Skocz do zawartości

Animal Crossing: New Horizons


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Co mogę sprzedawać bez problemu? Rozumiem, że do muzeum oddaję ryby, owady i morskie stworzenia, czy małże, korale itp. się do tego nie zaliczają? Owoce mogę sprzedawać normalnie (tak, wiem o większej wartości owoców na obcych wyspach)?

Odnośnik do komentarza

Do muzeum oddajesz tylko pierwszą sztukę każdego złapanego gatunku, każdą kolejną możesz sprzedawać (choć niektóre są fajnymi elementami dekoracyjnymi). Małże i koralowce też sprzedawaj (jeśli się dublują z tym, co już oddałeś do muzeum, bo pierwszą sztukę standardowo do Sowy), generalnie wszystko co wyłowisz podczas pływania jest do opchnięcia, poza perłami, które są do craftowania przedmiotów i na tyle rzadkie, że nie warto sprzedawać. Złota z kamieni też nie polecam sprzedawać. Owoce opychaj, chyba że coś sobie z nich wycraftuj.

Odnośnik do komentarza

Z tych muszli Blathers przyjmuje tylko to co wyłowisz nurkując to co ocean wypluwa na plażę to nie, na początku gry kiedy postanowi zmodernicować namiot na pełnoprawne muzeum nie będzie przyjmował nic dopóki budowa nie zakończy się ale to uprzedzi cię, że planuje przerwę.

Muzeum jest za(pipi)*ste warto wszystko tam oddać, a jeśli jakiś zwierzak albo ryba mocno się spodoba to warto sobie zostawić po trzy okazy danego stworzenia, kto wie, może pojawi się ktoś kto będzie potrafił stworzyć z nich figurkę potwora?

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, beardo0 napisał:

Rodeo, Ozzie to lazy villagers, a Dom, Buck, Pierce są jock (sports & bodybuilding) i nie dogadują się z lazy np

 

U mnie nie było jak na razie konfliktów


Czyli każdy rozbitek ma osobowość. To dobrze. U mnie czasem dyskutują niektórzy a nawet się disują, jedni sprawiają nieładne wrażenie wyższych od innych i nie mówię tu o centymetrach. Na szczęście u mnie na wyspie jest jak w zespole Wu-Tang Clan, tylko śmierć pozwala opuścić szeregi drużyny. Nie wybieram rozbitków, kto pierwszy ten lepszy ale to przygoda na dobre i na złe i tyle o tym (:

Zbudowałem też na szczycie jednej górki miejsce, do którego nie ma dostępu bez niszczenia terenu, jak który rozbitek będzie nieznośny to trafi tam na kwarantannę, będzie nauczka

Odnośnik do komentarza

Wczoraj nocą wpisałem w wyszukiwarce Nook Shopu „light” żeby sprawdzić czy mam światła podłogowe w katalogu a dzisiaj zatrzymuje mnie Canberra i pyta czy nie zgubiłem / potrzebuję latarni?

Dzisiaj w nocy wpisuję private jet, albo chociaż Bugatti

 

(ciekawe czy gdybym wpisał pełną nazwę floor light dostałbym dokładnie ten przedmiot a nie tylko taki, który daje światło)

Odnośnik do komentarza

Pytania:

- Czy ścięte drzewa odrastają? Jeśli tak, to ile to zajmuje czasu? Nie lepiej jednak opukać kamienną siekierą i mieć nowe zasoby już na drugi dzień?

- Czy zwiedzanie innych wysp w śnie służy tylko zwiedzaniu (o uploadzie swojej wyspy i bileciku za 5 kafli bellsów wiem)? 

 

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, Rozi said:

Pytania:

- Czy ścięte drzewa odrastają? Jeśli tak, to ile to zajmuje czasu? Nie lepiej jednak opukać kamienną siekierą i mieć nowe zasoby już na drugi dzień?

- Czy zwiedzanie innych wysp w śnie służy tylko zwiedzaniu (o uploadzie swojej wyspy i bileciku za 5 kafli bellsów wiem)? 

 

 

1) nie, musisz posadzić "sapling" i zajmuje jakieś 5 dni żeby wyrosło, kamienie najlepiej opukać tylko, żebyś nie musiał szukać gdzie respawn zrobiły następnego dnia, chyba ze chcesz się pozbyć wybudować cos innego w tej lokalizacji

 

2) w snie, tak tylko do zwiedzania, można zwiedzać 24/7 nawet kiedy nie ma tego użytkownika online 

Odnośnik do komentarza

Nie odrośnie. Jeśli chcesz drewna wal siekierą kamienną tak by nie zabić. Drzewa ścinaj tylko jeśli chcesz się ich pozbyć na zawsze a nie chcesz marnować owoców na wyrywanie łopatą drzew z korzeniami (tak wyrwane drzewo można przesadzić w inne miejsce). Oprócz tego na pniu siedzą czasem robaki, które nie siedzą w innym miejscu i np. obok pnia wyrastają grzyby teraz w sezonie.

