Skocz do zawartości

Zabawki dla dorosłych


MichAelis

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam temat od dronów.

od dawna o tym myslę, ale tego jest tyle, że nawet nie wiem od czego zacząć szukajac takiego drona.

ktos w tym siedzi?

na pewno zalezy mi na kamerze w miare ok do fotek i filmow. Zeby chociaż te 15min polatał.

600 zl starczy? Zupelnie ni ogarniam tematu widzac drony w media expert za 20k i 150zl

 

https://www.mediaexpert.pl/drony/dron-forever-vortex,id-728417

ten mi sie podoba

Odnośnik do komentarza

Michał Forevery odradzam, typowa chińska tandeta, latałem nim w robocie xD Steruje się nim tak sobie, choć po kilkudziesięciu minutach dało radę coś tam poświrować. Jakość kamery to też poniżej przyzwoitości, obraz rozmazany, a z tego co piszesz na tym tobie zależy. Kilka razy uderzyłem w regał, skończyło się połamaną osoną na śmigło, ale na szczęście były zapasowe. Bateria starczyła na jakieś 20-30 minut. Mamy tez Phantoma II ale to już zabawka za 1800 zł, nie ruszałem bo wolałbym nie bulić za crash test:D

Choć z drugiej strony jak masz się uczyć latać to może i lepiej na Foreverze za kilka liści niż za kilkadziesiąt;)

 

Odnośnik do komentarza

https://www.dronesdirect.co.uk/p/cp.pt.000746/dji-spark-pocket-sized-selfie-drone-alpine-white

 

Ja myslalem nad tym. Ale chcialbym sprawdzic jakosc nagrania/zdjec. HD to pewnie tylko 720p 1080p (jednak full HD), chociaz do zabawy pewnie wystarczy. 12MP do zdjec juz wystarczy. Podoba mi sie ten dron, bo ma system mijania przeszkod oraz ladowania przy poziomie baterii bliskim wyczerpaniu. Ale nie kosztuje 300pln niestety. :/

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Właśnie złożyłem zamówienie na Mavica Pro w wersji Fly More Combo. Zastanawiałem się na początku nad Sparkiem lub Maviciem Air, ale doszedłem do wniosku, że nie ma to sensu, skoro wszyscy mówią, że przesył obrazu z kamery drona na telefon przez WI-FI to dramat i obrazu częściej nie ma niż jest. Traci sens jak dla mnie taki dron, kiedy nie mam wglądu gdzie lecę i co jest przede mną.

Odnośnik do komentarza

Z tego co doczytałem, u nas można latać bezzałogowym dronem do 25kg bez uprawnień, ale kierowany musi być w zasięgu wzroku, wysokość lotu nie może przekraczać 150m, nie można latać w pobliżu lotnisk, w centrach miast, nad ulicami, nad autami, nad ludźmi.

 

Ale jeśli kupisz drona do 600g wagi,(Spark, Mavic Air) wtedy jest on traktowany jak zabawka i możesz latać w miastach.

 

Uprawnienia trzeba mieć jeśli dron służy Ci do pracy i nim zarabiasz.

 

 

 

Dziś już nie polatam, ale sam sprzęt robi mega pozytywne wrażenie. a5efbfa055aa020517058a15687c80f9.jpgeaf1bcd78761466a683c2169b29802e9.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Kurde zazdroszczę tego sprzętu, bo zakupiłem sobie w ramach sprawdzenia takie oto coś
a2e52bac3d49cd6cd893f77941c013ae.jpg

I się wciągnąłem...!

Do ceny samego drona dorzuciłem, jeden przynajmniej akumulator i ładowarka ( +165), teraz bawię się przynajmniej 24min.

Na tablecie, nie ukrywam, że nie najwygodniej jest...


Podrzucam zdjęciach z tego drona

7c47d5a21ec11422f28f2a8115a179ce.jpg








I dodam, że nie ma co kupować taniej, bo szkoda kasy, zasięg, jakość itp.... można się zrazić...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Posiadam Phantoma 3 SE i moge smialo polecic. Pomimo wszystko mam dylemat czy nie kupic sobie Mavic Air bo wazy ponizej 600gr co przydaloby sie zebym mogl "rekreacyjnie" latac sobie w miastach (oczywiscie wiem ze nie w kazdych okolicznosciach). Generalnie denerwuje mnie prawo lotnicze w polsce, bo im wiecej o tym czytam tym wiecej sie obawiam o jego lamanie. 

