Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

 

Sugerujesz że kable nie mają znaczenia jeżeli chodzi o sprzęt audio?   :)

 

 

 

Nie sugeruje, podaje suche fakty. 

 

 

 

Jednak Bizon ma rację temat zaczyna robić się żałosny.

 

 

 

 

 

 

 

Sugerujesz że kable nie mają znaczenia jeżeli chodzi o sprzęt audio?   :)

 

 

 

Nie sugeruje, podaje suche fakty. 

 

 

nie

 

 

 

A to co za posty z tyłka  :empathy:

 

Fakty są takie, że audiofile omijają szerokim łukiem ślepe testy- bo padają na nich jak muchy. Dorabiają do tego gadki o jakimś uduchowieniu i że jest to sprzeczne. 

Do tego dołożyć można The Audio Engineering Society które zajmuję się muzyką i w swoich artykułach obala te wszystkie akustyczne odczucia dzięki sprzętowi- drogiemu trzeba dodać. 

Głośniki audiofili tzw hiend nie odbiegają od tego co sprzedaje się masowo. Pewnych percepcji człowieka nie idzie ominąć i na ślepych testach padają audofile, bo NIE POTRAFIĄ odróżnić 

Kiedyś czytałem o firmie w USA która zaproponowała nie wąska sumę osobie za wykazanie różnic na ślepym teście- tak, nikt tej sumki nie odebrał. A może odebrał, bo czytałem o tym kilka lat temu. 

 

Także ten tego..... Zasugeruj coś o swoich odczuciach  :sorcerer: 

 

 

 

Sugeruję żebyś przestał piep.rzyć bzdury i się ośmieszać. Jeżeli masz problemy ze słuchem to idz do laryngologa. Pamiętaj nie wszystko co się pisze w inetrnetach to jest prawda. 

Odnośnik do komentarza

Konkretnie to kup sobie dobry sprzęt (mam tu na myśli coś porządnego a nie zestaw wzmacniacz i kolumny za 1000 zł) i podłącz kolumny kablem który kosztuje 50 groszy za metr i takim który kosztuje dajmy na to 80 zł za metr. Jeżeli nie zauważysz różnicy to jest to sygnał że czas się udać do laryngologa.  

Odnośnik do komentarza

Mam wydać hajs na audio żeby poczuć różnice. Super. 

Proszę drugi raz o konkrety podyktowane Twoimi wrażeniami, testami z neta, artykułem. Nie chce wydawać 50 koła na sprzęt żeby Ci przyznać racje.

 

Kiedyś byłem, bo pani albo babcia na badaniach do pracy za cicho wymawiała słowa na 2 końcu pokoju i stwierdziła że coś mam ze słuchem. Dala mi skierowanie i wysłali mnie do takiego miejsca gdzie wchodziłem do pomieszczenia ze słuchawkami i przyciskiem w ręce. Zaniosłem i oczy jej wyleciały z gałek- skwitowała że mam bdb słuch :) 

 

Tyle z historii. 

Odnośnik do komentarza

Tydzień temu ,kupiłem  sony sd8505 ,o ktorym malo w necie mozna wyczytać .Wybieralem pomiedzy ks7500 ,xd85,i tym.Narazie nie narzekam,ale moj poprzedni sony w805 nie ma sie co wstydzić .

No to zyebales, bo bys zaplacil 1000zl mniej i bys mial super zaje,bistego najlepszego pod sloncem ks7000. No ale za marke trzeba placic

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No nie powiem, posty o IL troche mnie rozbawily - ale zmienie na moment temat, bo dyskutowalem ostatnio ze znajomym, ktory szukal koniecznie 10 bitowej matrycy, pelnego wsparcia HDR, wydal na TV kosmiczne pieniadze, a okazuje sie, ze na dzien dzisiejszy z zadnego urzadzenia nie da się puścić sygnału 4K hdr 60fps w pełnej chromie 4:4:4. Niektore materialy w ogole wyswietlaja 8 bitowe kolory z HDR. Do takich rzeczy potrzeba nam Display Portu, nowego portu HDMI ?  - chlopy kloca sie o kable 2.0, 1.4, a tu wychodzi na to, ze zaden telewizor obecnie na rynku nie jest w stanie wyświetlić tego o czym wszyscy od 100 stron pie(pipi)a... xD 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No ale tak zawsze bylo. Wystarczy spojrzec jak wyglada ilosc i dostep do seriali w takim 4k.

