Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

czemu flagowca sony... czemu ludzie na tym forum chcą kupować sony mimo że nie są to najlepsze obecnie tv na rynku. To już chyba wszystko jest lepsze od sony obecnie

 

Sony ma dłuższą tradycje produkowana telewizorow. Ale to ze Samsung technologicznie ich wyprzedzil wcale nie znaczy ze robi lepsze telewizory skoro celowo tak sklada tranzystory na plytach glownych zeby po tym czasie przegrzaly sie i posadzily telewizor. No to polece kazda firme byle nie samsunga.

Odnośnik do komentarza

 

czemu flagowca sony... czemu ludzie na tym forum chcą kupować sony mimo że nie są to najlepsze obecnie tv na rynku. To już chyba wszystko jest lepsze od sony obecnie

Sony ma dłuższą tradycje produkowana telewizorow. Ale to ze Samsung technologicznie ich wyprzedzil wcale nie znaczy ze robi lepsze telewizory skoro celowo tak sklada tranzystory na plytach glownych zeby po tym czasie przegrzaly sie i posadzily telewizor. No to polece kazda firme byle nie samsunga.

A z tym składaniem tranzystorów na płytach to jakieś pewne info czy z cyklu legend miejskich bo sam mam jeszcze sprawnego hd ready sprzed 10 lat choć matryca wypalona. Nie znam też nikogo komu by samsung padł więc nie za bardzo rozumiem dlaczego to jechanie po tej firmie. No chyba że to forum sony jest to ok.

Odnośnik do komentarza

Ja trafiłem na wadliwy model, ale mój poprzedni jakiś Samsung 3D był telewizorem dobrym (ale miał spory input lag, co widziałem dopiero jak grałem w Mario poprzez podłączenie tabletu, na PS3 problem nie występował).

Rodzice mieli 10 lat hd ready samsunga i tv dalej sprawny, ale po prostu dostali mojego 3D, więc ten hd ready, dali babci. Nic się nie psuło, nic się nie wypalało, żadnych hot/dead pikseli.

Czytałem kiedyś o tym artykuł, że Sony pomału nie jest już takim liderem, jak dawniej. Te ich Bravie, kiedyś były tv tip top, ale pojawił się Samsung, który na początku oferował tanie buble, by teraz oferować telewizory o całkiem sporej rozbieżności cenowej.

No i w przypadku Sony płacisz też za markę. Pamiętam jak w 2012, brałem tego Samsunga 3D, to zastanawiałem między Sony, ale tam musiałbym osobno dokupić moduł Wifi za 400 złotych. A parametry Tv był podobne.

Gdyby ten flagowiec, który przyszedł mi uszkodzony, przyszedł jako sprawny - pewnie bym zachwalał samsunga.

A tak trochę żyję w niepewności, czy czasem nie rozwarstwi mi się tv i tylna obudowa zostanie na ścianie, a ekran pier.dolnie na dół.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

czemu flagowca sony... czemu ludzie na tym forum chcą kupować sony mimo że nie są to najlepsze obecnie tv na rynku. To już chyba wszystko jest lepsze od sony obecnie

Bo w jakości obrazu samsung jest tak gdzieś kilometr z tyłu 8) 

Jedyne co ta firma robi to dobre wyświetlacze do telefonów, ale niestety nie do tv.

Odnośnik do komentarza

Panowie przestańcie już gadać by ktoś poczekał że jeszcze nie czas , prawda jest taka że nigdy nie kupi się wtedy tv. Zawsze będą wychodzić jakieś nowinki, dwa lata temu mówiono by czekać bo 4k, potem mówiono że HDR. Teraz mówi się czekaj bo oled, i tak w kółko Macieju :).

Masz rację. Wszystko zależy tylko od tego jaką kasą dysponujesz. Nie ma co się czaić bo tak to za 10 lat nic się nie kupi.

Odnośnik do komentarza

Prawda taka że naprawdę wszystko zależy od budżetu. Oczywiście jak stać cię na oleda lub np dx900 albo samsunga 9500 to nie powinieneś się zastanawiać i brać oled :D  Ja mogłem sobie pozwolić maks na wydanie 9,5 tys i to z UBEZPIECZENIEM na 5 lat tv. A to też swoje kosztowało. Nie jestem rokefelerem i cieszę się że kupiłem dobry tv. Wcześniej miałem tv ok 8 lat full hd firmy Sony (Bravie) i bardzo dobrze mi służyła całą poprzednią generację ale kosztowała jak ją kupiłem 13 tysięcy.

 

Obecnie mam tv na 4-5 lat. Mam 4k i mam hdr. Czy hdr na najwyższym poziomie? NIE. NA poziomie mocno średnim ale jest. Potem wymienię a ten oddam ojcu. Liczę że do tego czau technologia oled się rozwinie.

 

Jedyne co żałuje po zakupie to to że nie kupiłem większego o 10 cali tv (65 cali zamiast 55) niestety budżet by mi się wtedy nie domknął bo dopłata za te 10 cali była sroga. Widziałem efekt hdr na moim tv i zrobił na mnie wrażenie (mad max 4k z hdr na 55 calach z odległości metra po przesiadce z bravii full hd :ohboy: ) pewnie jakbym zobaczył na oledzie to bym zesrał się ze szczęścia. Dlatego wolę nie oglądać tv przez najbliższe lata.

 

Zawsze będzie coś nowego. Teraz np ktoś z was kupi tego ks9500 za 16 tys i będzie happy. A kilka miesięcy później za tyle samo będzie mógł kupić oleda i mina zrzednie. Sytuacja z telewizorami obecnie przypomina mi sytuacje z komputerami. Nieważne co kupisz to i tak po wyjściu ze sklepu twój komp będzie przestarzały :D

 

Jak dla niektórych nie liczą się pół środki i chcą mieć full wypas teraz to proponuję oleda za 25 tys + dwa tytany smoki 1080 do wypasionego kompa . Bo chyba nie zastanawiacie się nad tv do tej biednej generacji. Nie ważne czy xboxa s czy ps4 pro odpalicie na ks9000 czy na dx900 i tak będziecie zadowoleni bo nie wróże obecnym konsolom jakiegoś skoku technologicznego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...