Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam na celowniku model 55W805C .Może input lag szału nie robi ale i tak 36 jest na poziomie zadowalającym ale ponad wszystko wolę jednak postawić na picture quality i 120 hz.Gdzie m.in. na trustedreviews.com zachwalany jest pod tym względem. Na marginesie podobnie oceniony został Sony W829 :thumbsup:

 

http://www.trustedreviews.com/sony-kdl-55w805c-review

 

YLdyTyO.jpg

 

 

Co do W755 mam obawy nie wiem czy końcówka serii ma coś wspólnego ale widziałem u kumpla 65W855 i obraz nie zrobił na mnie wrażenia nawet po odpowiedniej kalibracji.Podobnie został słabo oceniony W955 na trustedreviews.com   :notbad:

 

 

 

 

Wszelakimi recenzjami bym sobie głowy nie zawracał zbytnio. Swego czasu na hdtv wychwalano Szarpy. Tv generalnie bardzo dobre, ale okazało się, że recenzent ma coś wspólnego z firmą, dodatkowo na alter kontach wychwalał dane modele (wpadło mu się). Kolejny juz tak życzliwy nie był dla Aqos. Choroba wie, czy był rzetelny, czy tez byłemu koledze chciał na nosie swoją niepochlebną opinia zagrać.

 

 

Edytowane przez Sylvan Wielki
Odnośnik do komentarza

Jak do grania to poleciłbym 48 cali W705C powinno w zupełności wystarczyć pomimo że zdecydowałem się na 55 W805C :D .Pierwsze wrażenie nawet na standardowych ustawieniach mega pozytywne po małej walce i trzy dniowej dniowej kalibracji wreszcie osiągnąłem to co chciałem w trybie gra.Obraz dosłownie kosa. Ale co do rozmiaru tv lekko przesadziłem jak na warunki pokojowe wzrok nie obejmuje całego ekranu i koncentruje się na środku. 2,5 metra to jednak za mało gdzie analizowałem wg. kalkulatora odległości

http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html



i myślę że jednak 48 cali byłoby idealnie. Podobnie Motionflow czy też ekspert i inne polepszacze uważam za zbędne ,które psuja ogólne wrażenie i nienaturalnie upłynniają, przyciemniają czy też podbijają obraz jedynie co mnie się spodobało to opcja <Tworzenie Realizmu> ustawione na auto ładnie wychwytuje i podkreśla detale.Mam nadzieje że ta opcja nie spowoduje zwiększenia input laga.

Dla zainteresowanych ustawiane w trybie gry model 55W805C sugerowałem się wg. różnych wzorców nie na pałę :P

Tryb obrazu: gra
Tryb Obraz auto: wył.
Jasność: maks
Nasycenie: 60
Czujnik światła: wył.

Ustawienia zaawansowane :

Jasność : maks
Kontrast: maks
Gamma : 0
Poziom czerni : 50
Dostosowanie czerni : wył
Zaawansowane zwiększenie kontrastu : wył
Nasycenie : 60
odcień: 0
Temperatuta barw : neutralne
żywe kolory : wył.
ostrość: 50
tworzenie realizmu : automat
motionflow: wył.

Home > ustawienia > ekran > ustawienia ekranu >

tryb szerokoekranowy : pełny 
autoformatowanie: wył
automatyczne pole wyświetlania : wył
pole wyświetlania : wszystkie piksele

Dźwięk :
Clear Audio+ : wł.
Tryb dzwięku: standardowy
uwydatnianie głosu: 0
Noc : wył.
Ustawienia zaawansowane :
związane z trybem dźwięku: korektor graficzny
125hz max i 8khz max reszta domyślnie czyli środek








 

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza

Ale ten w705c również posiada motionflow i x reality, podobnie do tego co dałem w linku, niby 2 cale różnicy ale specyfikacje podobne :) co do ustawień to fajna sprawa, jakbym brał soniacza to spróbuję ustawić tak jak Ty :)

 

:) Owszem specyfikacje podobne ale bez androida i input lag  rewelacyjny do grania  w multi,  tylko 13 ms a W755 tak jak w moim na poziomie zadowalającym czyli 36 czyli w normie.I tak jak tutaj wspomniałem serie z końcówką w*55 nie wywarły na mnie większego wrażenia ale to tylko moja opinia :)

 

 

http://www.mediamarkt.be/fr/product/_sony-kd55x9005bbaep-55-lcd-edge-led-3d-smart-ultra-hd-1375109.html

 

Mogę wyciągnąć za 1500 euro.Warto? Czy czekać na Euro i załapać się na wyprzedaże po mistrzostwach? Ma służyć do giereczek. Ciśnienia na zakup nie mam.

TV marzenie ;) fakt głośniki wyglądają badziewnie ale cena też ładna ;)  laureat nagrodzony w konkursie EISA 2014 r :banderas:

 

 

 

 

 

 

  ale co do zakupu TV Ultra HD to może za jakieś 5 lat gdzie w Naszych warunkach króluje przeważający sygnał SD to jak dla mnie zupełnie mija się z celem chyba nie muszę opisywać jak wygląda skalowanie sygnału SD do 4k :shieeet:

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...