 

Ale chyba i tak kazdy tutaj bardziej sie opieral na tym jak rozwija sie branza gier a ta jednak sugerowala zeby sie zbroic w 4k z hdr bo gry beda z tego korzystac.

 

Dlatego wg mnie wydac te 4-5k na tv teraz jest spoko, ale wydac nie wiem 8 czy ponad 10k jak dla mnie mija sie z celem bo zanim bedzie taka moc wykorzystywana w pelni panas dx900 bedzie kosztowal juz 6k

Nie pamietacie jak bylo z full hd? Gdzie 90% filmow to bylo tylko hd ready a i gier na ps3 z fhd byla namiastka. No tak to juz wyglada.

Odnośnik do komentarza

Nie jaralem po prostu pokazywalem czym argumentuje sony polecanie tv pod pro jarzysz typie czy dalej ciezko?

 

Ja to mam w (pipi)e te il bo dla mnie wystarczy aby mial ponizej 40ms i w zupelnosci wystarczy nie jestem typem ktory sobie wmawia ze widzi roznice 3ms ktorego ludzkie oko nie ma prawa wylapac , chyba ze twoja matka lub ojciec pochodza z planety krypton. Ciekaw tez jestem w co ty grasz i w jakiej grze zauwazylbys roznice 9ms w opoznieniu.

 

Poza tym skad masz pewnosc ze w przyszlosci niedalekiej jednak probkowanie 444 nie bedzie standardem , i co wtedy placz ze twoj samsung ma gorszy wynik laga od sony?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

1. Pisałeś głupoty to dostałeś odpowiedź na podobnym poziomie.

2. 3ms ? Zaraz w tym swoim pjerdololo zejdziesz do "1ms lol placebo zyebie".

3. 4:4:4 istnieje od dawna, ogolnie nikogo przy takim użytkowaniu jak my, widać jak interesujesz się tematem.

 

Dla mnie górną granicą jest pewnie 30ms, przekonam sie jak potestuje LG B6 o ile pojawi sie u nas w końcu update, który obniża laga w tym modelu do tego poziomu (w US dostępny od miesiąca).

 

PS. Pytasz o gry ? Już Ci mówię, Rocket League, Halo 5, Gears of War Ultimate, The Last of Us Remastered.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

A co tutaj rozwijac mam sie klocic ze typ widzi roznice 3 ms lagu w rl ktore na konsolach bie chodzilo nawet w 60fps?

 

Dla mnie temat zakonczony. Ta dyskusja wyglada tak, w samsungu mam troche lepszy input lag,troche lepszy hdr. Ale jak mam gorsza troche palete barw i gorszy input przy 444 co pisanie ze nie ma znaczenia jest glupota bo kazdy kto ma o tym pojecie wie ze probkowanie 444 to obraz idealny i obslugiwany bez zadnego problemu to juz to sa rzeczy absolutnie nieistotne i i tak nikt tego nie zauwazy.

 

W skrocie minimalne roznice w lagach i innych duperelach ludzie zauwazaja bez problemu za to tego w czym tv sony jest lepszy od samsunga ludzie juz powinni miec w du.pie i i tak tego nie sa w stanie zauwazyc.Normalnie brzmi jak fanatyzm.

 

Blazenada.

