Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ma tu ktoś tv do około 5000 pln, który mógłby z czystym sumieniem polecić ? Szukam jakiegoś 50" - 55" 4k, głównie pod netflixa i ps4. Na obecną chwile na oku mam samsunga ks7000 i sony KD-55XD8005, ale nie wiem czy może lepiej poczekać jeszcze z 2-3 miesiące na super jedyną okazje. Za  tą cene nie oczekuje cudów, po prostu trzeba mi coś przystępnego i dobrze wykonanego. Będzie to mój pierwszy tv, porównania nie mam żadnego.

Odnośnik do komentarza

Sam czekam na te fhd od Sony seria WE750, tzn. na recenzję bo w sklepach, przynajmniej online już są do kupienia. Więcej niż 43 cale na przeznaczone miejsce nie wejdzie. Nad 4k się lekko zastanawiam, ale czy do takiego rozmiaru TV, to będzie jakaś duża różnica (siedząc 1,5 metra od ekranu)? Myślałem nad sony xd8005, ale zostały tylko same sztuki po ekspozycji. Lada dzień wychodzi Panas ex700, ale cena pewnie będzie już dla mnie zbyt duża, a też nie wiadomo kiedy jakieś recenzje/testy się ukażą. Oczywiście są tańsze tv 4k (LG, Philips, Samsung), ale zwykle na matrycy IPS, albo z VA ale 8bit i bez szerokiej palety kolorów.

Odnośnik do komentarza

Za pare lat to hdr zastąpią czymś innym hehe . No ale gry w 4k już chyba będą bo niedługo ps5 się pojawi . Czekam z niecierpliwością .

 

Ja się boję, żeby PS5 przypadkiem nie obsługiwało Dolby Vision (to na pewno tak) i 8K, które to już zostało zarejestrowane w standardzie HDMI 2.1 (na targach CES 2017).

 

Czyli znów zmiana TV :P

Odnośnik do komentarza

Nad 4k się lekko zastanawiam, ale czy do takiego rozmiaru TV, to będzie jakaś duża różnica (siedząc 1,5 metra od ekranu)? Myślałem nad sony xd8005, ale zostały tylko same sztuki po ekspozycji.

Oczywiście że będzie widać różnicę. A ten soniak nie ma konkurencji w tym rozmiarze. Nowsze modele XE80 będą już na matrycy IPS niestety.

 

 

Recenzja nowego Panasa EX780 https://hdtvpolska.com/panasonic-ex780-tx-75ex780e-test-wielkiego-telewizora-2017-ultra-hd-z-hdr/

 

 

W starciu z Sony XE90 poległ całkowicie.

Edytowane przez mattaman
Odnośnik do komentarza

Sony ZD9 dostał 8.2 to już jest szajs, a jest to najsłabsza ocena jaką widziałem.

To jest forum o grach (PSX Extreme), zaś telewizor służy do oglądania TV - to dwa różne cele.

 

Recenzenci muszą oceniać kompromisowo, skupiając się na najważniejszym czyli oglądaniu TV. Ja się skupiam na grach i nie muszę go widzieć, czasy reakcji liczne od 49.7 do 90.7 ms mi wystarczą, nie ma mowy o graniu. Już jedno przejście (zwykle dla wielu TV 0-20%) na poziomie 50 ms wali po oczach, tu zaś wali połowa przejść.

PS. z nowych recenzji rtings Samsunga widzę, że zaczęli o to dbać i znacznie obniżyli czasy reakcji (Q7F i MU8000).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...