Skocz do zawartości

Fire Emblem: Three Houses


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie szukałem wczoraj i znalazłem:

Cytat
  • Your Renown is carried over to your new game
  • Hired Battalions remain in your possession
  • All of the merchants you unlocked in the previous game, remain unlocked in the new game
  • Your Saint Statue levels remain intact
  • You can spend Renown to purchase Professor Levels, Support Levels, Skill Levels, Combat Arts and abilities gained from Mastering Class skills
  • You can change your units appearance to various outfits used during the game
  • New Crest system unlocked

Not to mention, you can choose a different house for an entirely different story, work with different characters, there’s plenty of reasons to dive into a second play through of Fire Emblem Three Houses.

http://www.gamersheroes.com/game-guides/fire-emblem-three-houses-new-game-guide/

 

A z kolei na tej stronie jest napisane, że można zmienić poziom trudności przy NG+

https://www.rpgsite.net/feature/8750-fire-emblem-three-houses-new-game-plus-and-renown-guide

 

 

Edytowane przez estel
formatowanie
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jak technicznie ta gra niedomaga, tak od strony fabularnej pierwsza klasa. Postacie nie są płytkie jak kałuża i płaskie jak kartka papieru. Aż chce się podejść, pogadać i robić wszystko aby cały zespół przetrwał kolejną potyczkę. Co przysiądę do gry to nawet nie wiem kiedy godziny mijają. No i plusik za japoński dub (angielskiego nie potrafię zdzierżyć w większości Japońskich tytułów, aktorzy są zbyt teatralni i nie wczuwają się w rolę jak nalezy i do tego ten ich akcent....).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gram na hardzie classic mode no i zaczely sie schody.. i to dosc wczesnie, bo chyba w 5 misji od poczatku gdzie walka toczy sie

Spoiler

w podziemiach klasztoru, musze odeprzec atak rabusiow gdzie w pewnym momencie na plecy wchodzi 3 magow jako posilki wroga

Jakies rady dla nooba? Jakbym nie gral i tak kogos tracy przez magow bijacych po 14-17 dmg za lazdym strzalem.. a na moje nieszczescie strzaly oddaja po dwa ;) 

Edytowane przez czacha79
Odnośnik do komentarza

Łatwe dla fanów Fire Emblema, dość specyficznego grona ludzi. Noob zawsze może obniżyć poziom trudności podczas gry, w drugą stronę to podobno nie działa, nie można podwyższyć nagle bo ktoś jest za dobry w pakowaniu postaci i np. w połowie gra by go zaczęła nudzić.

 

W tej grze można naprawdę bardzo mocno wpłynąć na to, jak silne są twoje postaci, więc ta sama walka dla jednej osoby będzie łatwa, dla innych trudna, to nie jest wyizolowane, zależy jak i ile pakujesz itd. Nie ma jednej opcji z góry do polecenia, czy normal czy hard.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ja jestem w 7 chapterze i na hardzie jest za prosto. Mam nadzieję że jak zacznę drugi przejście to lunatic już będzie. 

 

Co do czasu gry to zależy pewnie od stylu gry. Ja tam łażę po akademii, czasem robię restart itp. I mam ponad 21h na liczniku a z restartami z 25h. IMO z 50h na jedna ścieżkę wyjdzie. 

 

Ale jestem zdziwiony jakością większości supportow oraz fabuły. Jest na prawdę nieźle. Co prawda na razie jakichś twistów nie ma.

 

Co do poziomu trudności - podstawa to: wykończenie wrogów słabszymi postaciami żeby zostały expa, dbanie o wysoki Level profa bo mamy więcej okazji na szkolenia i walki, mniej więcej określenie kim dana postać na master classie będzie. A podczas walki stawanie tuż przed zasięgiem wroga (można podswietlic pole albo kimś kto jest tankiem.

No i oczywiście Byleth jest najlepsza postacią do czyszczenia plansz z przeciwników.

 

Z minusów: gra na hamdheldzie jest gorsza, przez czcionkę ale także rozmiar postaci w walce. Niezbyt ciekawe lokalizacje. Chyba tylko ta z teleportami była czymś nowym. Czasem nie wczytują się postacie, jest jakieś dziwne "ząbkowanie" i dropy. 

 

Ale dla mnie to goty. 

Odnośnik do komentarza

No i skonczone, wymaksowane supporty i wiekszosc skilli na ktorych mi zalezalo na danych postaciach i elo.

 

Fabula swietna, chociaz antagonisci troche po macoszemu potraktowani, takie randomy bym nawet powiedzial koniec koncow, konkluzje mialem dosc satysfakcjonujaca, chociaz kilka pytan pozostalo bez odpowiedzi, kilka dosc kluczowych pytan.

 

Pora przygooglowac czy to bedzie rozwiazane na innych sciezkach czy po prostu zapomnieli o tych watkach.

 

Ale jedno jest pewne, chwilowo mam dosc, ostatnia walka mnie porzadnie zmeczyla i zanim zdecyduje sie na NG+ troche wody w wisle jednak uplynie.

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, blantman napisał:

Naprawdę ktoś z was brał blue lions? Wydają się najnudniejsi i najbardziej anime kopiuj wklej z ich wszystkich. Taka banda stulejarzy:) 

 

CHyba dawno animców nie oglądałeś twierdząc tak o Blue Lions a nie o Black Eagles czy Golden Deer. Ich historie są ciekawe, postacie są wielowymiarowe jak tylko ich historię się rozwiną. Kolejna ważna cecha to normalne imiona i normalny wygląd tychże postaci. Największa banda stulejarzy to Golden Deer, tam masz wypisz wymaluj współczesne animcowe postacie w najgorszym tego wydaniu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, blantman napisał:

Naprawdę ktoś z was brał blue lions? Wydają się najnudniejsi i najbardziej anime kopiuj wklej z ich wszystkich. Taka banda stulejarzy:) 

 

Z tego co wyczytalem po opiniach osob ktore przeszly 3 sciezki to BL maja najlepsza warstwe fabularna, nie moge sam ocenic bo tylko BL skonczylem, ale bylem zachwycony.

 

A dla stulejarzy sa oczywiscie Black Eagles, czyli taki waifu harem.

Odnośnik do komentarza

Ja wybrałem Black Eagles ze względu na to, że niby są bardziej oparci o magię, ale to co Edelgard chce zrobić brzmi ciekawie. Jestem w 8 chapterze i na razie w większości zgadzam się z jej postulatami co mi się rzadko zdarza w gierkach. Zobaczymy jak będzie dalej, bo słyszałem że Edel może stać się trochę bardziej ekstrymalna ;)

Odnośnik do komentarza

ja chcę black eagles na drugie przejście sam wybrałem łuczników bo pasują do mojego stylu gry. Gram zawsze raczej starając się z dystansu zmiękczyć przeciwnika zanim się zbliżę. 

 

P.S.:pawel:

Spoiler

ifToX5c.jpg

 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.