Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z was ma Sony KDL WD757 lub pochodne z serii WD75 ? Jak to sie sprawuje z ps4 ? Jaki input lag? Ciezko znalezc konkretne info o tych tv ;(

 

Ja mam w705 czyli model zastąpiony w 2016 przez wd75, il za(pipi)iście niski - o ile nic nie zepsuli pod tym względem w nowej serii to możesz śmiał brać bo to bdb budżetowe szkiełko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzieki za podpowiedzi, teraz jestem w kropce bo zaczalem sie zastanawiac czy nie dolozyc troche i wskoczyc juz na budzetowe 4K i HDR wraz z Sony KD 49XD8005, wiem, ze tutaj bedzie troche wyzszy input lag, wyczytalem o nienajlepszej czerni, etc. Mam juz prosiaka wiec moze to na te chwile lepszy wybor ale dolozyc trzeba ~1k do interesu :) Generalnie kupowanie tv to niezly sajgon..

Odnośnik do komentarza

no nie - ale zobacz na jego cene poczatkowa (ponad 16 tys zl)- podobnie z reszta z modelami oled Full HD, ktore z tego co pamietam byly kosmicznie drogie a teraz po roku kosztuja 6 tys, jest szansa, ze przy wysypie nowych modeli starsze z ceny poleca.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

LG OLED B6 dostał update firmwaru i nowe liczby input laga

 

 

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b6

 

1080p @ 60Hz : 27.6 ms

1080p With Interpolation : 53.3 ms

1080p @ 60Hz Outside Game Mode : 54.3 ms

1080p @ 60Hz @ 4:4:4 : 62.9 ms

4k @ 60Hz : 27.8 ms

4k @ 60Hz @ 4:4:4 : 70.9 ms

4k @ 60Hz + HDR : 28.5 ms

 

Nice :D

 

oj dobre wyniki, panowie z LG się postarali, szczególnie dobrą wiadomością jest to, że lag w trybie z HDRem nie skacze tak jak w innych modelach (nie wiem czy tam to naprawili)

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Z tego co czytałem to najlepiej wybrać coś z matrycą IPS i 144hz. Chociaż ci co grają na monitorach z matrycą TN i VA też nie narzekają.

A jak uzyskasz 144 fps  na konsoli? Zysk jest i przy mniejszych ilościach, ale nie przy 60, wtedy będzie np. powielanie krawędzi.

 

Ponadto ci z TN narzekają na kolory, zaś VA na smużenie (BTW. na rtings.com można zobaczyć jak powolne są wszystkie bardzo drogie TV VA), a ci z IPS na IPS glow i czerń (jak się trafi złe podświetlenie to jak ja zwracasz, a inni po kilka razy).

 

Wiadomo: monitory są najlepsze do gier (a jeszcze lepsza dobra plazma), do grania PRO tylko monitory, bo tylko one mają dobrego input laga (4 ms czy 24 ms różnicy nie widać na ekranie, ale ten z 4 ms uzyska dużą przewagę online), oraz TN z powodu najniższego smużenia. Najlepsze są CRT no ale to już przeszłość, brak HDMI, 16:9 i rozdzielczości.

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

Witam ponownie.

Niedawno pytałem o wybór telewizora, zaproponowano mi w829. Przeglądałem oferty sklepów, ale ten model już jest praktycznie niedostępny, może modele powystawowe. Chciałem kupić coś z serii w7 lub w8 (modele 2015/2016), ale również ciężko coś dostać. Co mogę ciekawego kupić do ps4 i piłki nożnej (nc+) za ok 3-3,5 tyś.? Niekoniecznie musi to być UHD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...