Skocz do zawartości

Xbox Scarlett - przecieki, przewidywania


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby rzeczywiście różnica była tylko w rozdzielczości, to ja bym wolał porządny monitor 1440p z lockhartem, bo nie potrzebuję dużego telewizora 4k w tym momencie. Pomysł może i byłby dobry w teorii, ale założenie, że devi w następnej generacji będą celowali w każdej grze w "czyste" 4k jest nonsensem. Jestem pewien, że będą się bawić w checkerboarding i inne tajemne techniki i wtedy ten lockhard nawet tego 1440p nie wyciągnie.

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, creatinfreak napisał:

Kto kupi Lockharta? Przecież będzie można mieć xbxa na telefonie albo bestie anaconde pod tv. Jakoś nie widzę na niego miejsca w tej chwili.

Osoby które kupują Xa bez napędu i spory % którym Ska czy ps4 slim wystarcza do fifki i kilku gier rocznie. 

 

Jeśli faktycznie taka ma być specyfikacja lockharta czyli właściwie różnica rozbije się o GPU i rozdzielczość w grach to nie wydaje mi się taki zły pomysł ze strony MSu, mieliby dwie konsole pewnie po 300-350$ i 500$

 

Co ciekawe według tych plotek taktowanie procka ma wynosić 3.5Ghz...te specyfikacja z ''plotek'' Anacodny robi mocno, zobaczymy ile z tego będzie prawdą.

Odnośnik do komentarza

Mi to wygląda na kontrolowany leak w celu zbudowania hajpu, Windowscentral to redakcja (jak sama nazwa wskazuje ) z Microsoftem, a ich powiedzmy to "wyciek" niemal od razu potwierdzili inni dziennikarze (jak np. Tom Warren).

 

Domniemana specyfikacje wyglądają na potężne. Nawet Lockhart ze względu na to że różnica skupia się głównie na słabszym GPU, powinien dostarczyć równie rozbudowanych, szczegółowych światów, z równie rozbudowaną fizyką i ilością postaci na ekranie co na mocniejszych wersjach konsol (Anaconda i PS5), a różnica odbije się pewnie tylko na niższej rozdzielczość. Dobre wyjście dla tych którym nie zależy na natywnym 4K czy 8K oraz nie potrzebują wbudowanego napędu.

 

Anaconda wygląda z kolei na beatie dla największych pasjonatów, ci którzy liczą że będzie dostępna w cenie 300 lub 400 USD srogo się rozczarują

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Marketingowym samobójstwem byłoby gdyby Scarlett miała być droższa od PS5 o te 100 USD, a stawianie Lockharta Vs PS5 (cenowo) to poziom Mattricka.

W jakims wywiadzie Spencer podkreslal, ze zdaja sobie sprawe iz cena Xbox One nie byla zbyt atrakcyjna w porownaniu do konkurencji i niby nie popelnia juz tego bledu.  Pozyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ASX napisał:

a różnica odbije się pewnie tylko na niższej rozdzielczość


Nie, to nie tylko rozdzielczość,  mniejsza ilość ramu, to też i mniejszy bandwidth na przesył danych z pamięci, a to pociąga mnóstwo innych rzeczy ze sobą. Nie mówiąc o już o tym, że oznacza to kolejną platformę, na którą devsi muszą optymalizować gry* (i projektować za w czasu z myślą o tych *4TF z, na serio - pisałem już wcześniej, nie znam kogokolwiek robiącego gry, kto jest zadowolonego z tego pomysłu).


* cross-gen będzie oznaczać: Stadia, Xbox One, Xbox One S, Xbox X, Xbox Lockhart, Xbox Scarlett, PS4, PS4 Pro, PS5 i PC [*]

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, bebbop napisał:

W jakims wywiadzie Spencer podkreslal, ze zdaja sobie sprawe iz cena Xbox One nie byla zbyt atrakcyjna w porownaniu do konkurencji i niby nie popelnia juz tego bledu.  Pozyjemy, zobaczymy.

 

40 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Marketingowym samobójstwem byłoby gdyby Scarlett miała być droższa od PS5 o te 100 USD, a stawianie Lockharta Vs PS5 (cenowo) to poziom Mattricka.

Dlatego planują zrobić możliwe najtańszego i jednoczesnie najmocniejszego nextgena na rynku. 

 

Zamiast jednej konsoli próbującej zadowolić wszystkich, dwie wersje i zostawienie wyboru graczom

 

 

 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Marketingowym samobójstwem byłoby gdyby Scarlett miała być droższa od PS5 o te 100 USD, a stawianie Lockharta Vs PS5 (cenowo) to poziom Mattricka.

Scarlett 500$

Ps5 400$ 

Lockhart 300$

 

A różnice między Scarlett a Lockhart na papierze wyglądają na dużo mniejsze niż X a Fat

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Ukukuki napisał:

No te 4TF z czasem to się stanie pewnie maszynką do indyków/stramingu xd

 

tylko że te 4TF są znacznie wydajniejsze niż to co oferuje dzisiaj Xbox One X który ma 6TF. Pod względem architektury Lockhart  zapowiada się na nextgena, a pisanie że to maszynka do streamingu czy indyków to chyba jakaś forma trollingu?

 

Zresztą lockhart został pewnie zaprojektowany tak a nie inaczej żeby z czasem zastąpić wysłużone xboxy one s na farmach azure do streamingu z chmury

 

 

 

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, 20inchDT napisał:

No nie wygląda to kolorowo. Wystarczy pierwsza gra Naughty Dog i pokaz graficznych możliwości bez kuli u nogi 4tf i mają pozamiatane.

No ale ej, w reklamach i na pokazach będą pokazywac wersje gierek  z Xbox500$, przecietny człowiek pobiegnie do sklepu, kupi Xboxa300$, bo czym się będzie różnił, literką w nazwie, a w domu włączy i większość nieogarów pewnie nawet nie zobaczy różnicy.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, ASX napisał:

tylko że te 4TF są znacznie wydajniejsze niż to co oferuje dzisiaj Xbox One X który ma 6TF.

 

Możesz mi to wytłumaczyć bo ja takich tematów zbytnio nie ogarniam.

 

25 minut temu, ASX napisał:

zapowiada się na nextgena, a pisanie że to maszynka do streamingu czy indyków to chyba jakaś forma trollingu?

 

 

Nie to tylko moja opinia :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...