Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jesteś zadowolony? Ale nadal to model niższej klasy niż XE94, przynajmniej na papierze. W sumie brawo dla Sony, że zrobili coś pomiędzy serią 85 a 93/94.

 

Byłem wczoraj w Sony Center i widziałem na żywo ZD9, jezus jaki to jest potężny TV. Uprzejmy pan pokazał mi różnicę w HDR między tym a XD85- szok! Poza tym ten model ma w updacie dostać Dolby Vision! W ogóle ciekawi mnie ten format, znów będzie walka HDR kontra DV (jak wcześniej HD DVD vs Blu-ray i zwycięzca okazał się jeden). Boję się, że PS5 będzie obsługiwać DV i znów trzeba będzie zmienić TV :P (albo kupić dziś ZD9- chyba TV na lata).

 

Jest test XE90 na HDTV Polska! https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/

Na maksa zadowolony, bo jednak 6tys taniej od zd9 (wynegocjowalem 17tys za niego) a szczerze to nie widzialem AZ takiej roznicy miedzy nimi... 

co do HDR to moj xe ma niby 936nitow jasnosci a tak swieci ze czasami razi po oczach mocno, nie wyobrazam sobie w warunkach domowych 1500+ nitow...

 

Dolby vision wydawalo mi sie ze nie jest konkurencyjne z hdr tylko jakby upgradem?

 

ps4 - ogarnalem dzisiaj jak uruchomic hdr w 4k... dziwne ze tak utrudniaja zycie.. trzeba w ustawieniach tv zmienic sygnal na rozszerzony a kabel hdmi miec w porcie 2 lub 3... wtf

w kazdym razie nioh dzisiaj juz w full opcjach wyglada BARDZO inaczej niz na full hd w829.... widac detale na zbroji lub na obiektach ktorych wczesniej w ogole nie widzialem... do tego kolory i jasnosc z innej ligi.... warto bylo....

 

ogolnie wrazenia z tv - dobry kolega dzisiaj wpadl przed treningiem kiedy mialem odpalone 4k na youtube i cytuje "to wyglada jak 3d, nie wiedzialem ze tv moze miec taki obraz" haha, takze wazenie robi dobre :)

Odnośnik do komentarza

 

 

 

The Samsung KS8000 is the predecessor to this year's Q7F. Surprisingly, it performs better than the new QLED TV in a lot of tests

 

No to udał im się ten nowy QLED xD Może Q8 i Q9 chociaż jakoś dobrze wypadną.

 

 

 

Najgorsze w tych problemach jest to, że bez odpowiedniego sprzętu lub profesjonalnej kalibracji nie jesteś w stanie stwierdzić, że kupiłeś wadliwy egzemplarz. Odklejące się obudowy były usterką obiektywną, która w przypadku reklamacji nie podlegała dyskusji a tu jak udowodnić sprzedawcy, że to nie jest to za co zapłaciłeś?

Edytowane przez oddball66
Odnośnik do komentarza

 

 

The Samsung KS8000 is the predecessor to this year's Q7F. Surprisingly, it performs better than the new QLED TV in a lot of tests

No to udał im się ten nowy QLED xD Może Q8 i Q9 chociaż jakoś dobrze wypadną.

 

Najgorsze w tych problemach jest to, że bez odpowiedniego sprzętu lub profesjonalnej kalibracji nie jesteś w stanie stwierdzić, że kupiłeś wadliwy egzemplarz. Odklejące się obudowy były usterką obiektywną, która w przypadku reklamacji nie podlegała dyskusji a tu jak udowodnić sprzedawcy, że to nie jest to za co zapłaciłeś?

Pod jakim względem wadliwy? Tego źe ma gorszy obraz niż ubiegłoroczny model?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

 

The Samsung KS8000 is the predecessor to this year's Q7F. Surprisingly, it performs better than the new QLED TV in a lot of tests

No to udał im się ten nowy QLED xD Może Q8 i Q9 chociaż jakoś dobrze wypadną.

