Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jestem zainteresowany jednym telewizorem, LG 49LH570V, ale info o input lagu znalazłem tylko na... ruskim forum. I nie do końca to rozumiem. Po przetłumaczeniu na angielski takie coś wychodzi:

 

49LH570V (the brightness margin is small, but the screen cover is black)

HDMI2

Minimum input lag 49LH570V - 26 ms

Bright - 28-35 ms

Games - 26-42 ms

Games + Games - 28-39 ms

Games + PC - 41-44 ms

Bright + Games - 28-35 ms

IPS, 60Hz, Direct, ZD.BRUGLDU

 

 

Co to za tryb Games + Games? xD Czemu pisze 26 ms do 42? Ktoś potrafi to rozszyfrować?

Pewnie zależy od włączonych upłynniaczy obrazu.

 

 

Ale dlaczego pisze np 28 - 35 ms :P? Jak input lag może tak pływać w danym trybie? Pierwszy raz słyszę.

 

 

 

Jak powszechnie wiadomo telewizory LG poniżej wersji OLED to go.wna obesr.ane. Mają pewnie swoje odpowiedniki kontrastu dynamicznego itd,  być może jest tak że w trybie gry można ustawić to i tamto pod siebie co powoduje wzrost imput laga, i na to być może wskazuje przedział od do. 

Odnośnik do komentarza

A to nie wiedziałem, mam LG 32 calowego i sobie chwalę. A może Ty mi polecisz jakiś model Full HD dla gracza? 

 

 

Nie chciałem Cię obrazić jako posiadacza LG, nawet nie wiedziałem że taki TV posiadasz. Za każdym razem kiedy kupowałem telewizor starałem się obiektywnie wybierać pomiędzy różnymi markami w danym przedziale cenowym i zawsze LG wypadało najgorzej. Sami sprzedawcy również rzadko kiedy polecają tą markę, zwłaszcza do grania. Testy znalezione w necie potwierdzają że LG na tle samsunga czy sony zawsze trochę odstaje, więc moje zdanie jest takie a nie inne. Co do polecenia TV na Twoim miejscu nie kupowałbym tv Full HD, w chwili  obecnej ceny zeszłorocznych modeli 4k są prawie na podobnym poziomie co dobrych Full HD. Czy tego chcemy czy nie 4k i Hdr powoli staną się standardem więc po co świadomie masz się kastrować z tego typu wizualnych smaczków. Jako użytkownik tv 4k zdecydowanie polecam sprzęt pasujący do najnowszych standardów. Taki Horizon w 4k z Hdr naprawdę wygląda o wiele lepiej od wersji na  TV Full HD.  

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza

Liczę, że jak pojawią się nowe modele, to znajdzie się coś pokroju KS700 w niższej cenie i lepszym wykonaniu. Jakby się dało wreszcie kupić w miarę porządny tv do 4k, to mógłbym wreszcie się zdecydować na zakup. 

 

Pojawiają się już recenzje nowych modeli. Taki Q7F z linii QLED firmy Samsung jest przyrównywany właśnie do KS7000. Oferuje przy tym lepsze wykonanie i żywsze barwy. Generalnie jakością mocno od KS nie odstaje, jednakże za wersję 55" trzeba zapłacić ponad dziesięć tys. Na twoim miejscu zainteresowałbym się Panasonikiem DX700 przykładowo. Bardzo dobry telewizor oferujący znakomity stosunek jakość - cena. Za 58 cali zapłacisz ok pięć tys. zł.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno pytanie, jak jest z tymi herzami? Czy cokolwiek powyżej 60 to jakieś picy na wodę czy może upłynniają miło grę? A może szkodzą?

Przydaje sie jak grasz na pc i masz wiecej niz 60fps. Nie ma az tak duzej roznicy jak przy skoku 30 - 60, ale i tak jest zauwazalna

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mialem napisac o serwiscie Panasonica - powiem szczerze ze poki co pozytywne zaskoczenie, kontakt blyskawiczny z autoryzowanym serwisem, niestety nie maja telewizorow na na okres naprawy, ale przyjechal technik i powiedzial, ze w takim razie nie bedzie mi zabierac telewizora, bo matryce musi zamowic, trwa to około tyg, wiec:

umowmy sie na przyszly tydzien i wymienie Panu matryce na miejscu
Odnośnik do komentarza

A ja się zastanawiam czy brać teraz LG 55B6 (1990euro) z ps4 pro (raty 10x0) czy poczekać jeszcze trochę aż wejdą nowe modele i może cena jeszcze spadnie. Ogólnie chciałem wziąć 65" ale finansowo jednak nie wyrobię, musiał bym czekać rok lub troszkę więcej (obecnie paczę się na pustą ścianę :()

Odnośnik do komentarza

 

co sądzicie o Sony 55SD8505? Jak dobrze widzę to matryca VA 120hz, nie wiem jak z jakością HDR. Można teraz wyrwać poniżej 5k.

