Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo
2 godziny temu, Kyokushinman napisał:

 

Lokalne wygaszanie musi byc na średnie lub duże do tego można obniżyć sobie gamme oraz poziom czerni. Pisze to na przykładze tv Sony.

Nie kazdy tv ma takie lokalne wygaszanie, to tez trzeba pamietac

Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenia mam takie:

 

- Czernie są obłędne. Absolutnie k,urwa obłędne. Na tych filmach promocyjnych gdzie dzieje się coś w nocy to po prostu oświetlone obiekty się odcinają na całkowicie czarnym tle. Coś niesamowitego. Żadnej szarej podświetlonej paćki udającej czerń.

- Upłynniacz obrazu widzę w sumie pierwszy raz, ale ja pier,dolę jaka to jest magia :D. Filmy nakręcone w 30fps przez większość czasu wydają się jakby były w 60fps. Oczywiście nie nadaje się to do grania w cokolwiek wymagającego jakichkolwiek reakcji opartych o refleks (a i pewnie nawet chodzone gry byłyby upierdliwe w tym trybie), no ale z filmami robi to cuda. Oczywiście nie jest to jakaś zaleta tego konkretnego modelu nad innymi, ale hej, przesiadłem się z 32-calowego nie jakiegoś high-endowego Samsunga sprzed jakichś 10 lat.

- Jasność... no właśnie tutaj to ciekawa sprawa. W SDR to ten telewizor potrafi być naprawdę jasny, ale jak załączy się HDR to jasność jest wyraźnie niższa. Nie wiem, czy tak ma być, czy nie bardzo rozumiem może jeszcze zasadę działania HDR? Podbicie Dynamic Contrast do medium czy high rozjaśnia ciut obraz, no ale nie wiem. Ktoś miał podobne wrażenia, o czymś zapominam? Oczywiście tryb gry w HDR, bo nie interesuje mnie nic innego jak najmniejszy możliwy input lag.

A tak ogólnie to jakieś promocyjne materiały w UHD HDR czy takie Narcos w UHD z Netfliksa to absolutnie powalająco. Nie mogę się napatrzeć.

Odnośnik do komentarza

Jak już pisałem wcześniej zależało mi żeby porównać sony xe93 z lg c7. Udało mi się to w media markcie. Oczywiście musiałem mieć swoją konsolę i gry. I w sony, w trybie żywy gry miały nasycone kolory ale jak przełączyłem na tryb gry to obraz został wyprany z kolorów gdzie na c7 obraz w każdym trybie miał piękne kolory. Na soniaku to wyglądało gorzej niż na moim 8 letnim tv.
A wspomne jeszcze o bloodborne, ktore na c7 ze względu na ostrość obrazu miało poszarpane krawędzie. Na soniaku w trybie żywy obraz był zbliżony do c7 tylko czerń nie była na maksa czarna. Natomiast w trybie gry na soniaku już tych poszarpanych krawędzi nie było ale kolory też były wyprane. Trochę się rozpisałem ale chciałem sobie na żywo te dwa tv porównać no i zamówiłem oleda

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@up myślę, że jeśli zależy Ci na graniu to nie można włączać tych trybów żywych itd. bo one mają kosmicznego input laga. Do filmów/TV to się nadaje, ale do grania obraz sprawdzać tylko w dedykowanym trybie z niskim input lagiem. TV ma wtedy mniej czasu na obrobienie obrazu i jego jakość może być niższa niż na pokazówkach UHD.

No a kolorki na B7 są obłędne. Może to jest główna zaleta HDR? Jak wyłączam sobie w opcjach X1 i wracam do gry to taka FM7 wygląda jakbym grał w czerni i bieli xD.

Odnośnik do komentarza

Mozecie sobie zawsze ustawic tryb PC i wtedy input lag w kazdym trybie jest nisk - ja nawet nie wiedze roznic miedzy Game, a Dynamicznym, czy Sportowym, przynajniej tak jest w 6tkach.

Warto tez pobawic sie samymi ustawieniami obrazu w trybie GDY i Gra - HDR.

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Tomek P. napisał:

Wiem, że tryb żywy do grania się nie nadaje. Chciałem tylko zobaczyć różnice żywy-gra no i tutaj była przepaść w obrazie. Na c7 nie było żadnej różnicy.

Pisalem Ci o tym wczesniej.

Oleda nie trzeba ustawiac zbytnio. Tv Bravia w trybie gra maja obraz katastrofalny ale na żywym sdr czy hdr cieżko aby cokolwiek ich dogonilo nawet oledy. Samo przełączenie na tryb vivid jednak nie zapewni najlepszej jakości na tych tv tam potrzeba jeszcze mnóstwo opcji pozmieniać. Za pozbycie się zębów odpowiada kilka ustawień.

Co do laga to ten tryb znacznie go nie podnosi, bardziej jak już upłynniacz. Jednak w nowych modelach można spokojnie grać bez dyskomfortu. O dziwo mi z upłynniaczem gra się o wiele lepiej i bez niego nie mógłbym grać w gry 30 fps bo to istny slide show, zęby oraz rozmyta paćka w ruchu.

 

@ daras

Mam kilka.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, raven_raven napisał:

Sprawdzałem to (śmiesznie, że zmiana ikonki jest tak naprawdę zmianą trybu), ale kolory wyglądały gorzej w każdym trybie niż w jak wejście było ustawione jako konsola.

Ja do konsoli nie mam np zadnego trybu ustawionego - po prostu HDMI 1 - sprawdź jeszcze tak.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Tomek P. napisał:

Jak już pisałem wcześniej zależało mi żeby porównać sony xe93 z lg c7. Udało mi się to w media markcie. Oczywiście musiałem mieć swoją konsolę i gry. I w sony, w trybie żywy gry miały nasycone kolory ale jak przełączyłem na tryb gry to obraz został wyprany z kolorów gdzie na c7 obraz w każdym trybie miał piękne kolory. Na soniaku to wyglądało gorzej niż na moim 8 letnim tv.
A wspomne jeszcze o bloodborne, ktore na c7 ze względu na ostrość obrazu miało poszarpane krawędzie. Na soniaku w trybie żywy obraz był zbliżony do c7 tylko czerń nie była na maksa czarna. Natomiast w trybie gry na soniaku już tych poszarpanych krawędzi nie było ale kolory też były wyprane. Trochę się rozpisałem ale chciałem sobie na żywo te dwa tv porównać no i zamówiłem oledaemoji5.png

Dzięki Ci królu złoty za to coś narobił. Też się zastanawiałem nad tymi TV i miałem się wybrać w styczniu w takim samym celu do jakiegoś media experta. Oszczędziłeś mi czasu i też wezmę oleda. Się bawić, to się bawić :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...