Skocz do zawartości

Xbox Scarlett - przecieki, przewidywania


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MYSZa7 napisał:

Ale co Ty Bartek z Daddim takiej wścieklizny dostaliście? Miałem inne oczekiwania i tyle. Dla mnie MS mógł zyskać fajną przewagę, gdyby ujawnił trochę więcej. A Sony na ten moment nic nie musi, szczególnie po wczoraj. To oni zdominowali rynek, choć coś czuje, że ta pewność siebie może ich trochę zgubić.

Pod względem sprzedaży konsol Ms i tak nie ma szans z Sony, cokolwiek by nie zrobił i czego nie zapowiedział;) obie korporacje walczą teraz o co innego 

Edytowane przez ASX
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, MYSZa7 napisał:

Ale co Ty Bartek z Daddim takiej wścieklizny dostaliście?

xD

 

Jestes albo przewrażliwiony albo nie wiem co, bo najpierw sam prowokujesz trochę durnymi tekstami a jak ktoś ci odpowiada argumentami, że nikt chyba jeszcze nie pokazywał wyglądu konsoli i calej specyfikacji rok przed premierą to piszesz o wściekliznie. Przedstawiłem ci tylko argumenty jak ja to widzę, możesz być zawiedziony masz do tego pełne prawo ale ja od czasu przecieków na temat konfy wiedziałem, że ma być to w stylu zapowiedzenia Skorpio. 

 

Ot gadanko na temat tego, że robią konsole słuchając graczy i developerów i tyle

 

 

Moim zdaniem fajnie, że też przy okazji Scarlett powiedzieli, że konsola się skupia na tym co ma robić najlepiej czyli odpalać gierki. Wiedzą, że zyebali tak potęznie zapowiadając Xone, dorzucając jakies durne patentu typu brak używek, always online czy kinect 2.0 i tego typu zapewnień aby odbudować zaufanie graczy będzie więcej. Jasne PR zagrywka ale jako potencjalny konsument wiem, że nie porzucą mnie z moimi grami na koncie, z akcesoriami ktore do tej pory kupiłem itp i ja to po prostu szanuje, nie muszę wiedzieć jak wyglada konsola bo i tak ją kupie bo odpowiada mi wizja Microsoftu, tak jak pewnie wielu graczy w przeciwnym obozie rzuci się na nową konsole Sony bo dla nich wizja japończyków jest bliższa. 

 

Odnośnik do komentarza

Nikt tu nie ma wścieklizny, każdy ogarnięty gracz wiedział że to będzie zapowiedź w stylu scorpio i tyle. To jest bardzo bezpieczna zajawka nextgena od MSu a konkrety najwcześniej na wiosnę.

Pierwsza zapowiedź XO to był dramat....tv,tv,tv i inne bzdury.

 

Ciekawe czy MS zainteresuje się VR na poważnie czy olali temat przez Hololens i małą popularność PS VR.

Odnośnik do komentarza

Nie spodziewajcie się procentowych różnic w stylu X1X a Pro. Konsole będą bardzo zbliżone do siebie. Patrzyłbym jednak na sytuację z dwoma konsolami od MS. Wszystkie plotki i brak informacji od MS związanych z Lockhartem sugerują, że plany co do niego mogły się zmienić. 

Byłaby to pozytywna informacja dla devów i duży ból głowy dla MS (bo nie ma szans na trafienie w target Anacondy).  Design SoC zresztą jest na 100% zamknięty. Teraz wszystko rozchodzi się o ostateczne zegary i ewentualne zmiany w ramie (np. w renderze Scarlett widać samsungowe 1GB i 2GB o prędkości 14Gb/s, ale w ograniczonej produkcji są już 16Gb/s - takie zmiany można zrobić nawet na kilka miesięcy przed produkcją).

Zwykle na 16-18 miesięcy przed premierą, Devkity są bliskie ostatecznej mocy konsoli. I mówię tu w zasadzie o przełożeniu 1:1.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli obie konsole wyjdą w tym samym czasie i będą miały taką samą cenę (a stawiam że PS5 podbije do 500$) to nie widzę powodów żeby obie konsole różniły się jakoś bardzo mocą. 

 

Osobiście cieszę się że obie firmy idą w czysta moc, nowoczesne procki i dyski SSD, a nie biorą już wyścigu kto zrobi lepsza kamerkę czy dildosy.

