Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie OLED wygrywa w grach i tyle, tutaj nie ma kompromisów, kontrast i czerń to pierwsza liga a nie coś zbliżonego albo podobnego. Fakt cena to koszt dobrego auta ale nie żałuję, miałem sporo TV i tutaj będę bronił technologii Oled bo po prostu jest bez kompromisowa a TV od kilku mc użytkuję czasem po 5-6h dziennie i zero wypalania czy innych bzdur

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Te z 2017 w jasności aż tak nie zyskały, już kiedyś Ins wystawiał dokładne liczby, te 25% można sobie między bajki włożyć. Co do reszty wypowiedzi mam identyczne zdanie jak Ty, nawet w dzień na Oledzie nie mam jasności na maksa, a w nocy oglądam filmy na 30. Nie zamienię tej technologi juz nigdy na LCD.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

FALD się świetnie sprawdza w grach, bo czerń jest bardzo dobra, obraz jednolicie podświetlony bez cloudingu (no oczywiście to nie poziom OLEDa) i bardzo wysoka jasność, to połączenie gwarantuje najlepszą jakość HDR, jeśli komuś zależy właśnie na tym największe wooow jest w grach z HDR właśnie na takich dx900, ZD9, KS9500 czy XE94.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

We wszystkich opiniach jakie czytałem o Panasonicach nikt nigdy nie wspominał podstawowych minusów, które wymieniłem wyżej. Nie wiem czy będzie Ci to potrzebne, bo każdy ma swoje preferencje, ja myślałem że nie będzie mi to przeszkadzać, a jednak z czasem denerwowaly.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Krótko, bo jak inaczej.

TV pod zwykłe PS4, 40-43' z przedziału 1500-2000zł. (najlepiej coś około 1800zł) Obecnie mam Samsunga 43' i gra mi się na nim świetnie, ale na jednym TV ciężko czasem pogodzić 2 osoby. Nie wiem czy jest sens pakować kasę w jakieś HDRy czy inne takie pierdy. Net mi w nim nie potrzebny. Ot zwykły TV do konsoli i podpięcia laptopa. 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

masz na myśli clouding? w telewizorze gdzie różnica podświetlenia wynosi ok. 5% też ten efekt występuje?

czy chodzi Ci o odczyt formatów czy filmy z USB?

TV ma mi służyć głównie do grania, w mniejszym stopniu netflix i filmy UHD BD, więc ten drugi aspekt aż tak istotny nie jest

a w DX 750/780 jaki % według producenta jest różnica podświetlenia ? No formaty i dysk USB, ale także oprogramowanie, na tym firefox OS chyba tylko TVN Player i Netflix jest ^^ Nawet HBO Go nie moglem zainstalowac. No i w telewizorze za taka kwote wypadaloby, by wszytsko dzialalo jak nalezy, a pozniej podlaczasz dysk i sie okazuje, ze polowa filmow nie dziala, przez brak wsparcia dla formatu audio, 2 polowa z HDRem (te 20-30GB) klatkuje, troche slabo.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

DX 750 nie ma podswietlenia krawedziowego, i pewnie dlatego taki clouding wystepuje, zwlaszcza ze adapcyjne podswietlenie nie ma stref i działa na całą matryce . Tak czy siak od siebie moge tylko napisac o ulomnym systemie FirefoxOS.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

rtings wybrał OLEDa C7 jako najlepszy odbiornik do gier:

http://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/video-gaming

 

Natomiast wczoraj taki wpis widziałem na HDTVPolska:

"OLEDowi nie zaszkodzi np. kilka sesji 4 godzinnych w ciągu miesiąca, ale jeśli tych 4 godzinnych sesji będziesz miał codziennie, to OLED raczej nie będzie dla Ciebie."

 

No może 4 godziny grania dzień w dzień to dużo i nie każdego to dotyczy ale sam 2-3h dziennie prawie zawsze gram, bo nawet jak nie fabularnie, to w jakąś pierdółkę typu Rocket League czy FIFĘ na odstresowanie i jeśli trzeba się pilnować żeby 4 godzin gry nie przekroczyć w ciągu dnia zakładając, że takie mają miejsce regularnie to jest to poniekąd porażka.

Tu pewnie chodzi o długo godzinne granie w tą samą grę. Bez wychodzenia do menu, mapy itp., gdzie kontrastowe, niezmieniające się elementy HUDa mogą wypalić się na matrycy.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie to maja chyba, czysci sie automatycznie raz na jakis czas jak wylaczysz telewizor, masz tez w TV opcje czyszczenia szumow, ale ani razu jej nie uzywalem. Zaden z moich znajomych (a siedza przy konsoli często jeszcze dluzej niz ja) powidokow nie stwierdzili (Modele B, C, G).

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...