Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmowa na poziomie widzę. Dobry zawodnik z Ciebie.

 

Teraz odpowiedz na pytanie. Koleś ma do wykorzystania 11 tysi na TV. Jakim cudem możesz polecać XE9005 ? Jakby napisał, że chce wydać mniej ok. No ale jak mamy wybrać coś najlepszego w danej cenie to nie patrz przez swoje klapy na oczach.

Kupilem. Jest zacny. Polecam xe90.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jesteś strasznym nieogarem czy po prostu chcesz by ktoś koniecznie kupił taki sam TV jak twój ?

- Mam 2500 zł i chciałbym kupić jak najlepszą kartę graficzną
- No to GTX 1080 od MSI, Gigabyte itp

wpada Kobik

- Mam Zotaca 1060. POLECAM !!!
 

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Edytowane przez Ins
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Przypominam, że szukamy czegoś najlepszego do kwoty 11K, Jak poszukasz to i KS7000 55" znajdziesz za 5/6 tysi.

 

65" KS9500 9500zł

65" XE9005 9999zł

 

Tak więc XE9005 odpada bo jest droższy i gorszy. Nie skupiaj się na przepchnięciu Soniasza tylko znajdź coś lepszego od KS9500 w tej cenie.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Edit:

 

Do Kyokushinman:

KS9500 też można taniej o 1K znaleźć jeśli dobrze się poszuka.

Poza tym porównania cenowe wypadało by zrobić obiektywnie czyli o tej samej lub zbliżonej przekątnej.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Tak patrzę że ks9500 jest w tej cenie nie do pobicia. Nie wiem co ten Samsung myślał wydając nowe modele. Wychodzi tak jakby seria KS poprzednia wyszła im przypadkiem.

Dlatego się chcą pozbyć KS9500 wystawiając go tanio i w miarę szybko do końca sprzedając, żeby tego modelu już w oficjalnej dystrybucji a nie było, zostały tylko QLEDy i je mogli spokojnie sprzedawać.

Inna kwestia, że dla klientów to dobrze, bo KS9500 w tej cenie to najciekawsza propozycja.

 

Wiele osób, takich nie do końca ogarniętych w kwestii telewizorów, ale z portfelem, pójdzie do sklepu z tekstem: "Witam, szukam najlepszego Samsunga do kwoty 10K zł" i wyjdzie z QLEDem mimo znacznie lepszych możliwości (jakość/cena) u Panasonica czy Sony czy LG OLED.

Edytowane przez Qkulka
Odnośnik do komentarza

Edit:

 

Do Kyokushinman:

KS9500 też można taniej o 1K znaleźć jeśli dobrze się poszuka.

Poza tym porównania cenowe wypadało by zrobić obiektywnie czyli o tej samej lub zbliżonej przekątnej.

Oczywiście masz racje, ale jak zrobić obiektywnie jak danej marki nie ma w podobny rozmiarze.

 

Ja jednak jakbym miał brać tv powiedzmy 55 cali to jest jeden dla mnie. Kapitalny obraz, niesamowita jasność HDR i SDR oraz bardzo dobra płynność.

http://www.best-media.pl/telewizor-sony-kd-55xe9305b-led-4k-ultra-hd-smart-tv-usb-dvb-t-darmowy-transport.html

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

KS9500 jest nadal lepszym wyborem przy takim budżecie jeżeli chodzi o LCD. Za tysiaka więcej masz lepszy HDR mimo podobnych cyferek, dzieki lepszej czerni (FALD) i dodatkowo masz 10 cali więcej. Input lag też lepszy, a szczególnie w 1080p. Jedyny minus tego TV dla mnie w porownaniu to fakt, że Samsung jest zakrzywiony. No ale to minus dla mnie bo ja z doświadczenia wiem, ż nie odpowiada mi taki design.

 

EDIT: UWAGA !!!

 

Jeżeli są na forum posiadacze TV LG OLED C6,E6,G6:

 

Nie róbcie aktualizacji. Najnowszy soft, który dodaje HLG HDR podobno spieprzył HDR Game Mode. Coś zdrowo zyebało LG i trzeba cofać soft by było ok. Jak coś będę więcej wiedział to dam znać. W każdym razie jeżeli ktoś posiada TV z tej serii lepiej niech wyłączy automatyczne upgrade'owanie. Posiadacze serii B6 póki co nie mają się czym martwić z powodu innego SOC ale na w razie czego lepiej wyłączyć automatyczną aktualizację. LG jest świadome problemu ale cholera wie ile czasu zajmie im zrobienie poprawki.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam

Panowie potrzebuje porady odnośnie serwisu Panasonic.

Zareklamowałem z tytułu rękojmi mojego DX750 bo na ciemno szarym obrazie widać ciemny pasek biegnący od góry do dołu przez środek ekranu...Na początku przyjechał jakiś serwisant i oczywiście nic nie zobaczył. ..dałem mu swoje fotki i miał pisać do Panasonica. Oczywiście po tygodniu przyszła informacja ze reklamacja nie została uwzględniona bo jest to banding i nie jest to usterka a cecha TV. Napisałem odwołanie od tej decyzji i dzisiaj telefon z Warszawy z centralnego serwisu Panasonic ze dostali zgłoszenie z Panasonica żeby sprawdzili TV.

Chcą żebym im wysłał telewizor kurierem niby na ich koszt do sprawdzenia. ..Kurcze trochę mi się to nie widzi bo to 65cali i dochodzi ryzyko uszkodzenia w transporcie. ..Czy takie są standardy żeby do naprawy wysyłać kurierem tv? Czy ktoś przechodził coś pogodnego?

Poniżej zdjęcie według mnie wady....52c2739c95f0707175ee0acadb851372.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Współczuje, o moim perypetiach z serwisem Panasonica przy podobnym modelu pewnie nie czytales, ale cala rękojmia trwala z 3 miesiace i gdyby nie (pipi)burza w internecie na sklep sprzedajacy (MediaMarkt) pewnie kasy bym nie odzyskal. Clouding, Banding - nie wiem u kogo oni zamawiaja te matryce, ale moja byla wymieniana z 4 razy i kazda jedna byla gorsza od poprzedniej - roznica jest tylko taka, ze ja nie to w swoim telewizorze reklamowalem. Wylacz adapcyjne podswietlenie, daj obraz dynamiczny i w ciemnym pomieszczeniu zrob zdjece - bo to pewnie wlasnie nierowne podswietlenie matrycy daje taki efekt.Gdzie kupowales telewizor, bo rozumiem, ze na rekojmi zglosiles reklamacje do sprzedawcy ?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

ladny balas. To rękojmie wypelniles do Ole Ole, tak ? Reklamacje z tytulu rekojmi robisz do sklepu, w ktorym sprzet kupiles, oni zglaszaja go do serwisu. Jezeli zrobiles to osobiscie przez serwis Panasonica, to nie zareklamowales go z tyt. rekojmi, tylko gwarancyjnie. Ustalmy to, bo to dosc istotne.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...