Skocz do zawartości

Desperados 3


dr skrzynia

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Amer napisał:

U mnie odwrotnie  - odpuściłem totalnie Lasty 2-gie na rzecz D3 właśnie. Rozpisywać się nie ma co, gra jest po prostu świetna - przemyślana, wymagająca i w cholerę długa. Zmusza do kombinowania, a dodatkowo każdą z dostępnych misji można rozkminić na przynajmniej kilka sposobów. Polecam z całego serca.

Dłuższa od shadow tactics? Mam nadzieję że jest więcej misji gdzie jest cała ekipa - dla mnie to byla wada ST, gdzie takich misji było bodajże jedna albo dwie.

Odnośnik do komentarza

Jestem w misji gdzie spotykamy piątą postać i powiem Wam, że trochę się zdziwiłem, gdy poznałem jej umiejętności.. a co Wy o niej sądzicie?

 

Spoiler

chodzi mi o to, że chyba w żadnej z poprzednich gier tego typu nie było magicznych zdolności (ale mogę się mylić..)

 

Odnośnik do komentarza

Zacząłem właśnie grac po skonczeniu tlou 2. Nie wiem co się stało od czasu Shadow Tactics, ale grafika zbrzydła. Jest zbyt jasna i pstrokata na moim tv (mimo gammy na 50%, tak ze pistoletu na ekranie testowym nie widać nawet), oczoje.bna, ponadto strasznie migotają wszystkie cienkie elementy (trawa, cienie), a tekstury np. gór są obleśne. Na dzien dobry taka jedna wielka pomarańczowa sraka, gdy Shadow był schludny, gładki, dość stonowany.

 

Za to sterowanie jak w Shadow, wiec od razu jak w domu. Badam dalej.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Też od dzisiaj pykam, bo tlou2 pękło i odczucia mam podobne, chociaż z grafiką to takiej tragedii nie ma. Ale lepiej by było chyba na monitorze to ogrywać. Taka specyfika gry. Póki co mam wrażenie, że sporo rzeczy  jest do nauczenia się odnośnie gameplayu. Ogrom możliwości.  

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Na szczescie zaprawiłem się w Shadow, więc po pierwszej godzinie mam wrażenie, że poki co wszystkie mechanizmy są żywcem wzięte stamtąd i dobrze znane:

- planowanie taktyki w showdown mode

- rzucanie przynętą, nożem

- ogólnie konfiguracja przycisków.

 

Co jest dobre, bo nauka była ograniczona do minimum.

Odnośnik do komentarza

Cos w tym jest. Poza tym miałem chyba zbyt duży kontrast ustawiony i to co w TLOU2 dawało fajny obraz, tu uderzyło pomarańczową kupą zamiast tekstury skał. Juz się oczy przyzwyczaiły, ale i tak nie dać antyaliasingu w takiej prostej wizualnie gierce, to lekka lipa. Przez to ma się wrażenie ziarnistości i niskiej rozdziałki.

 

Na razie bardzo mi pasuje gameplay. To odrobinę wyewoluowany Shadow tylko na dzikim zachodzie, a poza tym wszystko co tam się nauczyłem robię tutaj (na tę chwilę, zobaczymy co twórcy wymyślili w dalszych etapach).

 

Fajny motyw po skończeniu misji, w którym Gmoch-style możemy zobaczyć całe przejście levelu na schemacie.

 

Nie rozumiem tylko jak interpretować Alarm Zones (d-pad w lewo plus trójkąt). Są niebieskie, fioletowe, czerwone, zielone i chyba jeszcze jakieś. Tutorial chyba nic nie wspominał, a np. strzał z pistoletu w strefie niebieskiej wywołuje alarm, wiec nie kumam reguły.

