Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Snake_Plissken napisał:

Czy mi się wydaje czy do konsoli będzie można podpiąć naraz 3 dyski M.2 2230?

 

 

Tu widać sam slot (na Twoim zdjęciu to będzie "od siebie"). Jest kilka miejsc na śruby, żeby była obsługa dysków różnego formatu (liczby to długość dysku w mm, swoją drogą fajnie przemyślane, bo większość laptopów obsługuje tylko 1 format), ale wejdzie tylko 1.
spacer.png

Edytowane przez tata_arek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Moldar said:

Jak to z tym ekstra dyskiem? Nie będziemy ograniczeni jak w xboxie i będzie można kupić w teorii dowolny?

Podobno "dowolny" zatwierdzony i spełniający wymagania co do prędkości. 

 

Obie konsole mają je bardzo drogie i ja osobiście w ogóle nie rozważam nawet takiego zakupu. 

Do ps4pro mam 500gb ssd i w zupełności mi starcza. 

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, Moldar said:

No to spoko, jest szansa że ceny poleca, bo jakby był customowy to pewnie bez szans.

Ceny polecą, ale na dzień dzisiejszy szybki nvme pcie4.0 2TB kosztuje podobnie, co ps5. 

 

Ja tam jestem OK, by na dysku mieć 10 gier i sobie reinstalować to co chcę. 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

Super konsolka sie prezentuje. Wymienne panele daja nadzieje na niezły custom indywidualny. Lubie furke zmieniać sobie z wyglądu to będe mógł tez konsolke. Do tego chyba spoko sprawa z dyskiem wlutowanym w płyte bo ponoć może być jeszcze szybciej gdy jest omijana magistrala, plus ta rozbudowa jak za 2-3 lata zacznie doskwierac brak miejsca. 

No i dobrze że odprowadzenie ciepła jest z tyłu bo miałem obawy że będzie z przodu i na górze (sugerowały to kratki między białymy panelami ale tu będzie chyba zaciągane powietrze) bo nie trzeba będzie kombinować w szafce żeby jednocześnie dobrze skierować odprowadzanie ciepła i dostęp do napędu. Jakoś nie zarejestrowałem tego wcześniej na pokazach bo głównie konsola z przodu i z boku była prezentowana. Klasa sam w sobie:)

 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Jeżeli tak jest, a nie sądzę, to z tej samej przyczyny, z jakiej Apple łączy podzespoły w swoich sprzętach - po to, by użytkownikom było trudniej ingerować w produkt. Jeśli chodzi o dysk, to większe znaczenie ma tutaj protokół nvme, a nie forma instalacji. 
Jeny zobacz sobie sam a nie "jeżeli". Jest też slot na zewnętrzny dysk i spoko. Co mi po wyjmowanym głównym ssd. Ważne że dodać zawsze można.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, brzeszczot napisał:


Może bez wyzwisk, cokolwiek miałoby to znaczyć. Mój post był skierowany do listunia, który sobie wymyślił, że przylutowany dysk do płyty głównej jest szybszy.  

Nic sobie nie wymyśliłem. Przeczytałem że przylutowanie do płyty głównej może dawać mniejsze straty na magistrali. Niemniej jednak jeśli to nie prawda to wystarczy że powiesz bo jesteś pewien. Ja napisałem że ponoć bo to zaczytany tekst a nie z własnego doświadczenia.  Wyluzuj poślady. 

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...