Najgorsze w tych problemach jest to, że bez odpowiedniego sprzętu lub profesjonalnej kalibracji nie jesteś w stanie stwierdzić, że kupiłeś wadliwy egzemplarz. Odklejące się obudowy były usterką obiektywną, która w przypadku reklamacji nie podlegała dyskusji a tu jak udowodnić sprzedawcy, że to nie jest to za co zapłaciłeś?

Pod jakim względem wadliwy? Tego źe ma gorszy obraz niż ubiegłoroczny model?

Sorry nie dopisałem, że chodzi mi o wynik testu HDR gdzie recenzent opisał reakcje samsunga i fakt, że czekają na kolejny model.

 

Pytanie czy efekt pozostałych testów też nie jest zaniżony bo matryca jest skopana.

Odnośnik do komentarza

Berr

 

"ps4 - ogarnalem dzisiaj jak uruchomic hdr w 4k... dziwne ze tak utrudniaja zycie.. trzeba w ustawieniach tv zmienic sygnal na rozszerzony a kabel hdmi miec w porcie 2 lub 3... wtf"

 

Dziwne z tego co piszą w recenzji https://www.avforums.com/review/sony-kd65xe9005-x90e-tv-review.13437 to wszystkie porty Hdmi są 2.0b,więc wszystkie powinny wspierać hdr.

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Ciekawa promocja, dostawa, konfiguracja i wieszanie na ścianie za free. Coś lepszego jest obecnie biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość?

https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=kd55xe9005baep_ultrasmuk%C5%82y_telewizor_4k_hdr_z_procesorem_obrazu_4k_hdr_processor_x1_i_technologi%C4%85_x_tended_dynamic_rangepro

Odnośnik do komentarza

No akurat z tego co czytałem w teście o ZD9, to tam też najlepiej podłączyć wszystko pod HDMI2 lub 3.

 

OK, ale skoro każde wyjście na ten sam standard i każde ma możliwość zmiany na format ulepszony to nie powinno mieć to znaczenia. Tym bardziej skoro w moim xd9305 jest taka opcja to w tv z tego roku również.

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Z darmowym wieszaniem na scianie to bym uwazal, serwisy czasami potrafia przyjechac z takimi zestawem, ze telewizor np. odostaje 20 cm od sciany xD

Mi dzisiaj padla matryca w Panasonicu DX 750 - podczas ogladania telewizji pojawil sie czerwony pasek ktory idzie przez caly telewizor. Ja (pipi)e, co za czasy, albo ambilighty po paru miesiacach w samsungu, albo matryce, ktore po miesiacu dziela sie jak od linijki xD W poniedzialek wielki test serwisu Panasonic.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

W dzisiejszych czasach nie ma różnicy w żywotności pomiędzy produktami premium, a tymi z najniższej półki. Teraz liczy się masówka, aby napieprzyć towaru jak najszybciej i jak najwięcej. 

Najgorzej jest, że jak kupisz taki tv na którego odkładałeś kilka miesięcy i liczysz, że posłuży ci na lata, a on się rozpierdziela po 2,5 roku xD

Odnośnik do komentarza

 

No akurat z tego co czytałem w teście o ZD9, to tam też najlepiej podłączyć wszystko pod HDMI2 lub 3.

 

OK, ale skoro każde wyjście na ten sam standard i każde ma możliwość zmiany na format ulepszony to nie powinno mieć to znaczenia. Tym bardziej skoro w moim xd9305 jest taka opcja to w tv z tego roku również.

 

no wlasnie nie wiem o co chodzi, tez czytalem ze wszystki 2.0 a jednak cos jest na rzeczy.... w sumie nie przeszkadza mi to ale jakbym przypadkowo nie wszedl w ustawienia w ps4 to bym nawet nie wiedzial ze nie mam 4k w hdr lol...