Jeśli chodzi o drzewa to warto zostawić sobie około 10 zwykłych bezowocówek, każdego dnia mamy z nich 5 gniazd os, kilka drzew wypluwa złoto a dwa - przedmioty.

Edytowane przez Ali G
Odnośnik do komentarza

Odnośnie drzew.

Najlepiej je opukać kamienną siekierką. Nie zetniesz drzewa i nigdy nie zrobisz mu krzywdy - a materiały (drewno x3) dostaniesz.

Drzewa ścinasz tylko w dwóch przypadkach:

a) chcesz mieć pieniek do siedzenia/postawienia na nim jakiejś dekoracji;

b) chcesz się drzewa z jakiegoś powodu pozbyć - wtedy goły pieniek możesz wykopać łopatą. Całego drzewa już nie wykopiesz, chyba że wcześniej zjesz jakiś owoc - wtedy przenosisz w kieszeni całe drzewo i możesz je przesadzić bezpośrednio w dowolne miejsce.

 

A odwiedzanie wysp we śnie to nie wiem. Nie korzystałem w sumie, bo ten update wszedł gdy już z rzadka zaglądałem na wyspę.

 

Odnośnik do komentarza

Jutro Turkey Day, przyjedzie (przyleci?) jakiś gość i będzie gotował, a my mamy dostarczyć mu skladników na dania, wczoraj w nocy wpisałem acnh w yt jak co noc i znalazłem taką ściągawkę wymaganych przedmiotów:

 

https://youtu.be/9JABQiX4X9E
 

Consider yourself truthed.

Niech każdy w zgodzie ze swoim sumieniem teraz zdecyduje, czy można odmówić Pascalowi scallopa. Ja szukałem następnej (dlugo), Pascal, my man

 

Mój Beastland obchodził kilka dni temu miesięcznicę i fajnie się obserwuje ten rozwój, 1/3 wyspy gotowa (osiedle rozbitków [the others], plus muzeum w zaginionym parku), 1/3 w powijakach (moje cztery kąty, miniwodospady plus aleja konsumpcji), 1/3 pustostan (zrobię tu chyba jakiś wodny labirynt na wyżynach) a to po miesiącu obfitym w granie.  DWA razy przenosiłem 8 domów rozbitków bo było niesymetrycznie a i tak jest źle xD. Dziś przyjąłem 10 rozbitka, mamy komplet. Bez marudzenia kto ładniejszy kto brzydszy, uczciwie kto pierwszy ten lepszy, aczkolwiek, muszę powtórzyć - Dom tu rządzi i panuje

 

A wczoraj zauważylem, że zegar z kukułką wybija godzinę xx:00 xx razy. Szczegóły!

Edytowane przez Ali G
Odnośnik do komentarza

Trzeba mieć plan, inaczej wygrywa druga zasada termodynamiki, czyli bajzel (:

Najgorzej podpatrywać innych, bo można nieodzobaczyć, obejrzalem np. kilka odcinków Briana Altano z IGN gdzie zaprasza znane osoby do zaprezentowania swojej wyspy i po tym nie chcę więcej oglądać:

 


Moja wyspa lepsza i tak (wiadomo, że nie)

Edytowane przez Ali G
Odnośnik do komentarza

Jutro zima. Czujecie to? Słyszycie? Marciny? Ciekawe jakie zwierzęta będą, jakie roślinki (o ile jakieś będą), czy owoce będą rosły? I czy wrzucą na sklep jakieś zimowe ciuchy, bo kurtka, jakieś buty ciepłe i czapka by się przydała. No i ozdoby świąteczne. Ciekawe, czy jakiś Mikołaj do nas przyjdzie 6 grudnia?

Odnośnik do komentarza

Woda i śnieg to dla mnie najlepsze co oferują gry wideo, kiedy jest to zrobione dobrze. H2O w New Horizons jest na najwyższym poziomie jeśli śnieg temu dorówna to czekam na to jak na lato, zimowa zapowiedź wygląda obiecująco, będą bałwany, na mojej wyspie co najmniej dwa. Piękna sprawa.

 

przy okazji pytanie:

Czy to w ogóle jest takie coś, możliwe, by mieszkaniec bez mojej ingerencji lub wiedzy opuścił wyspę na własną rękę? Czytałem, że nie ale nie można wierzyć informacjom w internecie, dlatego zapytam tu?

A i drugie. Za chwilę kupię sobie w prezencie Nintendo Online, jeśli otworzę bramę na lotnisku to ktoś normalnie może przyjść i ukraść mi moje dwie godzille czy jestem bezpieczny? Potrzebuję brakujące owoce więc chyba będę musiał otworzyć Beastland dla zwiedzających?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...