Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No rzeczywiście się poprawiło z tym updatem co wyszedł parę dni temu, bo początkowo Game Foundry zmierzyło 112ms w trybie filmu, wymuszanym przez HDR.

Tutaj dyskusja:

https://www.reddit.com/r/hometheater/comments/4wiqz4/hdr_in_gaming_on_samsung_ks7000/

 

A tutaj KS8000 z oficjalnie zmierzonym 21,6 ms z HDR.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue55ks8000-201609174362.htm

 

Czyli ok, pojawiły się sensowne modele w postaci tych Samsungów. 

Odnośnik do komentarza

Moi mili. Tak to wygląda w pierwszej grze HDR na konsole. I pamiętajcie: zdjęcia są naprawdę tylko próbą oddania części tego co widać na ekranie. Recenzja tutaj a film poniżej. Ale film to tylko uzupełnienie testu. Więc zapraszam do czytania. https://hdtvpolska.com/forza-horizon-3-hdr-test-i-recenzja-trybu-hdr-na-xbox-one-s-wideo/

 

Sorry gmeru, ale nie do końca się zgadzam.

 

Mówisz, że słońce jest praktycznie niewidoczne i obraz wygląda jak szmata na tv bez hdr. W tryb gra a i owszem bo jakość obrazu jest słaba i dużo gorsza min. aby zminimalizować lag. Natomiast już ustawiając w takim TV Bravia tryb żywy plus drobne korekty(obraz w tym trybie nie jest przekontrastowane jak w Samsungu) można w bardzo dobry sposób uzyskać jakoś zbliżoną do tego całego hdr. Wiadomo, że to nie będzie to samo co w tv za 4khdr za 12k, ale jakaś namiastka a i owszem.

 

Gracze co cały czas grali na trybie gra owszem dostaną szoku, ale inne osoby już nie do końca. Tym pierwszym to powoli radzę się przyzwyczajać bo po odpaleniu hdr możecie niekoniecznie odebrać to pozytywnie. U niektórych to może być coś ala wyjście z jaskini po 10 latach na słoneczny dzień.

Edytowane przez Kyokushinman
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Obraz traci na jakości jest stłumiony jakbyś patrzył przez okulary przeciwsłoneczne i za żadne skarby nie uzyskasz tej samej jakości po podkręceniu parametrów co w min. standard czy żywym. Nawet jak masz wszystkie opcje w trybie gra aktywne i tak samo ustawione.

Szot np. z samsunga na którym gmeru testowal FH3.

http://i65.tinypic.com/2u9jupt.jpg

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Ale piszę, że u mnie w trybie gry nie widzę żadnych różnicy w jakości obrazu, obraz tak samo dobry jak przy wyłączonym trybie. Jedynie jak pisze, parę opcji jest wtedy dezaktywowanych (nie można ich wyłączyć), oraz sam dźwięk z głośników przy tym trybie dostaje kopa w postaci większego zakresu efektów z danej gry.

Odnośnik do komentarza

Gmeru :hi:  czy miałeś może do czynienia z  LG 65UH6157 i może coś o nim napisać?

4K z HDR w cenie poniżej 6k pln, nigdy nie byłem fanem marki LG, ale tutaj świetna cena jak za taki rozmiar.

Rozglądam się trochę za tv 65" tylko pod konsole, ceny 10k to dla mnie stanowczo za dużo.

 

Może polecisz coś innego w moim pułapie cenowym czyli gdzieś do 7k?

 

I jeszcze jedno pytanko przy okazji, czy aby zobaczyć różnicę w grach obsługujących HDR nie wystarczy nawet Tv Full HD obsługujący 10-bitową paletę kolorów?  jak Sony 50w805C

Edytowane przez Fanek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Schodząc nieco do poziomu plebsu - miał ktoś z Was do czynienia z Sony KDL-43WD750?

Nadaje się toto do grania na plejstejszonie? Na 4k się nie napalam, bo w tym przedziale cenowym wyższe rozdzielczości są pewno o kant pupy potłuc, tym bardziej w tak niewielkich przekątnych.

 

Miałem prędko nie kupować nic nowego i poczekać, aż przyzwoite TV z 4k i HDR nieco stanieją, ale stary samsung właśnie wyzionął ducha i prędko trzeba go zastąpić czymś do max 2300zł

 

Z tego co na szybko przejrzałem na necie ten Soniacz wydaje się w miarę ciekawy.

Odnośnik do komentarza

Gmeru :hi:  czy miałeś może do czynienia z  LG 65UH6157 i może coś o nim napisać?

4K z HDR w cenie poniżej 6k pln, nigdy nie byłem fanem marki LG, ale tutaj świetna cena jak za taki rozmiar.

Rozglądam się trochę za tv 65" tylko pod konsole, ceny 10k to dla mnie stanowczo za dużo.

 

Może polecisz coś innego w moim pułapie cenowym czyli gdzieś do 7k?

 

I jeszcze jedno pytanko przy okazji, czy aby zobaczyć różnicę w grach obsługujących HDR nie wystarczy nawet Tv Full HD obsługujący 10-bitową paletę kolorów?  jak Sony 50w805C

 

Można powiedzieć, że tak bo mieliśmy o jeden wyżej w testach czyli UH7707. Dobrze jakbyś przeczytał test i rozdział o HDR. Z góry przepraszam ale po migracji jeszcze nie naprawiłem tego testu i trochę wygląd szwankuje :( Ale pewnie co trzeba to doczytasz. HDR jest nie tak duży jak w tych wyższych modelach. UH6157 to musi być zbliżony poziom. Widzę, że chcesz duży ale w tej cenie 65" jest ciężko kupić :( Nie ma telewizorów Full HD z HDR. A może zobacz jeszcze 60KS7000 bo widzę, że jest za 7K. Skoro mamy walczyć z wielkością. KS7000 to już bardzo przyzwoity HDR : )

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Soul - a nie rozsądniej było zapytać przed zakupem? Sprawdzałeś wcześniej czy ten tv obsługuje HDR w trybie gra?

Z tego co widze ma input lag 45ms co do najmniejszych nie należy, Bartiz ze 2 strony temu podawał ciekawego Philipsa 4K 55" którego kupił w podobnej cenie do tego Panasa.

 

 

Gmeru - dzięki za odpowiedź i linka :)  z tego co widze ten LG ma 55ms w trybie gra, nie mogłem nigdzie w sieci znaleźć recenzji tego UH6157. Cena dobra ale lag za duży jak dla mnie, więc odrzucam ten tv. W tej chwili mam 2lata Sony 50W805B i wydaje się już mały dlatego też chciałbym 65" miejsca mam dużo.

Ten KS7000 byłby idealny pomimo, że Grzybiarz kilka stron trafił na trefną sztuke, ale w 65" to już 9k zł i za dużo dla mnie. No nic bede szukał dalej i poczekam jeszcze z zakupem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...