Odnośnik do komentarza

Jestem zainteresowany jednym telewizorem, LG 49LH570V, ale info o input lagu znalazłem tylko na... ruskim forum. I nie do końca to rozumiem. Po przetłumaczeniu na angielski takie coś wychodzi:

 

49LH570V (the brightness margin is small, but the screen cover is black)
HDMI2
Minimum input lag 49LH570V - 26 ms
Bright - 28-35 ms
Games - 26-42 ms
Games + Games - 28-39 ms
Games + PC - 41-44 ms
Bright + Games - 28-35 ms
IPS, 60Hz, Direct, ZD.BRUGLDU
 
 
Co to za tryb Games + Games? xD Czemu pisze 26 ms do 42? Ktoś potrafi to rozszyfrować?
Odnośnik do komentarza

 

Jestem zainteresowany jednym telewizorem, LG 49LH570V, ale info o input lagu znalazłem tylko na... ruskim forum. I nie do końca to rozumiem. Po przetłumaczeniu na angielski takie coś wychodzi:

 

49LH570V (the brightness margin is small, but the screen cover is black)

HDMI2

Minimum input lag 49LH570V - 26 ms

Bright - 28-35 ms

Games - 26-42 ms

Games + Games - 28-39 ms

Games + PC - 41-44 ms

Bright + Games - 28-35 ms

IPS, 60Hz, Direct, ZD.BRUGLDU

 

 

Co to za tryb Games + Games? xD Czemu pisze 26 ms do 42? Ktoś potrafi to rozszyfrować?

Pewnie zależy od włączonych upłynniaczy obrazu.

Odnośnik do komentarza

Witam. Właśnie usiadłem do komputera z zamiarem zakupu telewizora do konsoli PS4/XONE oraz do oglądania tv (głównie mecze piłkarskie). Długo przeglądałem strony szukając właściwego produktu, ale na nic nie mogę się zdecydować. Jeśli ktoś mógłby pomóc w miarę szybko to będę wdzięczny - budżet do 3500 złotych, tv 55 cali, najlepiej full hd a nie pseudo 4K.

Odnośnik do komentarza

W przedziale do 4000zł okolice 50" 4k HDR Sony XD8005 to dalej najlepszy wybór czy coś się w tej materii zmieniło/ niebawem zmieni?

teraz mozna juz poczekac na 2017 czyli serie XE wcale nie musi byc drozsza wbrew pozorom.

 

wi666 - jak to nie jest tv na 4-5lat to spokojnie full hd, zdecydowanie osobiscie polecam sony ze wzgledu na procesory (upscalling, plynnosc itd).

Jednak 4k najnizszej polki cenowej z 2017 bedzie juz super i napewno przyda sie do konsoli i filmow a z czasem moze tv za pare lat, cena pewnie kolo 4tys

xe90 czyli strefowe ledy i dobre hdr bedzie okolo 5000 za 50" ale jest promka na raty 20x0, nizsze modele tez beda pewnie spoko i zakladam kolo 4tys za 55"

Odnośnik do komentarza

 

Jestem zainteresowany jednym telewizorem, LG 49LH570V, ale info o input lagu znalazłem tylko na... ruskim forum. I nie do końca to rozumiem. Po przetłumaczeniu na angielski takie coś wychodzi:

 

49LH570V (the brightness margin is small, but the screen cover is black)

HDMI2

Minimum input lag 49LH570V - 26 ms

Bright - 28-35 ms

Games - 26-42 ms

Games + Games - 28-39 ms

Games + PC - 41-44 ms

Bright + Games - 28-35 ms

IPS, 60Hz, Direct, ZD.BRUGLDU

 

 

Co to za tryb Games + Games? xD Czemu pisze 26 ms do 42? Ktoś potrafi to rozszyfrować?

Pewnie zależy od włączonych upłynniaczy obrazu.

 

 

Ale dlaczego pisze np 28 - 35 ms :P? Jak input lag może tak pływać w danym trybie? Pierwszy raz słyszę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...