Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, krótka piłeczka...Zawęziłem swoje chciejstwa do dwóch modeli 55 cali: 

Sony XE9005 versus Samsung UE55MU8002TXXH?

Sony kilka ładnych stówek droższy.

Ci od Szajsunga dodają 4 lata gwary. Sonowcy ni chu chu póki co.

Zatem który pod kątem gry na prosiaku i KoX-ie?

Odnośnik do komentarza

Ja na twoim miejscu zaczekałbym jeszcze do premiery xox. Cena sonego powinna jeszcze przez ten czas solidnie polecieć.

Pewnie masz rację, ale ja nie bede czekać! Chcę TV już teraz!  :P

Z resztą...zawsze tak jest, że czekać owszem można, a wręcz trzeba, ale czasem jest tak, że wchodzą nowe modele, a te starsze jakoś dziwnym trafem  wyparowują ze sklepów :dunno:

Odnośnik do komentarza

Panowie jak to jest z tym XE90 i FALDem ? Chodzi mi przede wszystkim o clouding - czytałem opinie, że matryca jest idealnie podświetlona, zaś na rtings widziałem foto z niedoświetlonymi rogami, zupełnie jak w XD80 - jak to jest w końcu ?

Ponadto mam pytanie o banding/DSE ? Jak to wygląda w XE90 ? Czy FALD zupełnie niweluje ryzyko ?

Odnośnik do komentarza

Też myślałem nad 75 calami i gdyby mu7000 był za 10k to bym brał, a że stoi po 12 i nie chciałem wydawać majątku na tv to wybrałem 65mu8000 i po przesiadce z 55h6400 na prosiaku gry z patchem wyglądają mega dobrze ( a byłem zadowolony z tego jak wyglądają na poprzednim tv) :D

Odnośnik do komentarza

Panowie z powodu, że syn rozwalił mi nawet nie rocznego KS7000 to co obecnie mogę kupić tak hmmm do 5 tys zł?

 

ok 55 cali

dość dobry HDR

szeroki gamut

120 hz do sportu.

 

Co teraz jest na topie w tym przedziale bo od kiedy kupiłem szajsa w listopadzie w tamtym roku wypalałem z obiegu?

Odnośnik do komentarza

Panowie z powodu, że syn rozwalił mi nawet nie rocznego KS7000 to co obecnie mogę kupić tak hmmm do 5 tys zł?

 

ok 55 cali

dość dobry HDR

szeroki gamut

120 hz do sportu.

 

Co teraz jest na topie w tym przedziale bo od kiedy kupiłem szajsa w listopadzie w tamtym roku wypalałem z obiegu?

Brat niedawno kupił Sony KD-55XE8505, i szczerze mówiąc, to całkiem niezły telewizor. Gry na PS4 wyglądają bardzo dobrze, matryca ma 120Hz, więc do oglądania sportu jak najbardziej się nada, szeroki gamut, i rozsądna jakość HDR.

 
Odnośnik do komentarza

Drugiego takiego telewizora jak Samsung KS 7000 nie znajdziesz!  ;)

mi wczoraj nie wiem czy sie udalo ale stalem sie posiadaczem 55ks7500 (zakrzywiony model) i znajomy w sklepie dorzucil jeszcze jakis glosniczek za tysiaka ktorego chyba mam zamiar opylic...wczesniej mialem jakiegos starego samsunga wiec licze ze troszke mi szczeka opadnie jak podlacze do niego Horizona :P

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

 

Panowie z powodu, że syn rozwalił mi nawet nie rocznego KS7000 to co obecnie mogę kupić tak hmmm do 5 tys zł?

 

ok 55 cali

dość dobry HDR

szeroki gamut

120 hz do sportu.

 

Co teraz jest na topie w tym przedziale bo od kiedy kupiłem szajsa w listopadzie w tamtym roku wypalałem z obiegu?

Brat niedawno kupił Sony KD-55XE8505, i szczerze mówiąc, to całkiem niezły telewizor. Gry na PS4 wyglądają bardzo dobrze, matryca ma 120Hz, więc do oglądania sportu jak najbardziej się nada, szeroki gamut, i rozsądna jakość HDR.

 

 

 

No i przynajmniej matryca VA, a nie IPS jak jego poprzednik XD8505.

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

a jaki to ma "realny" hdr? z 500 nitów będzie?

 

edit: dobra widzę. Tylko 389, a np wg tego testu mój cukiereczek KS7000 550:(  

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-kd-55xe8505-test.html

 

 

ps  KS9500 tylko z zakrzywionym ekranem są?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...