Myslal ktos o robieniu licencji VLOS? Licencja ta dalaby mi mozliwosc latania "komercyjnego" i latania Phantomem i innymi ciezszymi dronami powyzej 600gr w miastach. Jednak martwie ze te przepisy beda sie co roku zmieniac na gorsze i pozniej ten papierek bede mogl wyrzucic do smieci. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Tak, nadal się nim bawię. Napewno nic lepszego nie kupisz w tej cenie, ale jest jedno ale... aby wpełni poczuć DUŻO lepszą frajdę z zabawy trzeba dokupić, przynajmniej jedną baterię, hub do ładowania i pada. Co daje w sumie kwotę (100+60+130 i te 400 za drona) 700. Oczywiście można sterować telefonem i polatać ok12 min, ale mówię ja dokupiłem te rzeczy i jestem dopiero wpełni zadowolony. Dron jest solidnie zrobiony, nie jest tandetnym plastikiem. Jeśli chodzi o zasięg, to max 10m w górę, a na odległość ok40. Mało. Ma 2 prędkości, powiem Ci, że na tej większej nieźle dopiepsza :) Jakość kamery i zdjęć w miarę, nie ma tragedi. W sumie jestem zadowolony z zakupu, byłem strasznie ciekawy jak to będzie ze mną i dronami i się zaraziłem. Już pomału odkładam na coś porządnego, a mam już coś na oku

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Odświeżę temat, bo kupiłem sobie zabawkę dla dużych chłopców. Czyli model RC. Kilka lat temu, w sumie to już chyba kilkanaście będzie, miałem taką zabawkę 

 

spacer.png

 

Niestety było to chińskie gówno, które łamało się od samego patrzenia, że o jeździe nie wspomnę, odkręcić coś to też były cyrki nie z tej ziemi, śrubki były chyba w tym z plasteliny. Wyregulować silnik, bo to był tzw. "petrol" też graniczyło z cudem, no i zerowa dostępność części, choć zapewniali nas wtedy w sklepie, że problemu nie będzie. Generalnie jeśli chodzi o modele RC to zaliczyłem falstart, ale się nie zniechęciłem, pozbyłem się szajsu i postanowiłem zakupić porządny model, renomowanej firmy HPI, Baja 5T 

 

spacer.png

 

I tym już dało się pobawić i poczuć czym są modele RC. Nic się nie łamało, nawet przy dużych skokach, silnik działał bez problemów, choć jak się okazało z czasem, silniki spalinowe w modelach RC wymagają sporo obsługi i regulacji, a przy ostrej jeździe dość szybko się zużywają, choć i tak nie tak szybko jak w modelach na nitro. Tam to w ogóle jazdy są, silniki mocno wyżyłowane to i szybko się kończą. Po sprzedaniu Baji, zrobiłem sobie kilka lat przerwy do zeszłej soboty.

Miałem okazję pojeździć topowym modelem Traxxasa, Xmaxxem 8s. Tak jak poprzednie modele, samochód jest w skali 1:5, niecałe 80cm długości, większa była Baja bo miała 90, chiński szajs miał ok 70cm. 

Wracając do Xmaxxa, model jest elektryczny z silnikiem bezszczotkowym a to znaczy, że jest szybszy, mocniejszy, lepiej przyspiesza niż modele spalinowe a silnik jest bezobsługowy i się praktycznie nie zużywa, nic nie trzeba docierać, sama konstrukcja modelu jest prostsza niż w spalinie, nie ma hamulców, sprzęgła, nie trzeba biegu wstecznego, wszystko załatwia silnik, do tego ogrom części zamiennych i tuningowych. Ty tylko wkładasz pakiety i ogień.:devil:

 

Traxxas-Maxx-Now-Available-With-New-Solar-Flare-Paint-Scheme-5.jpg.25e14488fcda826e30b61c146ad3540f.jpgTRA89076-4-SLRF-4__87134.thumb.jpg.78ce4d12eb27cdc7ec00ca616dfda61c.jpgTraxxas-Maxx-Now-Available-With-New-Solar-Flare-Paint-Scheme-4.jpg.3112f81302c570da79f071076e9a5cbd.jpgTraxxas-Maxx-Now-Available-With-New-Solar-Flare-Paint-Scheme-6.jpg.bb3beed76751c673cd541648666fbab1.jpgTraxxas-Maxx-Now-Available-With-New-Solar-Flare-Paint-Scheme-1.jpg.0853db40a04589454228ba6d3e7f92a5.jpg

 

Także ten, miałem kupować kierownicę Fanateca, niestety wybór padł na tego przepięknego bydlaka. :wub:

 

 

Edytowane przez Wooyek
  • Plusik 3
  • Lubię! 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.