Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz kwestia co ma Panasonic w karcie gwarancyjnej, bo ja reklamowałem hot pixele na srodku ekranu, cloudingu z wiadomych przyczyn nie moglem - wada ekranow LCD. 

Z tego co sie orientuje wszystkie telewizory powyżej 50 cali musza miec gwarancje Door To Door, sa za duze bys sam je do sklepu dostarczyl, wiec serwis tak naprawde powinien sobie ten telewizor odebrac. Chyba moga wezwac kuriera, ale to tez powinni zrobic na wlasny koszt. Z rekojmia zas niestety jest tak, ze serwis moze odwiezc telewizor do sklepu i wedlug prawa Ty powinienes go odebrac, badz poprosic znowu o wyslanie go do Ciebie (z reguly jednak serwis wysyla go z powrotem, badz odwozi sam). W przypadku 1 rękojmi sklep moze odmowic zwrotu pieniedzy, wymiany na nowy model, ale powinni wade usunac - kwestia tylko czy to jest wada ktora podlega reklamacji, skoro tak jak piszesz, większość ekranow LCD ma z tym problem w większym badz mniejszym stopniu. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

szkoda,ze dopiero teraz wyszlo - wiesz moj stary Sony krawedziowo podsietlany z wiadomych wzgledow tez nie mial takich chmur jak 58 calowy Panasonic, ale walcz, pisz do Ole Ole, ze ta kreska wyszła dopiero teraz, niech wymieniają matryce, z tym ze tak jak mowie, serwis Panasonica ostatnio jest na poziomie serwisu Samsunga - u mnie wymieniali 4 razy, 1 przyszla krzywa (matryca banan doslownie), ale po zalozeniu sami sie zorientowali i zabrali spowrotem telewizor, a pozniej to juz bylo coraz gorzej, dzieki bogu kolejna przyszla z hot pixelami znowu, zrobilem (pipi) burze na FB Media Markt, i juz sami sie tym postanowili zwrocic pieniadze - zasada jest prosta - 1 rekojmia jezeli zostanie uwzgledniona moga Ci telewizor naprawic - w tym wypadku pewnie wymienia cala matryce, jezeli okazaloby sie ze telewizor wrocil z serwisu i nadal ma jakies wady wtedy juz musza zwrocic pieniadze.

Odnośnik do komentarza

Moj ojciec ma taki sam Philips jak mialem wczesniej tyle ze 42' i smug na ekranie nie ma. Ani nic co mial moj 48".

Doszlismy do wniosku, ze brud sie dostal za ramke tylko dlatego ze nie mialem folii na ramce. Ojciec jej nie sciagnal, w sumie jej nawet nie widac bo dopiero sie przyjrzalem ze jest na ramce xD te tiviki. Teraz nie wiem czy nie oyebac swojego Soniacza tasma izolacyjna w razie czego xD

Odnośnik do komentarza

pare lat temu mieli za(pipi)isty serwis, teraz bardzo mocno obnizyli loty, inna sprawa, ze sama firma zeszla na psy, rozumiem, jakby mi matryce raz wymienili - gora dwa, ale 4 razy ? To juz nie jest przypadek tylko (pipi)owa fabryka i gowniana kontrola jakosci,

Odnośnik do komentarza

Cześć!

 

czy input lag na poziomie 33ms jest ok na fifę online, czy to za dużo? nie jest to fps ale ze względu na zręcznościowy charakter gry, szybkie reakcje są wymagane.

obecnie gram na monitorze od kompa i nie wiem dokładnie jaki mam input lag, podobno monitory pc wcale nie mają input laga 0 tylko na poziomie 10-15ms co jest niezauważalne, czy 33ms to będzie duży krok do tyłu w grywalności?

Odnośnik do komentarza

UHD i 42 cale? są w ogóle takie modele? do UHD to 50 cali minimum

To co z tymi osobami, które do monitorów 27"+ zalecają już 4K?

Przecież do TV też można blisko usiąść, wszystko rozchodzi się o odległość.

 

Inna sprawa, że po prostu większość dobrych modeli telewizorów 4K HDR zaczyna się od 49" w górę, także akurat tutaj to prawda, że w 40-43" to ciężki wybór.

 

Przy okazji zapytam, zdarza się komuś tutaj grać w 1080p na telewizorze 4K?

Głównie gram na PS4 Pro, ale korzystam z komputera podpiętego do Samsunga UE49KS7000 i moim zdaniem gry w 1080p na nim przy zachowaniu odpowiedniej odległości (takiej jak dla 1080p, a nie takiej jak dla 4K) wyglądają bardzo dobrze. 

 

Nie wiem czy jakoś nie dostrzegam tych wad co inni w sieci? Wiele wpisów w internecie sugeruje, że 1080p na telewizorach 4K w grach wygląda za przeproszeniem jak kupa. Ja tak tego nie odbieram.

 

Mam PC skierowany raczej pod FHD (i5-6600K + GTX 1060 6GB) i wydaje mi się, że na telewizorze lepiej wygląda w grach ustawienie 1080p Ultra 60FPS niż 4K Low-Medium 60FPS.

Edytowane przez Qkulka
Odnośnik do komentarza

Kupiłem tydzień temu xe80, chciałem 43 cale, mam 49. Jestem mega zadowolony, siedzę niecałe dwa metry od niego, treści FullHD wglądają o wiele lepiej niż się spodziewałem, boję się co będzie jak podepnę XOX, chyba rzucę pracę :D Jedynym minusem wykrytym do tej pory jest nierówne podświetlenie matrycy, poza tym kosa. Polecam w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...