Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No posiadam monitor IPS i nie powiem że sam widzę jakby był dziwnie rozjaśniony ( w opcji 120hz już kompletnie wyblakły) i zastanawiałem się nad monitorem VA ale monitor wymienię dopiero gdy powstaną porządne z HDR. Czyli najtańsza opcja to obecnie xd8005 (759e) ale tu już raczej patrząc na róźnice w cenie to chyba lepiej wybrać 49 calowego ks7000 (999e).

Odnośnik do komentarza

W obrazie zapewne nie ma roznic zadnych - bo matryca jest dopkadnie taka sama jak w 7000 - moga sie roznic komponentami, np KS800 ma 60w glosniki, a ten 7000 40w itp, na AVS kiedys pisali, ze truemotion ma ciut lepsze, raczej nic co zauwazysz golym okiem i co (gdyby obydwa byly dostepne w sklepie) jest warte roznicy w cenie...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Zas

 

W obrazie zapewne nie ma roznic zadnych - bo matryca jest dopkadnie taka sama jak w 7000 - moga sie roznic komponentami, np KS800 ma 60w glosniki, a ten 7000 40w itp, na AVS kiedys pisali, ze truemotion ma ciut lepsze, raczej nic co zauwazysz golym okiem i co (gdyby obydwa byly dostepne w sklepie) jest warte roznicy w cenie...

Powoli zastanawiam się, czy cena 5999 to nie trochę dymańsko? Widzę, że w podobnych cenach jest 55KS9000, pytanie czy ten TV jest lepszy..

 

P.S. Sry, teraz doczytałem, że KS9000 to to samo tylko z zakrzywionym ekranem. Myślę, że nie zastanawiam się dłużej i biorę 8000, recenzje ma bdb, a w sklepie gość go bardziej zachwalał niż nowsze i droższe tv Sony, dodam, że u tego samego faceta kupiłem kiedyś właśnie Bravię w809C i się nie zawiodłem. Oby tylko nie trafić, na zj.. egzemplarz:/

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

To już bym wolał dołożyć do sony xe90.

 

Też się nad nim poważnie zastanawiam, różnica w cenie to około 1000 złotych - czy faktycznie warto?

 

O nowych Sony nie wiele wiadomo, kiedy o KS8000 na samym youtubie jest milion testów pod kątem PS4 PRO i to zazwyczaj same zachwyty..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Tak, dokładnie o tym.

 

W takim na pewno kupię albo  Samsunga KS8000 albo Sony XE9005, w 55 calach. Raczej skuszę się na Sony ale decyzję podejmę ostatecznie po obadaniu obydwu telewizorów w sklepie i ewentualnych dalszych opiniach forumowiczów:)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

standardowe dylematy ^^ - doloz 1000 zl do XE90, to moze poczekaj jeszcze troche - zaraz za tyle beda chodzic zeszloroczne Oledy od LG...

A który byś faktycznie polecił? Z tym czekaniem to możnaby w nieskończoność, niestety co roku jest coś nowego, wchodzi jakaś nowa technologia 4K, HDR, OLEDy itd. mam nadzieję, że TV, który teraz kupię starczy na chociaż te 5 lat.

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Z budżetem ok. 7000 obecnie na pewno nie zdecydowałbym się na LCD. Ba - w życiu nie spodziewałem się że będę tak zadowolony z telewizora jak obecnie, a naprawdę-pomimo całej historii z serwisem Panasonica nie uważam, ze poprzedni TV był gówniany. Różnica w codziennym korzystaniu, jakości obrazu jest ogromna! Jasne OLED nie jest tak jasny jak LCDKi, nie wypali Ci oczu na dzień dobry, ale jego jasność jest w zupełności wystarczająca, a często z niego korzystam podczas dnia. Jakość obrazu, czerni jest taka, że nawet materiały które nie mają HDR wyglądają tak dobrze, że znowu mógłbym wrócić do odwiecznego polonizowania o HDR z Ficusiem. Grajac w taką Yakuze przez ten nieskończony kontrast, czerń masz wrażenie że wszystkie reklamy, telebimy rozświetlające dane punkty są znacznie jaśniejsze - taki trochę efekt HDR bez HDR ^^, który na moim poprzednim LCD nie był widoczny. Do tego system WebOs to chyba najlepiej działający system pod słońcem, a tu przetrenowałem już wszystko od Firefoxa po Androida.

 

Rozumiem jak kogoś ogranicza budżet, nie chce wydawać na telewizor więcej niż 5 tys, szuka znacznie wiekszego telewizora 65,75 (bo tutaj juz mowimy o 20 tysiacach), ale jeżeli jesteś w stanie dołożyć, a szukasz 55 cali to polecam z czystym sumieniem - nie ma możliwości byś nie był zadowolony!, a przy okazji telewizor starczy na lata mając już dzisiaj wsparcie wszystkiego od HDR, HDR 10, Dolby Vision itp, co oczywiście nie we wszystkich modelach występuje.

