Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Square napisał:

Z tym doczepianym dyskiem to dopiero będzie słabo wyglądać.

IMO to jest może by  największa wada tego rozwiązania. Konsola, a obok  połączony kablem osobny odtwarzacz płyt, nie wiem co Japońscy designerzy mogą wymyakic żeby to dobrze wyglądało 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Figuś napisał:

nie wrzucałbym tego kolesia bo już kilka razy pokazał swoja niekompetencję, taki trochę bloombergowy grucha który wysuwa wnioski z tzw. dupy

 

nie znam autora, czytałem tylko artykuł, a ten bazuje na oficjalnych danych z raportu Sony, więc nie wiem co tu jest z dupy. 

Odnośnik do komentarza

Wynika z tego że sprzedaż gier first party była bardzo dobra "God of War: Ragnarök, which we released in November last year, won the most awards in 6 categories at the 2023 BAFTA Games Awards and, with this huge hit, sales of first-party software for the full fiscal year of FY22, including Bungie, grew significantly, with dollar-based sales increasing by 41% year-on-year." ale zewnętrznych studiów siadła, no chyba że coś źle czytam

 

Illuston.jpg

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, łom napisał:

Wynika z tego że sprzedaż gier first party była bardzo dobra "God of War: Ragnarök, which we released in November last year, won the most awards in 6 categories at the 2023 BAFTA Games Awards and, with this huge hit, sales of first-party software for the full fiscal year of FY22, including Bungie, grew significantly, with dollar-based sales increasing by 41% year-on-year." ale zewnętrznych studiów siadła, no chyba że coś źle czytam

 

Illuston.jpg

 

tak sprzedaż first party utrzymuje się na podobnym poziomie, to gry third party odpowiadają za ten spadek

91257_6_ps5-games-69-99-price-tag-leads-to-less-unit-sales-data-suggests.png

Odnośnik do komentarza

image.png.3b34432ae07cd451f7b70a510a93e527.png

 

kontrując tego kolesia z twitka - tak, jest spadek w sprzedaży względem poprzednich lat gier od innych producentów, ale jest też duży spadek przez inflacje (waluta poleciała w dół w wielu krajach gdzie sony ma swój rynek). Widać, że analitycy to przewidzieli i dlatego walą na PC ze swoimi exami by podbić overall ich sprzedaż jak widać na wykresach.

Więc jego twit jest napisany na kolanie nie odnoszący się do całości raportu.

 

Z innej beczki, widać, że telefony sony się w ogóle nie sprzedają więc czuje, że ich flagowiec nie będzie miał nowych wydań w kolejnych latach.

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza

Mi się wydaje, że mimo wszystko głównymi winowajcami są tu abonamenty. First party nadal dobrze schodzą bo zazwyczaj jest na nie parcie, a nie ma ich day one w abo, ale inne tytuły na które zazwyczaj bywa mniejsze ciśnienie już schodzą gorzej no ludzie chętniej poczekają aż trafi do PS+ czy Gamepassa.

 

Tak w ogóle... da się gdzieś sprawdzić sprzedaż gier? Ile zeszło w pudełkach i ile w cyfrze?

Kiedys jak 90% to były pudła, takie dane były co jakiś czas publikowane. Teraz jakos nie mogę nic znaleźć. 

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Emet napisał:

Mi się wydaje, że mimo wszystko głównymi winowajcami są tu abonamenty. First party nadal dobrze schodzą bo zazwyczaj jest na nie parcie, a nie ma ich day one w abo, ale inne tytuły na które zazwyczaj bywa mniejsze ciśnienie już schodzą gorzej no ludzie chętniej poczekają aż trafi do PS+ czy Gamepassa.

 

Tak w ogóle... da się gdzieś sprawdzić sprzedaż gier? Ile zeszło w pudełkach i ile w cyfrze?

Kiedys jak 90% to były pudła, takie dane były co jakiś czas publikowane. Teraz jakos nie mogę nic znaleźć. 

 

Hueh, 90% to bylo chyba z 10lat temu. Teraz jest gdzies coś 50/50 a w niektórych przypadkach nawet 60 and beyond na korzyść cyfry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...