 

edit: ok w kolejnej misji wyjasnili, ze zielone to tereny cywilne, gdzie nie atakują. Poki co jeszcze liczę na wyjasnienie w grze innych kolorów.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Sam ze sobą dyskutuję, ale no sztosik ta gra xD. Szkoda, że tak mało popularna w mediach, bo oceny zbiera świetne. Misje są tak fajnie przygotowane, że jest jak kombinować, a czasami jak dobrze ustawi się taktykę to morda się cieszy przy pięknie zsynchronizowanej akcji całego zespołu. Przyczajka trzema postaciami w 3 różnych miejscach, tu rzut nożem, tam zwabienie wroga, tu strzał ze snajperki i wszystko pięknie zgrane. IMHO doskonale gra się padem (chyba dużo trudniej byłoby sterować kursorem za pomocą gałek).

 

Szkoda, że tego gatunku jest tak niewiele na konsole - czekam na Commandos 2 HD Remaster, a z tego co widzę, będzie w pakiecie z inną strategią.

ps4.jpg

 


Ano i jak oczy się przyzwyczaiły, to potem grafika wygląda już bardzo ładnie - miasteczka, lasy. Tylko ten początek był taki srakowaty, bo pomarańczowe skały wyglądały okropnie na świeżo po TLOU 2 xd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

Shadowa kiedys kupilem na spontanie i leżał w folii z rok. Początkowo nawet nie wiedziałem, że to Commandos-like. Po jednej-dwoch misjach wpadłem jak dziki i chcę więcej takich gier.

 

W D3 zostały mi chyba 4 misje plus jakieś challenge, jak coś to :ogor:

Ja na pewno w to zagram ale dopiero jak odrobinę stanieje. W takie gry gram tylko na kompie i już dodane na steam do wish listy. Jak będzie pierwszą przecena 25% biorę bo wcześniejszą ich gra mnie oczarowała. Cieszę się że tak fajnie wyszła ta gra. No ale dysk SSD i myszka to dla mnie mus więc poczekam. 

  • Plusik 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...

Gra ktoś? No nie powiem, że jest fajnie zrobione i nawet sterowanie jest spoko. Tylko te okienko zapisywania jest zdeko irytujące, który Ci spami kiedy ostatni raz zrobiłeś. Da się to jakoś wyłączyć? Powrót po tylu latach do gry, to coś wspaniałego, gdzie za gówniaka grałeś w poprzednie części na kompie, takie fajne czasy RTS z Commandos, Robin Hood, czy wyżej wspomniany Desperados. 

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
21 minut temu, Faka napisał:

Gra ktoś? No nie powiem, że jest fajnie zrobione i nawet sterowanie jest spoko. Tylko te okienko zapisywania jest zdeko irytujące, który Ci spami kiedy ostatni raz zrobiłeś. Da się to jakoś wyłączyć? Powrót po tylu latach do gry, to coś wspaniałego, gdzie za gówniaka grałeś w poprzednie części na kompie, takie fajne czasy RTS z Commandos, Robin Hood, czy wyżej wspomniany Desperados. 

Takie gierki są jak złoto. Takie relikty przeszłości tak jak i hitman. Z przyjemnością się w nie gra po tych open worldach. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, LiŚciu napisał:

Jak Desperados ma się do Shadow-a? Podobnie? Shadow mnie troche znudził a z kolei Commandosy ddo tej pory mnie jarają. 

 

Jedno i drugie podobne i jednakowo dobre moim zdaniem. W D3 dochodzi nowa klasa postaci, ktora otwiera nowe perspektywy do likwidowania wrogów. 

 

Commandos 2 HD chcialem na PS4, ale jak poczytałem o ilości bugów na konsoli to odpuscilem.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, _Red_ napisał:

 

Jedno i drugie podobne i jednakowo dobre moim zdaniem. W D3 dochodzi nowa klasa postaci, ktora otwiera nowe perspektywy do likwidowania wrogów. 

 

Commandos 2 HD chcialem na PS4, ale jak poczytałem o ilości bugów na konsoli to odpuscilem.

Od bugów gorsze wybielanie szwabów 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.