tego klasyka. Jedyny minus pod kątem nowych graczy to, że nie dali opcji przyspieszania czasu, tego nie mogę zrozumieć. Reszta bajka!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Z Shenmue 1 pokpili sprawę biorąc pod uwagę, jak bardzo jest to archaiczna pozycja dla współczesnego gracza, natomiast przechodzę sobie teraz dwójeczke i dla mnie nic by tu się lepiej już zrobić nie dało. Grafika w HD dla mnie wygląda naprawdę dobrze, klimat i muzyka to jest wciąż najwyższy możliwy poziom, po prostu uwielbiam tą grę i uważam, że port jest bardzo przyzwoity. Wydaje mi się, że większoćć negatywnych komentarzy jest od osób, które odbiły się od jedynki. Może trzeba było zrobić jak na Xboxie i dać ją w formie filmu..

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Wredny napisał:

Lepiej najbardziej drewniany i archaiczny, ale grywalny port, niż streszczenie w formie komisku - ależ bym się wrukwił, gdyby dali tylko dwójkę :)

Też jestem tego zdania, ale też doskonale rozumiem tych, którzy nie mając z serią wcześniej styczności, niestety bardzo szybko się odbiją, a nawet jak nie to dobiją ich wózki widłowe:)

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Wstydze sie ale:Shenme 2, mam wysiedziec u fryzjera bez ruchu i nie wiem czy to blad gry czy ja jestem taki slaby ale (pipi)a jakbym tego x nie wciskal oblewam ten test. Mashowalem, probowalem jak najszybciej wcisnac. Nic nie pomaga. Ocb ludzie?

 

Jedna chwile, a gdyby tak...

Edytowane przez okens
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.10.2018 o 18:55, izon napisał:

Z Shenmue 1 pokpili sprawę biorąc pod uwagę, jak bardzo jest to archaiczna pozycja dla współczesnego gracza, natomiast przechodzę sobie teraz dwójeczke i dla mnie nic by tu się lepiej już zrobić nie dało. Grafika w HD dla mnie wygląda naprawdę dobrze, klimat i muzyka to jest wciąż najwyższy możliwy poziom, po prostu uwielbiam tą grę i uważam, że port jest bardzo przyzwoity. Wydaje mi się, że większoćć negatywnych komentarzy jest od osób, które odbiły się od jedynki. Może trzeba było zrobić jak na Xboxie i dać ją w formie filmu..

 

Btw z moich spostrzezen, nie wiem jak to jest mozliwe ale wydaje mi sie, ze w dwojce skopali sterowanie jeszcze bardziej* i kto wpadl na pomysl, zeby mape aktywowac poprzez zrobienie na nia zblizenia( w jedynce" wchodzi sie" w mapke poprzez wcisniecie Xa), wyglada to tak, ze jesli za blisko podejdziemy, nie da sie zrobic focusa i musimy odejsc, ale, ze responsywnosc bohatera na to nie pozwala aby zrobic krok do tylu musimy wykonac" koleczko" przed mapa aby stanac dalej.

 

* w sumie jako gracz starej daty jestem przyzwyczajony do tego typu sterowania i w sumie nie rusza mnie to ale wystarczylo dodac sidestepy, zeby rozwiazac caly ten problem

Edytowane przez okens
Odnośnik do komentarza

Ok gram w to szemue i wszystko by było spoko gdyby nie czekanie. Ta gra mówi mi abym poszedł w miejsce a po 19 potem mówi mi abym poszedł do sklepu b. Sklep b już zamknięty bo jest po 20 idę spać. Wstaje o 8 lecę do tego sklepu czynny jest od 14. Ok czekam robiąc jakieś poboczne pierdoły. O 14 w sklepie b dowiaduje się że mam być JUTRO o 15 w miejscu c. Czyli muszę poczekać do 20 aby pójść spać a potem od 8 przeczekać do 15 :D. Projektant tej gry to (pipi)any troll. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No ostatnio takie zarzuty stawiano RDRII, ale według mnie to tylko wyszło grze R* na dobre i jeszcze powiększyło przepaść między nimi, a resztą developerów.
Wszystko zależy, jak bardzo jest to natrętne i jak bardzo pasuje do klimatu gry - ja często lubię takie immersyjne detale - konieczność manualnego przeszukiwania zwłok czy czyszczenia broni w RDRII właśnie, albo przecieranie szybki maski w METRO.
Ale właśnie takiego czekania bez opcji przyspieszenia czasu to nienawidzę :)

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Przecież tego czekania w jedynce wcale nie ma dużo, poza tym można przez ten czas skille poćwiczyć w parku, pograć w fajne gierki w salonie, zwłaszcza motory, pozbierać pokemony. Platyna w jedynce jak i w dwójce robi się bardzo fajnie i na tym też można spędzić czas. Po tylu latach gra jak dla mnie w ogóle się nie postarzała, nadal trzyma poziom a do sterowania jak jest się graczem z krwi i kości to można się bardzo szybko przyzwyczaić. Obie części to mega hity na 9 albo nawet 9+/10. Jedynka lepszy klimat, dwójka dłuższa, trochę bardziej rozbudowana, ale jakbym miał wybrać co lepsze to wolę jednak trochę bardziej jedynkę. Polecam każdemu bo gry robią nadal robotę kapitalnym klimatem i świetnymi epickimi akcjami.

 

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, aphromo napisał:

Przecież tego czekania w jedynce wcale nie ma dużo, poza tym można przez ten czas skille poćwiczyć w parku, pograć w fajne gierki w salonie, zwłaszcza motory, pozbierać pokemony. 

 

 

 

Mini-gierki i cała reszta powinna być opcjonalna, a nie żeby gracz był zmuszany do wykonywania ich aby zabić czas, bo ktoś tam w firmie nawet nie pomyślał o tak oczywistej rzeczy jak zdalne przesuwanie czasu. Zgodzę się natomiast co do tego, że S2 było już grą lepiej przemyślaną, bardziej rozbudowaną i trochę ciekawszą niż jedynka. Momentami nawet dałem radę się przy niej dobrze bawić. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...