 

Jasne, są malkontenci dla których Oledy nie są idealne (głównie przez jasność, bo ja innych wad nie znalazłem) ale biorąc pod lupę wszystkie plusy i minusy na tle LCDkow (chmury, nie chmury, nierówne podświetlenia matryc, rozjaśnianie ciemnych stref tam gdzie nie powinno mieć to miejsca) OLEDom znacznie bliżej do Ideału.

Edytowane przez easye
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Easye dzięki za wyczerpujący komentarz. Mimo wszystko wciąż mam zagwozdkę, jeżeli chodzi o OLED to tak naprawdę mówisz jedynie o LG B6J i tutaj już nie mówi,y o TV do 7 tysięcy a raczej do 9. Ale nawet nie o to chodzi, uważam, że przy kwotach powyżej tych 6 koła można sobie pozwolić na tysiaka w tą czy w tą, kwestia czy faktycznie warto. Przede wszystkim ten TV nie ma rozdziałki 4K. Sam pisałem, że może to nie wada siedząc od tv 3 metry i to samo mi wciskał sprzedawca w sklepie tylko pytanie, czy kupując TV na lata, pod kątem PS4 PRO i miejmy nadzieje większości przyszłej generacji kupować TV, który tego wsparcia nie ma. 

 

Choć nie opieram się na opiniach sprzedawców dzisiaj w Saturnie trafiłem na kumatego gościa w dodatku gracza, który skwitował to tak: OLED - BJ6 jest najlepszy całościowo, ale nie koniecznie Bj6 bo nie ma 4k, aczkolwiek sam gadał mi o tym, że niby nie zobacze różnicy siedząc dalej niż 2 metry, ktoś już na tym forum pisał, że guzik prawda. SONY EX9005 najbardziej bezpieczny wybór w dodatku wysoka jakość wykonania podobnie jak LG natomiast mnie kolory w Sonym nie porażają pod kątem gier. Samsung KS7000/8000 najlepsza matryca jeśli lubisz oczo(pipi)ną grafikę w grach natomiast powiedział wprost, żeby brać gwarancję na 5 lat i spodziewać się wizyty serwisanta. Żaden wybór niestety nie jest kompletny, nie zastanawiałbym się nad Samsungiem sekundy dłużej gdyby nie jakość wykonania, podobnie nad B6J6 gdyby wspierał 4K:)

Odnośnik do komentarza

Ma 4K  - nie wiem w jakiej cenie jest teraz, jak ja kupowalem to mozna bylo wyrwac nie jedna okazje po 7300, 1 sztuka nowo otwierajacego sie sklepu w Warszawie poszla nawet za 6800 - sam z dostawa, wniesieniem, sprawdzeniem przed zakupem zaplacilem 7800, jasne jak chcesz go koniecznie kupic w MM, czy Saturnie, to tam nawet po 11 chodzi... ^^

 

Jak chcesz kupic w wiekszej sieciowce to tez warto obserwowac wyprzedaze technologiczne - sa dosc czesto - moze jakas sie niedlugo pojawi...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Nie warto. Q8 i Q9 tylko trochę lepsze od KS'ów, a cena sporo wyższa. Dodatkowo chyba jeszcze większe problemy z odklejającą się obudową niż w przypadku modeli z 2016 (model Q7, info z serwisu). Jedynie Q9 jest całkiem ok jak na LCD ale nie za takie pieniądze. 

 

PS. Widziałem dziś Sony XE9005 w akcji i albo jakaś trefna sztuka albo ten TV to nic specjalnego. Nie chce mi się wierzyć, że to jest FALD. Czerń taka sobie, a przy HDR pasy się podświetlały. Ja wiem, że to tylko oglądanie w markecie ale troszkę słabo. Dodatkowo obok stał OLED Sony A1 i leciał na nich ten sam materiał. HDR na OLEDzie  nawet na marketowym oświetleniu prezentował się o klasę lepiej. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Widziałem ostatnio wspomnianego OLED od Sony. Od frontu prezentuje się zjawiskowo. Podoba mi się, ale jakoś ten tył mnie nie przekonuje. Natomiast co do serii Q, masz (niestety) rację. Technologicznie nie jest znowu znaczącym skokiem w stosunku do zeszłorocznych KS, a kosztuje krocie. Siódemka w 55" to wydatek rzędu dziewięciu tys. zł, a 65 calowy KS 7000 kosztuje obecnie 6900zł. Model 9000 natomiast ok 4 tys. drożej.

Później dziwić się, że Cedric z RTINGS.com z roku na rok powtarza "Różnica jest niewielka, zatem kup zeszłoroczny, znacznie tańszy model", (podobnie przecież jest z tv. od LG).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...