 

Od miesiąca mam ten tv do ps pro.Jest ok.

 

 

wczoraj oglądałem go w sklepie i trochę się napaliłem, ale wiadomo jak to w wystawami w sklepie, materiał promocyjny, oświetlenie itp i ciężko ocenić. Powiedz mi jak z czernią? Oglądasz sport? HDR jest widoczny czy to tylko tak zwany "przedsmak"?

Na necie nigdzie nie mogę znaleźć testów tego telewizora i boję się tak w ciemno brać bo to jednak kupę kasy. 

Odnośnik do komentarza

Ja w graniu i tak wszystkie upłynniacze wylaczam, ale cizeko sie wypowiedziec, bo nawet na forum ludzie z wlaczonym MotionFlow graja xD

 

No i co i masz beke z siebie, że grałeś w FFXV z wyłączonym motionflow? :D To po co Ci te 120hz?

 

Moje zdanie jest takie: wszelkie przygodówki (RPG, sandboxy, skradanki, nawet fabularne strzelaniny) powinno się grać z włączonym motionflow na standard, przynajmniej w TV Sony, które to szczyci się owym "upłynniaczem". Inaczej jest mega strata w ruchu, szczególnie to widać na dużych TV.

W wyścigi i sportowe do wyboru, wszystko zależy od IL poza trybem gry. Ja wolę grać z włączonym, bo na Fifę nie mogę się patrzeć jak "klatkuje".

Inna sprawa to gra w sieci w szczególności bijatyki i strzelanki. Jakbym grał w te gatunki to nawet bym się nie zastanawiał i motionflow wyłączył.

 

Tak więc wszystko zależy od gry, ale w dzisiejszych czasach "cinema experience" na 65 calach, w 4K i HDR w takie Horizon nie wyobrażam sobie takiej straty w ruchu, co się przekłada na odbiór gry. O lagu się nie myśli i to nie ma znaczenia.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Ja w graniu i tak wszystkie upłynniacze wylaczam, ale cizeko sie wypowiedziec, bo nawet na forum ludzie z wlaczonym MotionFlow graja xD

 

No i co i masz beke z siebie, że grałeś w FFXV z wyłączonym motionflow? :D To po co Ci te 120hz?

 

Moje zdanie jest takie: wszelkie przygodówki (RPG, sandboxy, skradanki, nawet fabularne strzelaniny) powinno się grać z włączonym motionflow na standard, przynajmniej w TV Sony, które to szczyci się owym "upłynniaczem". Inaczej jest mega strata w ruchu, szczególnie to widać na dużych TV.

W wyścigi i sportowe do wyboru, wszystko zależy od IL poza trybem gry. Ja wolę grać z włączonym, bo na Fifę nie mogę się patrzeć jak "klatkuje".

Inna sprawa to gra w sieci w szczególności bijatyki i strzelanki. Jakbym grał w te gatunki to nawet bym się nie zastanawiał i motionflow wyłączył.

 

Tak więc wszystko zależy od gry, ale w dzisiejszych czasach "cinema experience" na 65 calach, w 4K i HDR w takie Horizon nie wyobrażam sobie takiej straty w ruchu, co się przekłada na odbiór gry. O lagu się nie myśli i to nie ma znaczenia.

 

Ja nie wyobrażam sobie granie bez motion flow w cokolwiek. Jeszcze w grach co chodzą w 60 fpsach jakoś może by to obleciało, no ale w tych co działają w 30 nie jestem w stanie grać, wszystko jest niewyraźne, jakby gubiło klatki, smuży, zęby wychodzą itd.

 

Z upłynniaczem gram już 7 lat.

 

Obecnie szukam tv Sony 4k, który nie będzie smużył na max podniesionej ostrości tak jak kiedyś W5500.

Samsungi nie mają z tym problemu, no ale za mało opcji ustawień obrazu i też jakość nie ta co u Sony.

Odnośnik do komentarza

Już 3ci tydzień kasuje mojego KS7000 i polecam każdemu. Nie rozkleił się jak na razie ani o setną milimetra, a typ w sklepie powiedział, że w życiu o tym nie słyszał, a sklep mały profesjonalny, na Buckingham Palace Road, Obok zamku Buckingham. Może w bogatsze miejsca wysyłają te modele z większą ilością śrubek :). Polecam. Obraz perfekt. HDR też.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...