 

Edit: ogolnie to o co ci typie chodzi? Serio, co chcesz udowodnic ? Ze twoje tv jest absolutnie we wszystkim najlepsze w swojej klasie? Nie jest. W ogolnym rozrachunku, jak najbardziej tak. I o jakim dealbreakerze mowisz? Wrzucasz wszystkich do jednego wora i nie widzisz mozliwosci ze ktos smial wybrac tv pod innym katem niz najnizszy input lag czy najlepszy w danym segmencie hdr. Podpowiem ci niektorzy maja to w du.pie. Mozna sie sugerowac jeszcze firma, oprogramowaniem, wielkoscia no doslownie wszystkim. A mozna tez wejsc do sklepu spojrzec na tv i pomyslec okej ten bedzie spoko i go wziac a nie pol roku czytac i notowac niemal nieznaczace specyfikacje zeby wybrac tv marzen za 5 kola jakby byl za 15 i potem jechac kazdego kto smie wyskoczyc z randomowa wartoscia ktora smiala byc lepsza od naszego ukochanego tv.

A dlaczego tv sony nie sa tak polecane w kazdym smiesznym katalogu gracza? Bo sony zawsze byla i bedzie drozsza marka niz samsung, logiczne a co za tym idzie bedzie napewno gorsza w stosunku cena/jakosc porownujac do firm ktore robia tez pralki.

 

Poza tym gdyby nie to ze xd80 bylo mniejsze i bardziej mi pasowalo co za tym idzie do sklepu to wzialbym ks7000 wiec co ty sie tak s.rasz. Tak bralem xd80 z pelna swiadomoscia ze w ogolnym rozrachunku jest slabszym tv niz samsung. Dasz wiare ze moim delabreakerem byla wielkosc tv a nie input lag? Niesamowite co?

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Jezusie serio ? Rocket League mam na 3 platformach, na jednej mam minimum 60 klatek, no ale prawie udał Ci sie argument. Wybrałeś jedną grę która ma problem ze stałymi 60 klatkami na konsolach, nie wspominając o reszcie. Żałosne. Oczywiste jest to, że opóźnienie łatwiej odczuć przy 60 klatkach bo sam input lag w sterowaniu jest przynajmniej 2 razy mniejszy. Podałem Ci przykłady gier, w ktore gram i w których odczuje tą różnicę, a ty znowu bełkot.

 

Po raz kolejny starasz się udowodnić, że 4:4:4 jest istotne dla nas. W doopie masz laga i HDR bo zapewne TV głównie używasz do przegladania forumka z odległości poniżej metra. Pewnie nawet nie wie wiesz, że PS4 przy HDR obsłuży jedynie 4:2:0 i limited RGB.

 

No i jeszcze ta paleta barw xD W SDR lepsza w szajsungu, w zdecydowanie gorszym hadeerze masz to pokrycie barw o 1 procent większe i jest to dla ciebie argument xD

 

Chcesz robić CW z tego tematu to chociaż poczytaj trochę, bo inaczej cały twój post po raz kolejny będzie inwalidą i wielkim bólem dupska.

 

Edit. Typie to nie ja zacząłem porównywać te telewizory. Zacząłeś pisać bzdury to zareagowałem. Ja mam w doopie kto na czym gra. Sam mam o wiele wyższe wymagania co do telewizorka i KS7000 ich nie spełnia, dlatego też jak wszystko dobrze pójdzie to go niedługo zmienie. Ztriggerowaleś się, zacząłeś walczyć o swój telewizorek to teraz sie nie dziw, że ktoś Ci odpowiada.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

No ale to ty wyleciales z tabelkami robiac cw to po pierwsze nie ja, i nikt cie tutaj nie zapraszal zebys udwoadnial tabelkami ze ks7000 jest lepszy od xd80 bo kazdy o tym wie. Przyleciales narobiles smrodu a wszystko sie rozchodzilo o to ze fanek napisal ze w 2016 roku sony nie wypuscilo dobrego tv do gier czemu zaprzeczylem bo to ze jakis tv jest gorszy od ks7000 nie znaczy ze jest tv zlym.

 

I prosze o link w ktorym jest napisane ze ps4 pro obsluguje tylko 4,2,0.

 

I wytlumacz mi o co dokladnie mialbym miec bol dupska, bo chyba nie o to ze swiadomie nie wybralem samsunga z prozaicznego powodu. Bol dupy to moglbym miec o dx900 a nie o ks7000.

 

Aha no i na tv nie przegladam forum, gram w gry , tyle ze takie dosyc swieze nie w indykopodobne lub remastery z generacji sprzed 10 lat.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...