Edytowane przez hav7n
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Hendrix napisał:

Wszystkie plotki i brak informacji od MS związanych z Lockhartem sugerują, że plany co do niego mogły się zmienić. 

Byłaby to pozytywna informacja dla devów i duży ból głowy dla MS (bo nie ma szans na trafienie w target Anacondy)

W sensie, że m$ zamierza jednak zrezygnować ze słabszej/tańszej wersji konsoli? Bo przy sony chyba jest pewne, że na premierę next genów planują jedną specyfikację sprzętu (nie biorę tutaj pod uwagę, że mogą się pojawić zestawy z różną pojemnością dysku)? Też mam nadzieję, że obie konsole będą do siebie bardzo zbliżone i devi multiplatform nie będą musieli tworzyć gier z myślą, że na rynku jest jeszcze konsola z mniejszą mocą ("lockhart").

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Najlepiej jakby całkowicie olali facika i S-kę, a przez najbliższe dwa lata skupiali się tylko na Scarlett i Scorpio, ale na chum ja liczę? :usmiech: Całkowicie kłóci się to z ideą ciągłości Xboxa jako platformy.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, MBeniek napisał:

W sensie, że m$ zamierza jednak zrezygnować ze słabszej/tańszej wersji konsoli? Bo przy sony chyba jest pewne, że na premierę next genów planują jedną specyfikację sprzętu (nie liczę, że mogą się pojawić zestawy z różną pojemnością dysku)? Też mam nadzieję, że obie konsole będą do siebie bardzo zbliżone i devi multiplatform nie będą musieli tworzyć gier z myślą, że na rynku jest jeszcze konsola z mniejszą mocą ("lockhart").

 

5 minut temu, suteq napisał:

No na E3 mówili raczej o next genie jako o jednej konsoli aniżeli dwóch więc obstawiam, że będzie jedna i w sumie dla mnie spoko. Tą słabszą będzie przecież XOX. 


Tak, stosunkowa cisza i jeżyk w wywiadach sugerujący jedną konsolę, plus Richard Leadbetter (Technology Editor w Digital Foundry, mający zawsze dobre kontakty w MS) wspominający o tym, że devom nie podobała się wizja słabszej wersji Scarlett. Oczywiście na razie to dywagacje i język pr od MS jest celowo nie do końca jasny, więc ewentualne potwierdzenie nastąpi pewnie dopiero w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza

Obecne konsole i tak będą wspierane przez następne kilka lat więc nie dziwię się że wrzucenie jeszcze jednego sprzętu nie podeszło devom. Stawiam że 2-3 lata po premierze doczekamy się konkretnej obniżki ceny/wersji slim nexgenow I nowej wersji premium jak to miało miejsce przy premierze PS4 Slim I Pro. Wtedy konsole obecnej generacji na dobre odejdą do lamusa (i dobrze).

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

Wersje premium będą realne tylko jeśli proces produkcji 3nm da wymierne korzyści, na razie Samsung jako jedyny planuje 3nm już w 2021 roku (ale pierw to będzie rynek mobile). Zastanawiam się też nad marketingiem wersji premium. W tej generacji był nacelowany w nowych posiadaczy TV 4K. Przyszła generacje też zostanie w tej rozdzielczości (i spodziewam się jeszcze szerszego zastosowania technik checkboardingu/temporal injection/dynamic resolution). Wersje premium przyszłyby za wcześnie na 8K, zresztą to będzie nierealny target jeszcze dłuuuugo (imo w ogóle). Na wykorzystanie ray-tracingu do pełnych scen to samo.

Dochodzą też ceny konsol nowej generacji,  obydwie będą sprzedawane ze sporą stratą (nawet przy cenie 499$), szczególnie jak wejdą taryfy wymyślone przez Trumpa, wtedy spodziewam się długiej generacji z podstawowymi konsolami. Podsumowując: dla mnie za wcześnie na rozmowy o wersjach premium. Jeśli technicznie będą opłacalne, a rynek będzie wykazywał chęci na nie, to będą. Jak taryfy zostaną na dobre, przejście w 3nm nie da odpowiedniej zwyżki mocy, a ekonomia światowa spowolni bardziej, to ich nie dostaniemy :v

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...